PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużenie czerpni i wyrzutni i umiejscowienie w podbitce



aleksander_a
16-07-2013, 14:34
Witam,

Mam następujący problem - czerpnia i wyrzutnia są zamontowane pod dachem, równo z elewacją, jednkaże jak przyszło do montowania poditki dachowej okazało się, że zarówno i czerpnia, jak i wyrzutnia byłyby w całości zasłonięte tą podbitką.
Tak więc aby wyprowadzić te kanały na równo z podpitką muszę je jakoś przedłużyć i zastosować kolanko 90 stopni.

Na zdjęciu zielonym okręgiem zaznaczyłem kanał wentylacji który muszę przedłużyć, a czerwoną linią poziom podbitki.

201005

Pytanie jak to dobrze zrobić? Czy kolanko musi być ocieplone? Jak zrobić przedłużkę? Jeżeli chciałbym kupić przewód ocieplony flex o średnicy 200mm (tyle mają kanały czerpni i wyrzutni), to tylko w rolce po 10m a ja raptem na obydwa będę potrzebował może z 1m...

Wszelkie rady mile widziane, w szczególności od kangaxxa :)

Pozdrawiam

gentoonx
16-07-2013, 14:44
przedłużyć możesz byle czym co ma 200, po co zaraz ocieplony kondon? kup sobie 1mb flex'a w Castoramie (rozciąga się na 2,5mb), ocieplij dobrze wełenką, obwin to porządnie strechem i gotowe

Też będę miał swoją w podbitce.

aleksander_a
16-07-2013, 14:52
Dzięki za podpowiedź :)

Jakieś specjalne połączenia stosować pomiędzy oryginalną czerpnią/wyrzutnią a przedłużką?

gentoonx
16-07-2013, 17:31
a po co specjalne,? ocieplone ma być

kangaxx
16-07-2013, 22:11
trzeba wyjąć czerpnie i wyrzutnie, na nich jest kawałek rury spiro cirka taki długi jak ściana gruba, trzeba będzie go odciąć tak by zostało z 10 cm, ta reszta jest by flexa było do czego zaczepić porządnie