PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie kołki do płyty gipsowej do powieszenia sznurka na ubrania.



radam5
17-07-2013, 11:24
Na poddaszu robię suszarnię. I o ile kołki w ścianę to nie problem to zamocowanie kołków podtrzymujących sznurek w płycie KG już jest lekkim wyzwaniem.

Zamieszczam rysunek aby było łatwiej zrozumieć (płyta kg jest podwójna)
201104

Sznurki będą rozwieszone wzdłuż skosu, czyli od ściany do ściany. Długość sznurka ok 4m i dlatego chciałbym go podwiesić do skosu aby po powieszeniu ubrań nie opuszczał się za mocno.
Odległość od skosu do sznurka w pionie to ok 20cm. Myślałem nad kołkami rozkładanymi z hakiem ale nie wiem czy wytrzyma płyta KG jak powiesi się ubrania.
Najlepszym ale zarazem najgorszym do zrobienia byłoby przewiercić się przez płytę aż do krokwy i w nią wkręcić pręt odpowiedniej długości z hakiem na końcu

jamer
23-07-2013, 22:33
Witaj, masz podwójną płytę więc wyrżnij dziurę tak abyś mógł wsunąć dłuższą deskę/listę/itp., przykręć ją do płyty, zaślep spowrotem dziurę i wkręć przez płytę do deski jakiegoś wkręta do drewna. Ciężar rozłoży sie na większą powierzchnię płyty i finito (a'la większy moly).
Zawsze możesz poszukać profili pod płytą za pomocą wykrywacza lub poszukać ozebrowania z listew, zależy do czego masz kręcone płyty...
Pozdrawiam...

radam5
28-07-2013, 14:29
Na razie powiesiłem podwójny sznurek tylko na hakach między ścianami i o dziwo po powieszeniu ubrań trzyma się całkiem dobrze. Ale i tak z czasem coś wymyślę bo sznurki długo tak nie wytrzymają