PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wentylacji po zmianie układu pomieszczeń.



info136
15-07-2013, 22:21
Witam, planuję z obecnej kuchni zrobić sypialnię natomiast w pokoju, który znajduje się obok za ścianą wydzielić aneks kuchenny. Niestety będzie się to wiązać z brakiem dostępu do kratki wentylacyjnej z nowej kuchni. Wentylacja w budynku jest grawitacyjna, mam osobny pion, wiem że wykonanie poziomego kanału (ok. 3m. długości) łączącego "nową" kuchnię z oryginalną kratką wentylacyjną jest niezgodne z przepisami oraz nie zapewni wymiany powietrza przy wentylacji grawitacyjnej. W mieszkaniu nie mam gazu a w łazience jest wentylacja grawitacyjna, blok 3piętrowy, mieszkanie na I piętrze. Zastanawiam się nad zastosowaniem w "nowej" kuchni wentylacji mechanicznej i podłączenie kanałem poziomym do otworu wentylacyjnego w obecnej kuchni a przyszłej sypialni ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie oraz czy jest zgodne z prawem. Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości?

Konto usunięte_12*
17-07-2013, 21:34
Niestety - tak robić nie można :no:
Poczytaj sobie w dziale o wentylacji:
http://www.ciop.pl/5544.html - par. 148.2

bresio
18-07-2013, 14:04
Poza aspektem prawny, jest też duże prawdopodobieństwo, że zepsujesz wentylacje pozostałym mieszkańcom budynku.

info136
18-07-2013, 15:21
Niestety - tak robić nie można :no:
Poczytaj sobie w dziale o wentylacji:
http://www.ciop.pl/5544.html - par. 148.2
W myśl przywołanego paragrafu nie można łączyć grawitacyjnej z mechaniczną ale całość (łazienka + kuchnia) chyba mogę przerobić na mechaniczną?



Poza aspektem prawny, jest też duże prawdopodobieństwo, że zepsujesz wentylacje pozostałym mieszkańcom budynku.
Napisałem, że mam osobny pion wentylacyjny.

Konto usunięte_12*
18-07-2013, 22:33
W myśl przywołanego paragrafu nie można łączyć grawitacyjnej z mechaniczną ale całość (łazienka + kuchnia) chyba mogę przerobić na mechaniczną?
Każde dmuchanie w kanał wspólnej WG najprawdopodobniej skończy się protestami współlokatorów z tego samego pionu.
Najmniej "inwazyjna" byłaby w tym przypadku wentylacja nadciśnieniowa (nawiewna, a nie wywiewna). Ale czy administrator pozwoliłby na zamontowanie czerpni na elewacji:confused::rolleyes: