PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe inwestycje w Warszawie - czym warto się zainteresować?



Ajden
10-07-2013, 22:42
Planuję w najbliższym czasie kupić mieszkanie w Warszawie i zastanawiam się, na które nowe inwestycje powinienem zwrócić uwagę. Może sami kupujecie w najbliższym czasie, albo już kupiliście i jesteście w stanie coś doradzić? Interesuje mnie rynek pierwotny.

yotul
10-07-2013, 23:31
jestem w podobnej sytuacji, zamierzam niedługo przeprowadzić się do warszawy
szukam czegoś nowoczesnego, ale niewielkiego,
ważna dla mnie jest dobra lokalizacja i sprawdzony developer

może ktoś z wawy sie wypowie ?!
dzieki

MaxMaria
11-07-2013, 11:32
jestem w podobnej sytuacji, zamierzam niedługo przeprowadzić się do warszawy
szukam czegoś nowoczesnego, ale niewielkiego,
ważna dla mnie jest dobra lokalizacja i sprawdzony developer

może ktoś z wawy sie wypowie ?!
dzieki

Hej, :wiggle:

Sprawdzony developer... ciężko trzeba się mocno w opiniach zorientować.
Nawet najwięksi mają wtopy!
Ja mam znajomego budowlańca i on mi pomagał wybrać developera, i wybrałam jednego z mniejszych!
Możecie poszukać tutaj: http://rynekpierwotny.com/mieszkania/mazowieckie/warszawa/
Jest tam większość developerów z Warszawy.

ekonoma
11-07-2013, 20:48
Może zaufać komuś dużemu? Ja teraz przyglądam się bliżej inwestycji Park Ostrobramska sama planuje kupno, ale czekam ciągle na dobre ceny :D

Rudi Rood
11-07-2013, 20:50
Osiedle Królewskie, Miasteczko Wilanów :)

Rudi Rood
11-07-2013, 20:52
Nowoczesna architektura, przestronne pomieszczenia, wysublimowane wnętrza oraz najwyżej jakości materiały.

http://www.robyg.pl/en/osiedle-krolewskie/

Rudi Rood
11-07-2013, 20:53
i Świątynia Opatrzności blisko :)

doodles
11-07-2013, 23:42
szukam czegoś nowoczesnego, ale niewielkiego,
ile metrów cię interesuje?

yotul
14-07-2013, 12:56
ile metrów cię interesuje?


nie za male nie za duze :)

rozgladam sie raczej za 3 pokojami, mieszkanie typu studio, balkon
+/- pare metrow nie robi roznicy, wazniejsza jest lokalizacja, dzielnica, jakosc

yotul
14-07-2013, 12:58
Hej, :wiggle:
Sprawdzony developer... ciężko trzeba się mocno w opiniach zorientować.
Nawet najwięksi mają wtopy!
Ja mam znajomego budowlańca i on mi pomagał wybrać developera, i wybrałam jednego z mniejszych!
Możecie poszukać tutaj: http://rynekpierwotny.com/mieszkania/mazowieckie/warszawa/
Jest tam większość developerów z Warszawy.

niby ciezko ocenic, ale jednak duzy developer ma wiele inwestycji za soba i mozna na tym zbudowac opinie, co nie?
w przeciwienstwie do firmy ktorej bedzie to 1 inwestycja,
takie jest moje zdanie, ale i od tego zdazaja sie odstepstwa

yotul
14-07-2013, 12:59
Może zaufać komuś dużemu? Ja teraz przyglądam się bliżej inwestycji Park Ostrobramski, sama planuje kupno, ale czekam ciągle na dobre ceny :D

to Skanska buduje, co nie?
myslisz ze ceny spadna?

JacekJ.
14-07-2013, 19:13
to Skanska buduje, co nie?
myslisz ze ceny spadna?

Zakładam że ok 7 000 pln /m2. Czyli za mieszkanie ok 65 metrów zapewne pod 500 tysięcy. Za podobną kwote dwa kilometry dalej (ul. Poprawna) można segment 94m2 z ogródkiem kupić - ARAS to buduje.... http://www.aras.com.pl/?gclid=CMHQ-rjKr7gCFUrJtAod4UsALw

blueflue
14-07-2013, 19:26
to Skanska buduje, co nie?
myslisz ze ceny spadna?

