PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wybrać płytki ??



halek
18-07-2013, 07:33
W kuchni połączonej z pokojem dziennym lepiej na podłogę położyć jednakowe płytki gresowe (gładkie) czy zrobić delikatne przejście i w pokoju użyć wzorzystych? Proszę o wasze opinie;).
Pozdrawiam
Marek

aniqa1982
18-07-2013, 07:42
Duże masz te pomieszczenia ?Jeśli masz oddzielone te pomieszczenia jakimś np. barkiem to możesz sobie dać różne. Ja mam małą kuchnię połączoną z salonem i częściowo z hallem , żeby optycznie zwiększyć te powierzchnie będziemy raczej dawać takie same kafelki na podłodze w kuchni , salonie oraz hallu.
Jak masz duże to można dawać różne. Jaki masz projekt domu ?

halek
19-07-2013, 09:29
Witam Cię aniqa1982, łączna powierzchnia kuchni i pokoju dziennego to ok 38 m2. Elementem oddzielającym kuchnię
od salonu jest sporawy stół z krzesłami.
Przed chwilą pojawił się pomysł położenia podobnych kafelków w dwóch pomieszczeniach, ale różniących się odcieniem (w jadalni żona uparła się na ciemny odcień podłogi). Chociaż osobiście uważam, że jednolita podłoga wygląda dużo lepiej :)
Pozdrawiam
Marek

aniqa1982
05-08-2013, 13:44
Halek, jak twoje płytki? Ja też wolałabym w jednym kolorze płytki. Dodaje to przestrzeni .
Co ostatecznie zdecydowaliście?

halek
08-09-2013, 19:27
Cześć! Temat płytek mamy już za sobą. Żona postawiła na swoim. Zrobiliśmy coś w rodzaju gradientu, czyli wybraliśmy dwa rodzaje kafelków w dwóch odcieniach. Muszę przyznać małżonce racje, bo wygląda to na prawdę ciekawie. Użyliśmy dwóch odcieni ciemny brąz i jasny, natomiast żeby to wszystko współgrało razem, w kuchni na środku widnieje romb z ozdobnych kafelków z elementami ciemnego brązu.:)

aniqa1982
09-09-2013, 14:31
No proszę !Wrzuć zdjęcie jak możesz , jestem ciekawa efektu końcowego :)
pozdrawiam:)