PDA

Zobacz pełną wersję : Podatek 19% po sprzedaży mieszkania, a jego odzyskanie.



gld
17-07-2013, 10:45
Witam
Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu problemu.
W lutym 2011 zmarła moja babcia, odziedziczyłem po niej mieszkanie, a że miałem już lokum, postanowiłem sprzedać w tym samym roku. Musiałem jak wiadomo odprowadzić 19% podatku (sprzedaż przed pięcioma latami).
Jeśli przeznaczę pieniądze na "cele mieszkaniowe", to będę mógł się starać o zwrot tego podatku.
Podobno celem takim również jest:
1. spłata kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego przed dniem uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości,
2. spłata kredytu oraz odsetek od tego kredytu, który podatnik zaciągnął przed dniem uzyskania przychodu ze sprzedaży, by spłacić zaciągnięty wcześniej kredyt na własne cele mieszkaniowe,
3. spłata każdego kolejnego kredytu oraz odsetek od tego kredytu zaciągniętego przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia na spłatę kredytu na własne cele mieszkaniowe.

I teraz do sedna.
W roku 2007 październik, nabyłem mieszkanie oczywiście na kredyt. Spłacałem raty do maja 2013, następnie zbyłem to mieszkanie, spłacając resztę zobowiązań wobec banku pieniędzmi uzyskanymi od kupującego.

Czy mogę w jakikolwiek sposób odzyskać część z wpłaconego podatku wykorzystując powyższe pkt 1,2,3?