Skoro to budują to raczej są/bedą sztywne ceny. Chyba, że nie będzie chętnych do kupna to wtedy może..

ekonoma
15-07-2013, 20:11
nie za male nie za duze :)

rozgladam sie raczej za 3 pokojami, mieszkanie typu studio, balkon
+/- pare metrow nie robi roznicy, wazniejsza jest lokalizacja, dzielnica, jakosc

oj tu chyba warto określić każdy metr, bo każdy metr jest sporo wart. Dla każdego wielkość oznacza coś innego, na 40 m2 da się zrobić 3 pokoje, na 60m2 też, a ceny różnić się będą znacząco.

ekonoma
15-07-2013, 20:14
Zakładam że ok 7 000 pln /m2. Czyli za mieszkanie ok 65 metrów zapewne pod 500 tysięcy. Za podobną kwote dwa kilometry dalej (ul. Poprawna) można segment 94m2 z ogródkiem kupić - ARAS to buduje.... http://www.aras.com.pl/?gclid=CMHQ-rjKr7gCFUrJtAod4UsALw

no ale te dwa kilometry akurat robią tu różnicę, choćby komunikacja miejska...

yotul
16-07-2013, 22:23
oj tu chyba warto określić każdy metr, bo każdy metr jest sporo wart. Dla każdego wielkość oznacza coś innego, na 40 m2 da się zrobić 3 pokoje, na 60m2 też, a ceny różnić się będą znacząco.



ceny za m2 zdecydowanie beda sie roznic,
generalnie M3-M4 ma najnizsze ceny za m2,
im mniejsze mieszkanie tym cena jednostkowa wzrasta

ale tez nie okresle sie do konca ze ma byc sztywno 55,5m2 i tyle, bo jak sie trafi fajna okazja na 65m2 albo 50m2 to decyduja szczegoly, cena, miejsce ect

yotul
16-07-2013, 22:26
Skoro to budują to raczej są/bedą sztywne ceny. Chyba, że nie będzie chętnych do kupna to wtedy może..


myslisz, ?
w sumie cos w tym jest, jak nie ma zbycia to ida promocje, ale tez moze nie byc juz mieszkan zanim skoncza budowac


Może zaufać komuś dużemu? Ja teraz przyglądam się bliżej inwestycji Park Ostrobramski, sama planuje kupno, ale czekam ciągle na dobre ceny :D
a jaka polka cenowa Ciebie interesuje ?

ekonoma
20-07-2013, 21:54
Chciałabym w 400000 zł zmieścić się z urządzeniem.

ekonoma
20-07-2013, 21:57
Skoro to budują to raczej są/bedą sztywne ceny. Chyba, że nie będzie chętnych do kupna to wtedy może..

Zawsze można jeszcze negocjować cenę, zazwyczaj 5% można jeszcze wytargować. Ja tak tylko czekam, może ceny spadną w dół jeszcze :D Już jakiś czas się rozglądam, ale ciężko mi się zdecydować.

doodles
21-07-2013, 13:45
Będziesz sie długo zastanawiać to ci wszystkie najlepsze mieszkania wykupią. ;)


Chciałabym w 400000 zł zmieścić się z urządzeniem.

No to trochę tego jest. A interesują cię opcje "pod klucz" tzn. z wykończeniem developera, czy chcesz wszystko sama zrobić?

ekonoma
22-07-2013, 19:18
nie nie wolę zrobić sama tak jak chcę :) Może sprzątną a może nie, podobno ma być jakiś drugi etap tej inwestycji, może poczekam i zobaczę o co chodzi.

Blanka_K
22-07-2013, 21:36
Może zaufać komuś dużemu? Ja teraz przyglądam się bliżej inwestycji Park Ostrobramska sama planuje kupno, ale czekam ciągle na dobre ceny :D

ja również jestem na kupnie mieszkania w Warszawie a nie jestem z stąd więc nie bardzo tez się orientuje gdzie najlepiej kupić a gdzie znajduje się to osiedle o którym ty piszesz blisko do centrum? i ceny aż tak wygórowane, że czekasz aż spadną?

blueflue
23-07-2013, 09:12
Osiedle Park Ostrobramska jest na południowej Pradze. Niedaleko centrum.

