PDA

Zobacz pełną wersję : Wymienniki ciepła - dlaczego na Zachodzie podają większą moc niż w PL (ten sam model)



CEZARY_PL
20-07-2013, 12:29
Witam
Mam pytanie do dużo bardziej doświadczonych.

Wymienniki płytowe, które są sprzedawane w Polsce mają przeważnie podaną moc adekwatną do pieca. Mamy często wymienniki jakieś np 20kW, 30kW, 50kW itp.
Te same modele wymienników na Zachodzie (choćby ebay lub strony handlowe niektórych firm) podają duuuużo większe wskaźniki.
Np
Wymiennik 40kW na Zachodzie podawany jako 125kW
Wymiennik 20 kW tam jako 45 kW
Wymiennik 65kW tam jako 175kW

Są to te same modele, gdyż nawet kolega sprzedaje i w PL i na Zachód i również podaje różną moc w zależności gdzie wysyła. Dlaczego tak jest nie wie. Twierdzi, że jest i już.

A mnie nie daje spokoju - czemu tak jest?
Zainteresowanym mogę nawet podać linki na ebayu i na allegro do tych samych modeli i sprawdzicie.
KTO WIE TEN MA MÓJ DOZGONNY SZACUNEK. Pytałem już chyba z 10 hydraulików i nikt nie wie.

yaiba83
23-07-2013, 09:06
Papier cierpliwy jest i wszystko przyjmie. Taki naród lubi podniecać się cyferkami.

Najlepszy przykład baterie do telefonów komórkowych. Oryginalna bateria przykładowo o pojemności 800mAh. Na allegro masa zamienników o pojemnościach 2000, 3000mAh. Ludzie to kupują wierząc ślepo w cyferki. Łał kupiłem baterię za pół ceny z 3 razy większą pojemnością.
Po jej uruchomieniu życie szybko to weryfikuje....