PDA

Zobacz pełną wersję : Czym obmurować kanały wentylacyjne na stropodachu?



DariaIMichu
15-07-2013, 08:47
Czym powinnam obmurowywać kanały wentylacyjne, takie z pustaka ceramicznego 20x20, na stropodachu? Czy musi byc to np. zwykła, pełna cegła czerwona, czy może być bloczek silikatowy, taki jak na ściany działowe, szerokosci 8cm. Boczek silikatowy ma w środku 3 lub 4 otwory. Kanały sa wymurowane na stropodachu i będzie do nich klejona papa termozgrzewalna a od góry będa przykryte jakimś daszkiem blaszanym co by nie padało do środka.

beton44
15-07-2013, 09:27
Czym powinnam obmurowywać kanały wentylacyjne, takie z pustaka ceramicznego 20x20, na stropodachu? Czy musi byc to np. zwykła, pełna cegła czerwona, czy może być bloczek silikatowy, taki jak na ściany działowe, szerokosci 8cm. Boczek silikatowy ma w środku 3 lub 4 otwory. Kanały sa wymurowane na stropodachu i będzie do nich klejona papa termozgrzewalna a od góry będa przykryte jakimś daszkiem blaszanym co by nie padało do środka.

Nic z dziurkami, to taka podstawowa zasada.
Jak najwyższej klasy cegły pełne.

DariaIMichu
15-07-2013, 15:19
Nic z dziurkami, to taka podstawowa zasada.
Jak najwyższej klasy cegły pełne.
Czemu jak najwyższej klasy cegła pełna? To obmurowanie ma pełnic role takiej osłonówki to chyba na wet byle BK by był dobry. Możesz to rozinąc?
A jesli te bloczki silikatowe z otworami zakryć od góry obróbka blacharską to będzie OK? DO tej obmuruwki będzie tylko przyklejona papa i potem to będzie otynkowane (klej+siatka). Żadne wcinanie w cegłe tak jak przy skosnych dachach z tego co wiem tu nie będzie stosowane

beton44
15-07-2013, 15:36
Czemu jak najwyższej klasy cegła pełna? To obmurowanie ma pełnic role takiej osłonówki to chyba na wet byle BK by był dobry. Możesz to rozinąc?
A jesli te bloczki silikatowe z otworami zakryć od góry obróbka blacharską to będzie OK? DO tej obmuruwki będzie tylko przyklejona papa i potem to będzie otynkowane (klej+siatka). Żadne wcinanie w cegłe tak jak przy skosnych dachach z tego co wiem tu nie będzie stosowane

Rozwijam:
Wystająca nad dach część komina jest najbardziej narażoną na działanie warunków atmosferycznych częścią domu.
Naprawdę.
Namakanie i zamarzanie, i tak na okrągło.
W celu osiągnięcia długoletniej /typu 50 lat / bezawaryjnej eksploatacji trzeba użyć dobrego materiału

Do budowy tego elementu
oczywiście możesz użyć i pianobetonu, ale po kilku sezonach trzeba będzie wymieniać...

marika77
16-07-2013, 14:26
A musisz je w ogóle obmurowywać? Skoro jest to na stropie to nie wystarczy najpierw na tym zrobić wyklejki z papy a potem zrobić na tym warstwe zbrojąca z kleju i siatki i na to tynk? W końcu ten pustak wentylacyjny to ceramika więc po co jeszcze to obmurowywać? W jakim celu?

DariaIMichu
16-07-2013, 17:46
Czy musze to nie wiem. Po prostu ktos mi tak powiedział, że tak powinno być ale czy jakbym tego nie obmurowała to byłoby az tak źle to nie wiem. Niech się bardziej mądrzy wypowiedzą. Faktycznie komin, ten obmurowany lub nie, ma byc potem otynkowany.

DariaIMichu
16-07-2013, 22:08
Może ktoś kompetentny się wypowiedzieć czy musze te kanały wentylacyjne w ogóle obmurowywać czy wystarczy zaciagnąc klejem, siatka i otynkować?