Blanka_K
23-07-2013, 23:07
Osiedle Park Ostrobramska jest na południowej Pradze. Niedaleko centrum.
Praga czy tam jest bezpiecznie?

blueflue
25-07-2013, 01:21
Praga Południe to nie Północ, na pewno bezpieczniej jest na południowej. Po za tym to jest nowe osiedle, także lokatorzy i sąsiedzi też będą inni.

doodles
25-07-2013, 12:11
Pewnie dużo młodych małżeństw będzie w okolicy, chociaż w sumie trochę kawalerek też zostało sprzedanych, więc i pewnie karierowicze. Więc można powiedzieć, że bezpiecznie :)

ekonoma
25-07-2013, 19:51
Praga czy tam jest bezpiecznie?

Nie można generalizować, co do bezpieczeństwa, wszędzie znajdziesz patologie i porządnych ludzi.

Blanka_K
25-07-2013, 19:52
No to pewno obiekt będzie monitorowany jak sadzicie?

blueflue
27-07-2013, 11:45
W sensie podwórko? To chyba jest zależne od lokatorów czy będą płacić za firme ochroniarską.

JacekJ.
27-07-2013, 12:23
Bez przesady... Te tereny są bardzo bezpieczne.... Wiem, bo tam mieszkam

hewlett
27-07-2013, 15:58
W sensie podwórko? To chyba jest zależne od lokatorów czy będą płacić za firme ochroniarską.
takich rzeczy dowiadujesz się od dewelopera, on Ci powie co jest w czynszu, czy będzie ochroniarz itp. W przypadku nowych inwestycji ochrona jest w cenie czynszu zazwyczaj.


Pewnie dużo młodych małżeństw będzie w okolicy, chociaż w sumie trochę kawalerek też zostało sprzedanych, więc i pewnie karierowicze. Więc można powiedzieć, że bezpiecznie :)
A myślisz, że ludzi o ktorych wspominasz jakoby mieli stworzyć nieprzyjemną atmosfere stać na nowe mieszkanie w Warszawie? Nie, to pewien standard, na który nie wszystkich stać chociaż na dobrą sprawę cena nie jest strasznie wysoka.

Blanka_K
28-07-2013, 10:31
takich rzeczy dowiadujesz się od dewelopera, on Ci powie co jest w czynszu, czy będzie ochroniarz itp. W przypadku nowych inwestycji ochrona jest w cenie czynszu zazwyczaj.


A myślisz, że ludzi o ktorych wspominasz jakoby mieli stworzyć nieprzyjemną atmosfere stać na nowe mieszkanie w Warszawie? Nie, to pewien standard, na który nie wszystkich stać chociaż na dobrą sprawę cena nie jest strasznie wysoka.

Ok nie popadajmy w paranoje nowe osiedle, a poza tym ceny o których my mówimy, że są przystępne jednak nie każdego stać na taki wydatek wiec co o współlokatorów to akurat w ogóle bym się nie martwiła:)

ekonoma
28-07-2013, 12:16
No to pewno obiekt będzie monitorowany jak sadzicie?

To nie jest osiedle zamknięte.

ekonoma
28-07-2013, 12:19
Ok nie popadajmy w paranoje nowe osiedle, a poza tym ceny o których my mówimy, że są przystępne jednak nie każdego stać na taki wydatek wiec co o współlokatorów to akurat w ogóle bym się nie martwiła:)

Dużo osób rzuca się teraz na mieszkania póki nie trzeba mieć wkładu w własnego. Ceny też troszkę pospadały. No a jak już będzie nowy program dotacji do mieszkań, to myślę, że w ogóle boom się zrobi.

Blanka_K
30-07-2013, 08:29
To nie jest osiedle zamknięte.

O widzisz a ja myślałam, że zamknięte, nie wiem czemu:), ale to ok zamknięte osiedla tez nie są do końca fajne, to ma swoje plusy i minusy

ekonoma
31-07-2013, 22:05
mają tam też miejsce na lokale usługowe, więc szkoda zamykać.

blueflue
01-08-2013, 12:17
mają tam też miejsce na lokale usługowe, więc szkoda zamykać.
A ile takich lokali tam jest?

