PDA

Zobacz pełną wersję : Kolizja zmywarki do zabudowy z rurą gazową



marpanek
04-07-2004, 08:00
Ratujcie, wykonawca uślicznił kuchnię prowadząc rurę gazową pod sufitem/ miedziana/ chcę ją przełożyć za szafki kuchenne, ale podobno zmywarka do zabudowy ma tylko 15cm luzu od podłogi, czy rura gazowa może być tak nisko? I czym można pomalować tę miedzianą rurę brrr...
Dzięki za wszelkie rady :D

PITU
04-07-2004, 22:54
witaj marpanek:)
to ze zmywarka ma tylko ok 15 cm luzu od podłogi jest niestety prawdą. dokładnie ma takie podcięcie przez które można przeprowadzic rozne przewody. w zalezności od modelu i producenta jest to od kilkunastu (12)do max. 22 cm (tak przynajmniej z pamieci). umieszczenie rury gazowej tak nisko nie stanowi problemu. wygodnie jest zastosowac przewód elastyczny. mozna kupic takie specjalne do tych zastosowan. niestety są dość krótkie i drogie ale daja mozliwość poruszenia kuchenki.
jesli chodzi o malowanie, tylko jedna uwaga...rura gazowa powinna byc pomalowana na kolor zolty.
pozdrawiam
PITU

SzymonT
05-07-2004, 15:07
A przy okazji - jak rozwiązujecie "schowanie" rury od gazu w kuchni. Planuje zabudowę kuchni i wszystko psuje mi rura gazowa, która powinna zejść gdzieś spod sufitu do kuchenki gazowej. Jak ja "ukryć"? Szczególnie interesuja mnie rozwiazania u kogoś kto ma stałą zabudowę szafek. Czy np nie będzie problemu podczas jakiejs kontroli z gazowni jak umieszczę rurę za szafkami...

marpanek
05-07-2004, 16:13
PITU BARDZO DZIĘKUJĘ za odpowiedź
U mnie tej rury jest do przełożenia około 3 m dlatego wężyk elastyczny chyba nie da rady , czy są takiej długości??? i gdzie je kupić??? siemanko :D

PITU
06-07-2004, 00:29
marpanku, znalazłem takie przewody o długości tylko do 150cm (np. na stronie: http://www.gamasan.pl/katalog/index.php?grupa=3_2 )Bardzo mało niestety :(
A gdzie je kupić??? spróbowałbym np w którymś z marketów budowlanych.
powodzenia :)

marpanek
06-07-2004, 17:36
Hej PITU dzięki za wsparcie, wężyki są dostępne do 2,5 m ale bez tzw. szybkozłącza , przepisy np. do butli gazowych dopuszczają 3 m, ale to i tak mało. Szukam fachowca do tej przekładki nie ma rady. :cry:

06-07-2004, 18:01
U mnie rura gazowa "schodzi" spod sufitu w spiżarni do poziomu ok 80 cm od podłogi- w kuchni poprowadzona jest już na wysokości 80 cm i w wiązku z tym meble kuchenne muszą być lekko wysunięte do przodu ponieważ zmywarka nie ma luzu i ją również lekko trzeba odsunąć od ściany. Tak więc będę miała blat o jakieś 5 cm szerszy niż standard, co wcale mnie nie martwi.

PITU
07-07-2004, 22:22
Niestety blat głębszy o 5 cm jest też dwukrotnie drozszy, bo przycinany z gl. 120 cm.

marpanek
08-07-2004, 18:38
Właśnie PITU, też to chciałam napisać ale dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, być może zaprzyjaźniony fachowiec mi to przełoży ale czekam na zamontowanie licznika gazu w przyszłym tygodniu. :D

kroyena
09-07-2004, 07:25
Gdzieś na sąsiednim wątku (chyba w Wymianie, lub Prawie i pieniądzach) napisali, że jak rura stalowa i spawana to mozna jąpod tynk. Podawali tam paragrafy