PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie dachu budynku gospodarczego przylegającego do wyższego budynku



kraken82
15-07-2013, 13:35
Witam,

Mam budynek gospodarczy którego dach przylega do ściany sąsiadującego budynku, który jest dużo wyższy, Dach jest z płyt azbestowych ułożonych na pełnym deskowaniu pokrytym papą. Na tą chwilę nie biorę się za zmianę poszycia ale chciałbym uszczelnić miejsce w którym dach przylega do sąsiadującego budynku, jest tam teraz szpara no i dostaje się deszcz, zasypuje śniegiem etc.

Nie mam doświadczeń dekarskich więc proszę o radę jak się do tego zabrać. Myślałem o jakiejś obróbce blacharskiej wpuszczonej między cegły przylegającego budynku - jest nieotynkowany i na to papa + lepik.

Czy takie rozwiązanie ma sens? Proszę o poradę jak się do tego zabrać. Załączam schemacik jak to wygląda


200826

Pozdrawiam

Jan P.
15-07-2013, 18:39
Wystarczy blacha tzw " wydra" jak przy kominie. Górną część zagiąć ze 3 cm. i wpuścić w mur. Jan.

kraken82
15-07-2013, 19:04
Ok mam pytanie czym to mocować jaka zaprawa? i jak łączyć kolejne kawałki blachy ze sobą?

kraken82
18-07-2013, 08:19
podbijam

Andrzej Wilhelmi
18-07-2013, 21:32
Aluminiowa taśma pod gąsiory przecięta wzdłużnie na pół. Karbowany brzeg z klejem butylowym wykładasz na pokrycie drugi brzeg na ścianę. Na ścianie nad taśma wycinasz szlic po wydmuchaniu pyłu wprowadzasz w ten szlic specjalistyczny uszczelniacz dekarski i wciskasz obróbkę blaszaną w kształcie kątownika nierównoramiennego. Dłuższy bok wykładasz na taśmę. Uzupełniasz uszczelniacz i wygładzasz go mokrym palcem tworząc gładka spoinę pomiędzy ściana a obróbką blacharską. Pozdrawiam.

kraken82
19-07-2013, 08:10
Panie Andrzeju, świetny opis dziękuje serdecznie za radę, Zaprawdę powiadam, jest Pan najlepszym doradcą na tym forum ! ;)

Andrzej Wilhelmi
19-07-2013, 20:07
Bardzo dziękuję za miłe słowa. To naprawdę drobiazg. Jest mi miło, że moja rada była przydatna. Pozdrawiam.

kraken82
21-07-2013, 12:40
Mam jeszcze pytanie. bo dach tego budynku jednym krótszym bokiem, też przylega do ściany, z tym, że ze względu na nachylenie skośnie przecina linie cegieł, więc nie za bardzo jest jak wpuścić w szczelinę obróbkę blacharską, no chyba, że szlifierką kontową wyciąć rówek? Jak się do tego zabrać?

Jan P.
21-07-2013, 14:26
Szlifierką kontową to pracuj w banku, tu lepiej działaj kątową. Jan.

kraken82
21-07-2013, 20:19
Dziękuje ci za błyskotliwą uwagę odnośnie ortografii. Niewątpliwie pomoże mi ona w przyszłości, szkoda tylko, że nie w temacie mojego postu

kraken82
23-07-2013, 08:34
Panie Andrzeju, mógłby mi Pan coś podpowiedzieć? Czy wystaczy przykręcić obróbkę blacharską na kołki i uszczelnić uszczelniaczem dekarskim?

Jan P.
23-07-2013, 18:40
W mojej "błyskotliwej uwadze " była też odpowiedż na Twoje pytanie. Jan.

Andrzej Wilhelmi
24-07-2013, 00:19
Kołkami można mocować te fragmenty obróbek, które będą zasłonięte kolejną obróbką np. obróbka ściany bocznej, która wchodzi pod dachówkę i będzie zasłonięta obróbką wychodzącą ze szlicu i zachodzącą na nią. Generalnie mocuję się obróbki kołkami jak już inaczej nie można. Pozdrawiam.