Blanka_K
01-08-2013, 16:16
A ile takich lokali tam jest?
wszystko masz na ich stronie, a najlepiej przedzwonić, a co myślisz o wynajęciu tam czegoś?

ekonoma
01-08-2013, 21:07
Kurcze link do strony był podawany parę razy, a tu ciągle ile tego ile tego, ehh słabe macie te umiejętności korzystania z Internetu :) http://mieszkaj.skanska.pl/lokale-uslugowe

blueflue
02-08-2013, 11:46
Bardziej mnie zastanawia czy dużo ludzi będzie się przewijać pod blokiem.

doodles
03-08-2013, 22:32
Dwa lokale usługowe tylko tam będą. :)

elissa
04-08-2013, 09:03
Ale to osiedle będzie chyba między CH Promenada a Leroy Merlin? Może być masakra z parkowaniem i hałasem....

ekonoma
04-08-2013, 12:55
Na pewno jest jakiś wymóg ilości miejsc parkingowych. Pod każdą inwestycję taki jest. Trzeba by się było bliżej przyjrzeć w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, ale nie powinien być to problem.

ekonoma
04-08-2013, 12:57
Dwa lokale usługowe tylko tam będą. :)

w tym etapie inwestycji. Nie wiadomo co będzie w drugim.

doodles
04-08-2013, 20:46
Ale to osiedle będzie chyba między CH Promenada a Leroy Merlin? Może być masakra z parkowaniem i hałasem....
Jak jedziesz do sklepu lub centrum handlowego to przecież tam parkujesz.


w tym etapie inwestycji. Nie wiadomo co będzie w drugim.
W sumie masz racje. :)

Blanka_K
04-08-2013, 21:15
Ale to osiedle będzie chyba między CH Promenada a Leroy Merlin? Może być masakra z parkowaniem i hałasem....
Tym to bym sie nie martwiła, po pierwsze pod takim sklepami są parkingi a po drugie, przypuszczam, że pod blokiem tez będzie znak że tylko dla mieszkańców

hewlett
05-08-2013, 10:29
To nie jest osiedle zamknięte.
innych osiedli się praktycznie terax nie buduje, taki trend moda i to bardzo dobry kierunek. Jednak w takim osiedlu człowiek czuje się jakoś lepiej,


Dużo osób rzuca się teraz na mieszkania póki nie trzeba mieć wkładu w własnego. Ceny też troszkę pospadały. No a jak już będzie nowy program dotacji do mieszkań, to myślę, że w ogóle boom się zrobi.
Dzisiaj pojawiła się informacja, że kredyty hipoteczne potaniały, to dobra informacja dla nas, ewentualnych klientów.

Blanka_K
06-08-2013, 10:02
[QUOTE=hewlett;6073324]innych osiedli się praktycznie terax nie buduje, taki trend moda i to bardzo dobry kierunek. Jednak w takim osiedlu człowiek czuje się jakoś lepiej,


to prawda człowiek nie czuje się zamknięty jak w klatce

Blanka_K
06-08-2013, 10:05
Dzisiaj pojawiła się informacja, że kredyty hipoteczne potaniały, to dobra informacja dla nas, ewentualnych klientów.[/QUOTE]

Nie jestem zwolenniczka kredytów, ale wiem, że czasem się nie da, sama myślę, że będę musiała wziąć jakiś niewielki kredyt na wykończenie mieszkania, więc dobrze wiedzieć, że banki staja na przeciw młodym ludziom i takie rzeczy też tanieją bo procenty nie raz o jakich się słyszy to masakra jakaś

ekonoma
07-08-2013, 21:49
innych osiedli się praktycznie terax nie buduje, taki trend moda i to bardzo dobry kierunek. Jednak w takim osiedlu człowiek czuje się jakoś lepiej,
.

