PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana drzwi - firma nie chce dokończyć roboty



Trencher
12-07-2013, 20:38
Witam Was

Zleciłem firmie wymianę drzwi wewnętrznych (pokoje, WC, kuchnia) w mieszkaniu.

Założyli mi wszystkie drzwi oprócz kuchni, ponieważ nie mogli ich dopasować. Nie zainstalowali też tulei wentylacyjnych w drzwiach WC i łazienki bo nie mieli sprzętu.

Już dwa tygodnie czekam na dokończenie tych prac i nie mogę się doprosić. A monterzy firmy przez ten czas (2 tyg.) 2 razy do mnie nie dotarli, na umówioną wizytę. A firma ma w ogóle to gdzieś, nikt nie dzwoni z wyjaśnieniami czy przeprosinami. Zawsze to ja dzwonię i wtedy łaskawie mi coś tam pokrętnie tłumaczą.

Usługa kosztuje 4000 PLN. Wszystko już prawie zapłaciłem; 3800 , bo taka była umowa: 1000 zaliczka, 2800 przed robotą i 200 po odbiorze końcowym prac. Odbioru nie było więc tych 200 jeszcze nie płaciłem.

Jak mogę wyegzekwować od firmy rzetelne dokończenie pracy?

Dodatkowo potrzebuję fakturę za usługę w miarę szybko, bo chcę te prace sobie odliczyć od podatku (jako remont).

Pozdrawiam

dzabij
17-07-2013, 13:58
Usługa kosztuje 4000 PLN
.
.
.

Dodatkowo potrzebuję fakturę za usługę w miarę szybko, bo chcę te prace sobie odliczyć od podatku (jako remont).

Pozdrawiam

Jeżeli to usługa to nic nie odliczysz - w cenie usługi jest zawarty VAT 8% a odzyskać można różnicę 23% vs 8% (chyba że na fakturze wyspecyfikują Ci oddzielnie drzwi i oddzielnie montaż, w co wątpię, bo zapewne umawiałeś się na cenę brutto).

Odnośnie dokończenia usługi - 200 PLN nie jest dla nich motywacją, zakładam że nigdy z własnej woli się nie stawią. Pogadaj z jakimś radcą prawnym i zarządaj usunięcia usterki na mocy ustawy konsumenckiej (pismo na adres siedziby firmy itp.) - pismo musi wskazywać na konsekwencje nie wywiązania się z umowy. Koniecznie pieczątka radcy prawnego. Jak nie pomoże to zostaje sąd i dochodzenie roszczeń przez komornika.

Trencher
02-11-2013, 13:05
Piszę dopiero teraz, ale:

Jakoś udało mi się zmusić firmę do dokończenia roboty. Sprawę zamknęli w połowie sierpnia br.. I tak nie zrobili tego do końca jak chciałem, ale przynajmniej wszystkie drzwi są wstawione.

Wniosek to taki, że nigdy w przyszłości inie godzić się na zapłatę wszystkiego z góry.

Pozdrawiam

karnacki
13-03-2015, 12:34
Mam podobną historię, tylko, ze firma dostała już całośc sumy. Co gorsza, montazysci całkowicie spaprali obróbke tynkarską. Cały tynk trzeba było skrobać i tynkować wszystko od początku a szef firmy DRZWIALNIA stwierdził, że wszytsko jest w zrobione w 100% poprawnie. Przestrzegam wszytskich przed tą firmą! Straszna fuszerka! Chyba im więcej ktoś mówi o porządnym wykonaniu usługi tym gorszym jest fachowcem.

drzwialnia
16-03-2015, 21:12
Mam podobną historię, tylko, ze firma dostała już całośc sumy. Co gorsza, montazysci całkowicie spaprali obróbke tynkarską. Cały tynk trzeba było skrobać i tynkować wszystko od początku a szef firmy DRZWIALNIA stwierdził, że wszytsko jest w zrobione w 100% poprawnie. Przestrzegam wszytskich przed tą firmą! Straszna fuszerka! Chyba im więcej ktoś mówi o porządnym wykonaniu usługi tym gorszym jest fachowcem.

