PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Materiałem



Chewi
16-07-2013, 08:50
Witam!
Planuję zbudować sobie altankę, fundament już zalany konstrukcja na dniach powstanie ale mam problem z nakryciem otóż w żadnym sklepie nie mogę dostać Eternitu który jest od blachy dużo tańszy i łatwiejszy w demontażu. Na domiar złego nikt nie potrafi mi powiedzieć gdzie znajduje się producent tego materiału, próbowałem wpisywać w google ale też nie wyskakuje żaden producent . Sąsiad coś gadał że niby się tego już nie produkuje i teraz sam już nie wiem co o tym sądzić
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam!

Łosiu
16-07-2013, 13:35
A on nie jest zakazany przypadkiem?

mareksz51
16-07-2013, 20:22
Eternitu nie ma już w sprzedaży ale na serwisie alle... widziałem coś eternito-podobne

netbet
17-07-2013, 06:47
Witam!
nie mogę dostać Eternitu który jest od blachy dużo tańszy i łatwiejszy w demontażu.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam!

eternitu już nie kupisz - jest zabroniony... ale może chodziło ci o płyty faliste onduline... wyglądają jak eternitowe...
te kupisz wszędzie ( np. Casto )i na pewno sa zdrowsze od poszukiwanego tak mozolnie eternitu...:lol:

Chewi
17-07-2013, 08:21
Sprawdziłem rzeczywiście ten materiał wyszedł z użycia, miałem okazję kupić używany ale wolę nie ryzykować ( nie znam jego jakości), sądzę że w tym wypadku najrozsądniej będzie kupić blachę.:)

dez
17-07-2013, 20:19
Jeśli się nie mylę to właśnie onduline produkował kiedyś eternit, ale później rakiem wycofał się z tego i nawet zmienił nazwę żeby nie kojarzyła się z eternitem. Generalnie do 2032 i tak trzeba będzie zdemontować wszystkie dachy z eternitem więc daj sobie z nim spokój. Co prawda to jeszcze prawie 20 lat ale szkoda się truć (pełne płyty zbyt szkodliwe nie są, ale ukruszone już bardzo).

paroofka
14-08-2013, 10:19
Też przesadzają z tym eternitem... Azbest też miał już dawno zniknąć, bo niby jest niebezpieczny, a we wrocławiu będą go usuwać do 2030 roku. Do tego czasu będziemy się jeszcze truli.