Ty się lepiej czujesz ktoś inny gorzej. I dla tych innych wymyślili właśnie osiedla zamknięte. To był swego czasu bardzo popularny trend w Warszawie, ale negatywne skutki społeczne trochę uspokoiły zapał developerów to budowy takich zespołów.

ekonoma
07-08-2013, 21:50
Nie jestem zwolenniczka kredytów, ale wiem, że czasem się nie da, sama myślę, że będę musiała wziąć jakiś niewielki kredyt na wykończenie mieszkania, więc dobrze wiedzieć, że banki staja na przeciw młodym ludziom i takie rzeczy też tanieją bo procenty nie raz o jakich się słyszy to masakra jakaś

Kredytu hipotecznego nie dostaniesz na wykończenie mieszkania. Na to możesz wziąć kredyt gotówkowy, który przyznawany jest na innych zasadach i jest inaczej oprocentowany.

Blanka_K
08-08-2013, 07:32
Kredytu hipotecznego nie dostaniesz na wykończenie mieszkania. Na to możesz wziąć kredyt gotówkowy, który przyznawany jest na innych zasadach i jest inaczej oprocentowany.

No to trudno, ale ten kredyt na pewno będzie o wiele mniejszy, ja zdaje sobie z tego sprawę

doodles
09-08-2013, 13:06
Ty się lepiej czujesz ktoś inny gorzej. I dla tych innych wymyślili właśnie osiedla zamknięte. To był swego czasu bardzo popularny trend w Warszawie, ale negatywne skutki społeczne trochę uspokoiły zapał developerów to budowy takich zespołów.

Zgadzam się z tobą. Każdy lubi co innego. Jedna osoba będzie chciała mieszkanie, druga dom gdzieś po za miastem.

doodles
09-08-2013, 13:08
Dzisiaj pojawiła się informacja, że kredyty hipoteczne potaniały, to dobra informacja dla nas, ewentualnych klientów.
No i trzeba dodać, że ceny mieszkań też są bardzo niskie. Dobry rok na kupno mieszkania.

blueflue
10-08-2013, 10:28
Wybiera się ktoś dzisiaj na dzień otwarty?

ekonoma
11-08-2013, 13:57
to był jakiś dzień otwarty? Kurka przegapiłam.

ekonoma
11-08-2013, 13:58
No i trzeba dodać, że ceny mieszkań też są bardzo niskie. Dobry rok na kupno mieszkania.

Nie wiadomo jak będzie jak ruszy nowy rządowy program dotacji do mieszkań. Może być jeszcze taniej ale nie chce spekulować.

blueflue
11-08-2013, 20:53
to był jakiś dzień otwarty? Kurka przegapiłam.

No był, był. Na ich stronie była informacja o tym. Być może jeszcze jakiś jeden zrobią. Do grudnia jeszcze trochę czasu.

hewlett
11-08-2013, 21:51
No był, był. Na ich stronie była informacja o tym. Być może jeszcze jakiś jeden zrobią. Do grudnia jeszcze trochę czasu.


no to dopiero start drugiego etapu więc pewnie nie raz będzie okazja zapoznać się z ofertą na miejscu.



Nie jestem zwolenniczka kredytów, ale wiem, że czasem się nie da, sama myślę, że będę musiała wziąć jakiś niewielki kredyt na wykończenie mieszkania, więc dobrze wiedzieć, że banki staja na przeciw młodym ludziom i takie rzeczy też tanieją bo procenty nie raz o jakich się słyszy to masakra jakaś

Czasem się nie da?
Niestety żyjemy w takim kraju, że czasem się DA inaczej...
A banki raczej nie pomagają a raczej stają przeciwko młodym ludziom ale trudno się dziwić bo to wina raczej całego systemu, nie ma się co wdawać w szczegóły...

JacekJ.
12-08-2013, 06:00
Kredytu hipotecznego nie dostaniesz na wykończenie mieszkania. Na to możesz wziąć kredyt gotówkowy, który przyznawany jest na innych zasadach i jest inaczej oprocentowany.

Nieprawda, oczywiście ze dostaniesz. Zabepieczeniem jest wtedy dom/mieszkanie wykończone - czyli wartość powiększona o wkład związany z wykończeniem ....

Pozdrawiam

blueflue
13-08-2013, 20:51
no to dopiero start drugiego etapu więc pewnie nie raz będzie okazja zapoznać się z ofertą na miejscu..
W sumie racja. Nie pomyślałem o tym, że jeszcze będą dni otwarte odnośnie drugiego etapu. :p

Blanka_K
20-08-2013, 19:04
A ktoś był na tym dniu otwartym?

ekonoma
27-08-2013, 20:19
No był, był. Na ich stronie była informacja o tym. Być może jeszcze jakiś jeden zrobią. Do grudnia jeszcze trochę czasu.

kończą w grudniu ale 2014.

