PDA

Zobacz pełną wersję : bUDYNEK GOSPODARCZY I HUŚTAWKA



avemisior
16-07-2013, 18:45
Witam

Mam 2 pytania może mi pomożecie:

1 kupiłem działkę 12m na 90 taki pasek (koło teściów) chcę postawić tam budynek gospodarczy blaszany bez fundamentu normalnie na kostce brukowej taki zwykły jakich na allegro wiele 6x6m niestety na zgłoszenie nie mogę bo przekracza 25m2. Mogę postawić 2 budynki 3x6m ale nie mogę ich postawić koło siebie tylko muszą być oddalone od siebie o 80cm ( tak mi powiedział urzędnik). I mogę to zrobi tylko w przypadku gdy napisze oświadczanie że są to budynki gospodarcze dla sąsiedniej działki teściów jako budynki pomocnicze. Ale takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje bo jak to będzie wyglądać takie budki. Chciałbym taki budynek blaszany 6x6 ale czy naprawdę muszę mieć pozwolenie na budowę. Mało tego nawet już byłem skłonny robić ten projekt k,,, projekt na blaszak konstruktor architekt itd. ale w planie WZ w gminie jest dach minimum 30s. i po prostu odpuściłem. Ponieważ żyję w polsce i nic mnie nie już nie może zdziwić to wymyśliłem sobie, że w razie jakiejś kontroli to powiem że owszem to stoi na kostce bo jest na sprzedaż i jest to rozkładany blaszak i tyle i czy mogę mi za to coś grozi. Bo niestety nas tylko chcą karać za wszytko.

2 buduję zadaszoną altankę około 3x6m na razie jest szkielet i tu podobnie jak ktoś przyjdzie to czy nie mogę powiedzieć, że to miejsce jest tylko miejscem montażu i nie jest to na stałe. Po za tym myślałem żeby na skrajnych belek puścić łańcuchy i zawiesić na niech ławkę i twierdzić że jest to po prostu huśtawka i wtedy jest to obiekt małej architektury a na huśtawkę nie trzeba pozwolenia zezwolenia itd

Wiem, że jest to cyniczne ale naprawdę już w urzędach się tak porobiło że trzeba zacząć stawiać opór. W Krakowie załatwiam już pozwolenie 2 lata tyle trwają uzgodnienia zatwierdzenia i inne. Musiałem nawet czekać 14 dni na nieuprawomocnienie wniosku w którym tylko ja bym mógł wnieść sprzeciw. Musiałem robić projekt wjazdu na działkę z ulicy asfaltowej z którą graniczę projekt na kostkę brukową o wymiarach 1x4m i podpisaną przez uprawnionego projektanta ręce opadają.

KrzysztofLis2
17-07-2013, 11:14
Naprawdę musisz. Przepisy są, jakie są. Ewentualnie możesz przeprowadzić się tam, gdzie są inne. Za granicę.

Nie twierdzę, że są dobre. Wręcz przeciwnie.

avemisior
17-07-2013, 17:41
to jak to jest huśtawka jest czy nie obiektem małej architektury?? i czy na huśtawkę też trzeba pozwolenie zgłoszenie??

kalumet
19-07-2013, 08:31
niech Ci urzędnik pokaże przepis
w którym jest zapisane
że min odległość między budynkami gosp wynosi 0,8m
mi powiedzieli, że przestrzeń między budynkami
ma mi umożliwić konserwację itp
jak dam radę to może być nawet 1 cm
stawiasz dwa garaże 3x6 nawet 2m od siebie
po jakimś czasie łączysz je blachą, robisz dach
i masz dodatkowe 12 m2

sSiwy12
20-07-2013, 22:39
GARAŻ - wymagane jest (bezwzględnie) PnB