PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet jesionowy - pęczniejące spoiny



TedMosby
17-07-2013, 20:39
Witam,
Chciałbym spytać o Waszą opinię odnośnie pewnej usterki parkietu.
Wygląda to jakby lakier na wszystkich łączeniach klepek był przez coś wypychany i spęczniał.
Sama klepka nie jest wypaczona (nie ma efektu łódki). Wybrzuszenia mają około 1-2 mm i w niektórych miejscach wykruszają się odsłaniając żywe drewno. Ale występują tylko na łączeniach i dotyczą samego lakieru. Sytuacja wygląda identycznie w całym, pokoju 22mkw i dotyczy mniej więcej 90% spoin.
Załączam zdjęcia.
Parkiet był kładziony w październiku 2012. Sezonowany około rok czasu w miejscu ułożenia. Chciałbym poznać Waszą opinię – co może być przyczyną takiej sytuacji i czy jest to wynikiem błędu parkieciarza?

201189201190201191

Parkiet
17-07-2013, 21:14
Parkiet nie był właściwie klimatyzowany przed cyklinowaniem, więc klimatyzuje się po cyklinowaniu i lakierowaniu z efektami jak widać. Pozdrawiam

fredi07
17-07-2013, 22:32
Ten bezsensowny rok leżenia przed położeniem zawalił sprawę. Parkiet stracił wymiar i bez szpar takiego nie położy. Szpary wypełnia się szpachlą i jest tafla. Teraz lato mamy jakie mamy. Ciurkiem leje i powietrze to sama woda. Drewno pęcznieje i wyciska szpachlę.
Czy zaraz po ułożeniu były szpary? Bo jeśli nie to data układania (październik) i rozpoczęcie sezonu grzewczego. Letni parkiet przy CO zsechł się powstały szpary. Szpachla je wypełniła a teraz ponownie mamy lato i to mokre. W pokoiku z którego piszę mam jesion i zimą są szpary do mm a teraz jedna tafla i tak od pięciu lat. Drewno zawsze reaguje na zmiany wilgotności.
Rada to spolerować i polakierować. Wygląda, że masz kiepski lakier bo już żółty ale zdjęcia nie dają pewności.

TedMosby
18-07-2013, 10:08
Dzięki za odpowiedzi.
Po ułożeniu były szpary ale bardzo niewielkie (jak na moje oko), tak że noża do tapet raczej by się tam nie wsadziło. Trudno mi to ocenić.
Co do koloru zdjęcia trochę przekłamały. Położony lakier to DEVA QUICK (2 składnikowy, poliuretanowy).
Czy w takim razie jest w tym jakaś wina parkieciarza? Czy mógł jakoś temu zapobiec?

monkey222
18-07-2013, 12:25
Chcemy obwinić parkieciarza i szukamy dziury w całym :):) .. . wina jest po stronie osoby która chciala rocznego sezonowania