Blanka_K
27-08-2013, 21:22
kończą w grudniu ale 2014.
w 2014 II etap, I etap kończy się tego roku

hewlett
27-08-2013, 21:33
Nieprawda, oczywiście ze dostaniesz. Zabepieczeniem jest wtedy dom/mieszkanie wykończone - czyli wartość powiększona o wkład związany z wykończeniem ....
Pozdrawiam
To nie jest wtedy kredyt hipoteczny tylko zwyczajny kredyt.


w 2014 II etap, I etap kończy się tego roku
No 1,5 roku na wykończenie całego budynku to i tak dobry czas.

ekonoma
01-09-2013, 19:42
Z pierwszym etapem widać, że im się udaje i raczej skończą na czas, trzeba być dobrej myśli, że tu tutaj też się uwiną. Może to jakaś skandynawska technologia?

blueflue
01-09-2013, 22:15
Jak są ręce do pracy, to się buduje szybko.

Blanka_K
03-09-2013, 16:20
bardzo podoba mi się rozkład tych mieszkań, nie zawsze mieszkania są tak ustawne

ekonoma
03-09-2013, 20:03
Przy takim ruchu na rynku budowlanym i walce o klienta, architekci muszą się postarać i jakoś walczyć o klienta. A dobry rozkład mieszkań jest wielki atutem etap I jest już prawie wyprzedany. W ogóle słyszałam, że mają być znowu drzwi otwarte, wiecie coś?

blueflue
04-09-2013, 09:59
Hehe, drzwi otwarte to chyba nie, bo ich pewnie jeszcze nie zamontowali na tej budowie, ale dzień otwarty owszem. :p

doodles
05-09-2013, 15:45
Skąd masz taką informację?

Blanka_K
06-09-2013, 13:55
właśnie sprawdzałam ich stronę nie mam tam żadne inf odnośnie otwartych dni?

ekonoma
09-09-2013, 19:49
drzwi otwarte, dzień otwarty, dom otwarty dla mnie to samo ;p dowiedziałam się z domu sprzedaży :)

blueflue
10-09-2013, 21:59
dowiedziałam się z domu sprzedaży :)
Byłaś tam u nich czy dzwoniłas?

Blanka_K
10-09-2013, 22:15
Informacje na temat dnia otwartego,tylko w domu sprzedaży

hewlett
13-09-2013, 15:21
Informacje na temat dnia otwartego,tylko w domu sprzedaży

e tam...
Udało mi się znaleźć sporo informacji o tym Dniu otwartym. Na branżowych portalach to dosyć duży news obok zbliżających się targów mieszkaniowych.



właśnie sprawdzałam ich stronę nie mam tam żadne inf odnośnie otwartych dni?

Ja za to znalazłem informację, że prawdopodobnie mieszkania z ogródkami są już wysprzedane... Ale pewnie więcej dowiedzieć się będzie mozna jutro.

Blanka_K
13-09-2013, 17:00
Ok już też widzę informacje na ten temat na stronach internetowcy, Jutro sama się wybieram i mam nadzieje, że mieszkania z ogródkami jeszcze są

blueflue
10-10-2013, 14:49
Warto w tym roku jeszcze się zdecydować na kupno mieszkania, bo on nowego roku zmianiają się zasady przyznawania kredytów.

hewlett
10-10-2013, 18:05
Warto w tym roku jeszcze się zdecydować na kupno mieszkania, bo on nowego roku zmianiają się zasady przyznawania kredytów.

i pewnie dlatego ponownie organizują dzień otwarty, równo miesiąc po poprzednim. W ciągu miesiąca zmieniły się warunki kredytowania, duża zmiana w krótkim czasie.

doodles
11-10-2013, 14:38
Do tego kupując teraz mieszkanie w Parku Ostrobramska można skorzystać z promocji 20/80.

hewlett
12-10-2013, 15:44
Do tego kupując teraz mieszkanie w Parku Ostrobramska można skorzystać z promocji 20/80.

