PDA

Zobacz pełną wersję : Doradżcie WYJŚCIE-OKNO BALKONOWE jakiej szerokości ? ??



osowa
03-07-2004, 23:03
Witam serdecznie
Mam pytanko do osób mających okna balkonowe , które są jednocześnie drzwiami ;
-w moim projekcie otwór jest 90 cm ( balkon z sypialni ) , obawiam się , że to troszkę wąsko :roll: Liczę się z tym , że po wstawianiu okna szerokość ramy oraz szerokość wokół skrzydła bardzo zmniejszy część szklaną ...
Martwi mnie to , bo nie podobają mi się kiszkowate okna , poza tym jak to w praktyce się ma przy przechodzeniu? ... ( mąż twierdzi , że i tak nie będziemy korzystać :roll: hymm... mi się jednak marzy poranna kawusia na balkoniku w szlafroczku w niedzielę :wink: ...może jednak on ma rację?)
Mam troszkę możliwości manewru - do ściany 40 cm ( okno znajduje się w lukarnie -dach koperta ) , mogłabym nadłożyć parę centymetrów -pozostałe okna mają szerokość 110 ...
Co sądzicie , warto? Czy ma to sens? czy zostawaić tak jak jest?....jestem zdezorientowana a muszę znać odpowiedż najpóżniej na środę , by podjąć decyzję :wink:
Liczę na Wasze rady , kochani Forumowicze .
Pozdrawiam słonecznie

jędrzej
04-07-2004, 00:24
No o kawusi raczej zapomnij, bo przez takie okno to można wyjść tylko bokiem, a taca z dzbankiem się już nie zmieści.

Ja mam wyjścia na taras z oknami balkonowymi o szerokości otworu w ścianie 100cm i wydaje mi się że jest trochę za wąsko, więc jak możesz poszerzyć to raczej to zrób.

No a mąż może ma rację, bo komu by się chciało siedzieć na balkonie, jak może na tarasie... no a tą kawę to będziesz nosiła z kuchni na dole, czy będziesz miała ekspress w sypialni? Bo jak to mąż robi kawę, to pewnie wogóle nie zrobi wyjścia na balkon :D

osowa
04-07-2004, 10:09
No tak..... Bokiem??? O rety .... :-? Kawusie będę nosić ja mężusiowi , czasami on mi ( teraz też mam kuchnię na dole i lubimy sobie robić takie niespodzianki -œniadanka do łóżeczka :wink: )
Ale tak na poważnie , to radzisz by poszerzyć ? :roll: :roll:
poczekam jeszcze na opinie innych ....

Krystian
04-07-2004, 23:14
U mnie drzwi balkonowe są właśnie takie jak u Ciebie, i przechodzę bez problemów, a bokiem to może musi przechodzić jakiś zawodnik SUMO...:)

http://foto.onet.pl/upload/44/38/_242984_n.jpg

jędrzej
05-07-2004, 14:59
No sorry, nie chciałem nikogo urazić - chodziło mi o komfort obsługi :D

U mnie jest tak (specjalnie zmierzyłem):
- otwór w murze był 90 cm (nie jak pisałem 100)
- po zamontowaniu okna zostało 71 cm do przechodzenia

Z tym bokiem to był żart, ale z tacą w rękach nie przechodzi się komfortowo, a trzeba uważać żeby kawa nie wylała się z filiżanki do spodeczka, bo to psuje cały urok :D

Ja bym poszerzył choćby o te 10 cm (to w sumie prawie nic nie kosztuje.

jareko
05-07-2004, 18:31
Krystian pieknie odpowiedzial - drzwi wejsciowe w domach ktore wiekszosc z nas dobrze zna (bloki z lat 60-90) maja przewaznie w swietle nie wiecej jak 900 mm - w przypadku okna balkonowego i w zaleznosci od profila bedziesz mial w siwetle okolo 780 mm i jak sadze kazdy normalny czlek nawet trzymajac tace swobodnie przejdzie - ale jesli komfort chcesz poprawic mozesz powiekszyc, tylko pamietaj o jednym - szersze skrzydlo powoduje wieksze obciazenia okna jako calosci i moze okazac sie ze w danym systemie profili (jesli to PCV) nalezy przejsc do profili tzw. balkonowych i tym samym niby bedzie szerzej ale swiatlo przejscia pozostanie bez zmiany lub bedziesz zmuszony zmienic system profili