PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z wykonawcą ogrodzenia



Adarkar
14-07-2013, 10:59
Zleciłem wykonanie ogrodzenia firmie, spisałem umowę. Ogrodzenie z siatki, na płytach betonowych 50 cm. Po rozpoczęciu stawiania płotu, pierwszego dnia zadzwonił do mnie wykonawca z pytaniem czy ma stawiać płot z gruntem czy w poziomie bo występuje różnica terenu o 20 cm (z prawej strony jest wyżej o 20 cm niż w rogu z lewej) umówiliśmy się że będzie stawiał w poziomie. Po powrocie do domu stwierdziłem, że jednak płot jest stawiany z gruntem a nie jak się umawialiśmy. W dodatku po pomiarze stwierdziłem że został źle wykonany pomiar wysokości i jest odwrotnie czyli z prawego rogu jest niżej o 20 cm niż w lewym, a co za tym idzie betonowe płyty idą zbyt pionowo w górę. Wykonawca przez 5 minut udowadniał mi że nie mam racji aż ponownie zmierzyliśmy niwelatorem i po pomiarze okazało się że się pomylił. Poprosiłem go żeby poprawił sknoconą robotę i zrobił płot w poziomie. Nie zrobił tego w dodatku w 1/3 przełamał linię i zaczął z płytami się obniżać.
Jest krzywo i to widać już gołym okiem.
Jak mam dalej postępować. Wpłaciłem mu zaliczkę i nie chce jej stracić, a chce mieć dobrze zrobiony płot.