Właśnie nie do końca to rozumiem, skoro nowe zasady wymagają od nas 5 procentowego wkładu własnego to na jakiej zasadzie promocją jest 20/80 skoro trzeba wpłacić 20 % w tym roku?
Domyślam się, że doradca by mi to wyjaśnił...

JacekJ.
09-02-2014, 17:46
To nie jest wtedy kredyt hipoteczny tylko zwyczajny kredyt.
.

Nie żartuj, a skąd masz takie informacje ? Wydaje Ci sie ? To jest kredyt hipoteczny - sam taki mam.
Proszę o nie prowadzanie ludzi w błąd wiedzą zasłyszaną...

KajetanKajtek
24-04-2014, 16:21
Nasi znajomi mieszkają na os. Las zbudowanym przez Aras Developer. Ale już chyba tu nie ma mieszkań, a muszę ci powiedzieć, że są warte polecenia. Naprawdę fajnie się tam mieszka, z tego co opowiadają znajomi i co sami zaobserwowaliśmy podczas naszych wizyt u nich. Ale widziałem, że Aras ma nową inwestycję, os. Stoczniowców. Pierwszy etap wyprzedany i oddany, drugi niedługo kończą podobno. Inwestycja naprawdę przyzwoita, dobry dojazd do centrum, bo nie mamy problemu, gdy odwiedzamy znajomych, to blisko tej nowej inwestycji. No i kuszący jest brak czynszu ;)

zoska.jedynak
15-09-2014, 13:48
kolega długo szukał mieszkania a przed pragą zawsze sie wzbraniał... aż go kiedyś w końcu zabrałam nad wisłę po praskiej stronie właśnie. Zrobiliśmy spory spacerek bo z Saskiej przesliśmy na Gocław, nad Balatonem siedzieliśmy a potem rundka po okolicy... Przechodziliśmy właśnie przy Międzyborskiej 11 i stwierdził że mu się tu bardzo podoba i że nawet mógłby tu mieszkać. Popatrzył na ceny, sprawdził internety no i od pół roku tam mieszka już.

kowalt
06-10-2014, 08:24
W zasadzie to warto byłoby przejrzeć sobie wszystkie inwestycje jakie aktualnie powstają w stolicy ponieważ jest ich sporo. Tutaj:
http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-warszawa/ - znajduje się na przykład lista wszystkich jakie są obecnie budowane. W zasadzie to cała Wawa jest w budowie.
Na pewno niższe ceny są na przedmieściach i sama jednak wolałabym zakupić mieszkanie właśnie tam - co jak co ale cena odgrywa bardzo dużą rolę. Szczególnie,zę wiele mieszkań na przedmieściach pasuje do programu Mieszkanie dla Młodych w ramach , którego można licyć na dopłatę do 15% ( cena m2 nie może w takim przypadku przekroczyć 6126 zł ).

elizabethh
16-06-2015, 13:42
najlepszą opcją jest możliwość porównania kilku inwestycji. Dla tych którzy nie mają czasu na poszukiwania odsyłam do ciekawego zestawienia http://perfectspace.pl/nowe-inwestycje-deweloperow-w-warszawie/ , oczywiście nie obejmuje wszystkich inwestycji ale za to ujęte są różne lokalizacje, w zależności od preferencji

piotrwalicki
27-06-2015, 09:07
Dobry dojazd z Wilanowa do Centrum powiadasz? No nie wiem, czy tak jest. Moi znajomi narzekają i to dość mocno. Z kolei moja siostra kupuje teraz mieszkanie na Białołęce na Osiedlu Ostródzka. Moim zdaniem to zdecydowanie lepszy punkt komunikacyjny jest, a poza tym, Białołęka nie jest przereklamowana.

piotrwalicki
01-08-2015, 18:45
No pomijam jakieś kwestie wypadkowe. Ale sprawdzałem, z osiedla MODEROWANO komunikacją miejską do centrum było bardzo szybko, samochodem też nie najgorzej, tak więc oceniam inwestycję naprawdę fajnie.

albert00
08-12-2015, 15:00
Mnie się podoba Osiedle San Marino w Ząbkach. Siostra kupiła tam mieszkanie ostatnio i trochę jej zazdroszczę - wypas.

majwsercu
04-02-2016, 15:26
Na Białołęce jest Osiedle Ostródzka. Bardzo fajna lokalizacja, wszędzie praktycznie jest blisko. Teraz w promocji można zakupić mieszkanie z wykończeniem, dzięki czemu zostaje kasa na wkład własny. Myślę, że warto z takiej promocji skorzystać.