Witam,

Bardzo proszę nie pisać tego steku bzdur na temat montażu u Pana.
Proponowane były ościeżnice regulowanie. Nie chcieli Państwo! Były proponowane listwy maskujące-również odmówili Państwo, ponieważ byłoby drożej. Zamówili Państwo ościeżnice proste (sami wyznaczyli model drzwi i ościeżnic), które mają 10cm szerokości. Ścianka 8cm, bardzo krzywa. Ościeżnice muszą być zlicowane z jednej strony (ponieważ mają przetłoczenie na maskownice, których Państwo nie chcieli zamówić!). Straszne krzywizny ścian do tego. Otynkowanie jest tylko ubytków zgodnie z ustaleniami czyli tzw. wstępna obróbka tynkarska. Monterzy powiedzieli, że ściana musi być wyprowadzona na prosto. My tylko zakryliśmy wystający element ościeżnicy. Pani również informowała iż będzie ściana wyprowadzana końcowym wykończeniem. Powtórzę, ościeżnica ta ma być z jednej i z drugiej strony na równo ze ścianą zakończona. Zatem skoro ściana ma 8cm a ościeżnica 10cm, to należy wyprowadzić ścianę do 10cm. Przy okazji wyrównując straszne krzywizny ścian. Skoro zakryli tylko ubytki, i przysłonili ościeżnice (m.in. aby nie zawilgotniały bo są tylko z MDFu, co ma częste miejsce właśnie gdy ściana jest wyprowadzana w trakcie remontu) to nie rozumiem po co to skuwać, skoro trzeba jeszcze dobudować całą ścianę? Monterzy pytali i uzgadniali z Panią na bieżąco co mają robić i co będzie po nich miało być robione aby właśnie nie zrobić czegoś co Państwu przeszkodzi w dalszym remoncie.
Cały montaż wykonany jest w 100% prawidłowo, zgodnie z ustaleniami. Była również informacja, że przy końcowym wykończeniu trzeba między ościeżnicą a ścianą zrobić minimalny rowek gdzie dać akryl aby nie było widocznych pęknięć między ościeżnicą a ścianą, które zawsze się bez powyższego pojawią.
O poziomie wiedzy Państwa (a raczej niewiedzy) świadczy żądanie progów, które twierdzą Państwo iż są w komplecie i oskarżają nas, że je zabraliśmy... Tylko, że jakoś na stronie producenta w skład wchodzi belka górna ościeżnicy oraz belki boczne ościeżnicy.

Na wszelkie nieprawidłowości jest gwarancja, z której mogli Państwo skorzystać a nie poprawiać samemu (chociaż moim zdaniem to co najwyżej przeszlifowanie tynku potrzebne a najlepsze to zastosowanie listew maskujących, które całość by rozwiązały->których to Pani nie chciała zamówić). Byliśmy chętni zrobić poprawkę w pierwszym możliwym terminie.
Dodam też, że montaż został odebrany i podpisany bez zastrzeżeń. Niedopuszczalne jest aby przy końcu montażu stwierdzić abyśmy przyjechali sobie kolejny raz kiedyś tam aby wtedy się rozliczyć bo ktoś obejrzy montaż.
Termin montażu to Pani wyznaczyła, więc na koniec ma być osoba odbierająca usługę. Pani nie wnosiła zastrzeżeń a dopiero po czasie pojawiły się zastrzeżenia. I od razu podaliśmy kiedy możemy to poprawić.

Bardzo proszę zatem nie pisać nieprawdy. Monterów mamy najwyższej klasy, jeżdżą na wszelkie możliwe szkolenia, dysponują certyfikatami potwierdzającymi fachowość (ostatni wystawiony 27.02.2015, ważny rok).

wiesiek6308
17-03-2015, 19:28
Cóż bywa różnie z inwestorami a zwłaszcza gdy mają jeszcze ,, lepszych doradców,,. Za takie obsmarowanie na forum Sąd powinien sprowadzić na ziemię .