PDA

Zobacz pełną wersję : Czy potrzebuje pozwolenie na budowę ?



Radar41
19-07-2013, 09:53
Witam.

Z góry przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale, ale ten wydawał mi się najodpowiedniejszy. Mianowicie, chcę własnymi siłami zbudować sobie dom. Zbudować, to w moim przypadku zbyt duże słowo, bo dom praktycznie już stoi i mieszkają w nim moi rodzice.
Wygląda to tak:

201514201515

Dom wygląda jak blok. W jednej części góra/dół mieszkają rodzice, 2 część o takiej samej długości i szerokości jest pusta, trzecią część zamieszkują sąsiedzi. To dom o długości ok 35m i szerokości 14m. Tzn jest tam ok 70m2 na 1 piętrze (aktualnie przeznaczenie to strych i trzymanie wszystkiego co jest "potrzebne" i 70m2 na parterze które "robi" za to samo + jako garaż do samochodu.

Chodzi o to, że ściany zewnętrzne oczywiście już stoją. Strop między parterem, a 1 piętrem jest. Dach jest. Instalacja elektryczna jest (w domu rodziców nowa), ogrzewanie centralne jest - tylko się podłączyć, woda - również - oczywiście wszystko to jest w domu rodziców, a ja chcę się podpiąć, wszystko było nowo remontowane 10 lat temu.

Ja chcę tylko:

1. Wykuć w ścianie drzwi zewnętrzne.
2. Wykuć w ścianie 6 okien (2 na parterze, 4 na 1 piętrze) - w tym samym miejscu - tylko większe, w którym były kiedyś (zostały podczas remontu zamurowane).
3.Zrobić w stropie wycinkę aby połączyć schodami parter + 1 piętro.
4.Postawić sobie ścianki działowe
5. Woda + Ogrzewanie+Kanaliza (szambo)+Prąd (licznik) już jest - tylko się podpinam pod rodziców.
6. Mieszkam.

Pytanie. Dom jest na rodziców i chodzi o to, że ja nie chcę mieć osobnego numeru itp itd. Czy do dorobienia w/w rzeczy muszę mieć pozwolenie na budowę i projekt ? Co muszę posiadać jesli chodzi o sprawy urzędowe/pozwoleniowe, o to wszystko występowali by rodzice.

Z góry dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie.

krakus73
19-07-2013, 12:44
Za dużo jest tych "tylko" które chcesz zrobić, na 99% nie możesz tego zrobić bez pozwoleń itp. itd.

A dlaczego nie zapytasz o to w urzędzie / w gminie??

xErnestox
19-07-2013, 14:09
Jestem w 100% przekonany, że do tych robót będziesz potrzebował pozwoleń.

Tomasz Antkowiak
22-07-2013, 21:05
Pozwolenia pozwoleniami, ale stary... te pioruny na rysunku to masz takie ze mnie powalily :D

Mega pozytyw masz u mnie za pioruny ;)

dominik86
23-07-2013, 12:39
Z opisu i rysunku z piorunami:), jak nic wychodzi, że planujesz zrobić przebudowę, a do tego potrzebne jest pozwolenie na budowę