Laur_a
10-02-2016, 11:26
Sprawdzaliśmy Białołękę - szczerze mówiąc to trochę się boję dojazdów do Centrum, niby Most Północny nieco odciążył, ale ludzie marudzili. Byliśmy też na Targówku - tam RSM Praga buduje całkiem spoko bloki, w planach jest budowa drugiej linii metra, ale jakoś ta okolica nam nie przypadła do gustu - nie wiem czemu. Byliśmy w weekend u przyjaciół, którzy trzy lata temu zamieszkali w Ząbkach i są zadowoleni - mówią, że kluczem do sukcesu jest jeżdżenie do pracy na 9, bo wtedy spokojnie można podjechać do Warszawy Wileńskiej kolejką, a i samochodem już się nieźle jedzie. Jedziemy w sobotę zobaczyć osiedle San Marino w Ząbkach - oferta jest zachęcająca, zwłaszcza cenowo fajnie wygląda. :rolleyes:

trpkcd
24-02-2016, 15:17
My w przyszłym tygodniu jedziemy obejrzeć mieszkanie, na które najprawdopodobniej się zdecydujemy .Znajduje sie na Teodorowicza , inwestycja Zora Wilanów. Dopytaliśmy się o cenę i było to 6900 zł za m2 ale jeszcze będziemy oczywiście negocjować.
To co mi się podoba to okolica oraz sam budynek. Mieszkania są dwustronne, to które idziemy oglądać ma okna na wschód oraz zachód czyli tak jak chcieliśmy.
Obecnie mieszkamy na Wilanowie i dobrze się tutaj żyje. Raczej nie będziemy zmieniali okolicy.

stilla
10-08-2016, 13:15
Na Grochowie powstaje fajny pięciopiętrowy apartamentowiec z dużymi balkonami i komórkami lokatorskimi. Okolica wydaje się być ładna , zielona niedaleko parku jordanowskiego

Robson456
26-08-2016, 15:37
Łatwo nie było wybrać mieszkania. Wszyscy mają podobne oferty. Ja zdecydowałem się kupić mieszkanie na Duracza 10. Mnie przekonała lokalizacja i dobra oferta. W końcu do pracy będę jeździł metrem a nie samochodem. Już nie mogę się doczekać kiedy skończą budowę i odbiorę klucze:)

Adrianno
24-01-2017, 13:29
Moja siostra ze szwagrem teraz szukają wspólnego gniazdka chociaż oni bardziej za segmentem się rozglądają, bo mówią że mieszkania w bloku i kiszenia się w trzydziestu paru metrach już mają dość i ja się im w sumie nie dziwię:/ ani dużej kuchni, w łazience ciężko się ruszyć, pokoje też niewielkie no dajcie spokój:/ ostatnio jak się widzieliśmy to mówili o jakiejś inwestycji chyba Forest Estate (mam nadzieje że nie przekręciłem) w Wawrze to tam już podobno klasa, dwieście metrów z garażem i poddaszem, swoje kosztuje ale w przeliczeniu na metr to wychodzi chyba niecałe 3600zł to już przyzwoicie. Kasy na wkład własny trochę odłożyli więc teraz tylko czekać i oglądać

crle
01-06-2017, 08:23
Interesują mnie domy pod Warszawą.... W zasadzie nie mnie nawet ale moją siostrę, która obecnie intensywnie szuka czegoś dla siebie. Dom nie musi byc w samej Warszawie ale dobrze jakby miał dobry dojazd do miasta ( dojazdy godzine czy dwie w jedną stronę zdecydowanie odpadają>.....).
Siostra aktualnie zastanawia się nad zakupem domu na osiedlu [moderowano] na terenie Nowej Woli. Orientujecie się jak przedstawia sie jakość wykonania tych domów?
Oraz czy dojazd jest ok?