PDA

Zobacz pełną wersję : woskowanie, barwienie drewnianej podłogi



karola
02-07-2004, 17:37
Przeszukałam trochę forum - ale nie mogę się połapać. Proszę o pomoc doświadczonych w tej kwestii 8)

Za moment zaczniemy układać sosnowe deski w domu, zatrudnienie fachowca nie wchodzi w gre (koszty :cry: ) - doradźcie. Jak upiększyć dechy aby wygładały dobrze i służyły jakiś czas. Podoba mi się deski błękitnie bielone - czy ktoś z was takie robił, jakie polecacie do tego produkty? Ile mniej wiecej wychodzi wowczas na metr kw?
Czy jest niebezpieczeństwo ze wyjdzie zbyt biała lub zbyt niebieska, jeśli będziemy to robic sami?

Może poleciecie ładne odcienie bejcy w kolorach drewna?

:) :)

rafał ...
05-07-2004, 07:17
u nas jest sosna bejcowana na biało, wyszło zajefajnie !

http://www.gamber.pnet.ws/myweb/50.jpg

karola
05-07-2004, 10:32
Czytałam juz o takim rozwiązaniu - i zaczyna mi się podobać. Powiedz ile nakładaliście warstw bejcy? NIe chciałabym aby była zbyt biała czy raz wystarczy?
Jeśli pamietasz napisz też jakiej firmy była bejca - narazie znalazłam tylko 3v3 i kurcze dośc droga jest... :o No ale jak się spodobało :D trza płacić

karola
05-07-2004, 22:55
Czytałam juz o takim rozwiązaniu - i zaczyna mi się podobać.

To gdzieś to było na waszej stronie :D :D

Stało się, kupiłam dzis białą bejcę i Rafaaał? Mogę pomęczyć? Kiedyś pisałeś, że podłogę robił Ci teść, potem weszłam na stronę teścia i to się okazuje niezły spec od podłóg. :D
Ponieważ odpadł pomysł z niebieską bejcą i biała pastą (brak białej pasty w okolicy) myslę tak. Czy mogę dokupić trochę niebieskiej bejcy i zmieszać ja z tą biała - tej samej firmy. Czy jest szansa, ze uzyskam coś na kształt bielonego błekitu?
Czuję, że lekko truję z tą podłogą - ale to dla mnie ważne, nie chcemy zepsuć efektu końocwego - bo kogo stać na szlifowanie i robienie tego od poczatku.
Proszę o pomoc i choć troszeczkę wskazówek. :wink:

rafał ...
06-07-2004, 09:17
My mamy białą bejcę Beckersa Aqua Träbets nakładaną dwa razy.

karola, możesz zmieszać bajcę białą z niebieską ( lub zamówić od razu zmieszaną ). Cieżko jednak ocenić jak ten kolor będzie wyglądał po nałożeniu na drewno. Proponuję zmieszać niewielką ilość i zrobić próbę na jednej desce.

I uwaga na lakiery, jeżeli kupiłaś taką bejcę jak my to masz bejcę wodną, aby mieć pewność, że kolor zostanie zachowany nakładaj lakiery wodne, bo lakiery chemoutwardzalne ( w tym cappon ) powodują wyciąganie żywicy z drewna i w miejscach sęków i słoi może wyjść przez bejcę żółty kolor.

karola
06-07-2004, 16:48
Rafał dzięki za wszelkie rady - myslę, że za dwa, trzy tygodnie również będę mogła wkleić zdjęcie mojej podłogi :)