PDA

Zobacz pełną wersję : betonowa podloga -roznica w poziomie 3 cm



Agnieszka Matuszek
04-07-2004, 12:03
Taka sliczna betonowa antresole nam zrobili :(

Na podlodze jest garb 2mx2m, ktory wystaje ok 1.5-2 cm nad poziom antresoli (cala anresola ma ok. 48m2 ). Poza tym posiada mnostwo wglebien, rowkow. Wglebienia i rowki w sumie nie sa glebokie - jakies 0,5 cm, w paru miejscach moze ok 1cm. Generalnie mam wrazenie, ze cala powierzchnia jest pofalowana.
Na czyms takim nie da sie polozyc paneli :( Jedyne na co wpadlismy to:

1. masa wyrownujaca + wylewka samopoziomujaca na calej powierzchni do wysokosci garbu - z tego co nam powiedziano w castoramie - potrzebowalibysmy ok 1 tony ! materialu .... Koszt + robocizna porazajacy :(

2. Zrobic podloge drewniana, na legarach - pomijajac fakt, ze bedzie ciezko znalezc ekipe, ktora wypoziomuje legary przy takiej podlodze, cena jest zaporowa - co najmniej 100zl/1m2

Czy macie jakies pomysly co z tym fantem zrobic? Poradzcie ...

pozdrawiam
aga

robert skitek
04-07-2004, 12:19
mozna zeszlifowac wylewke do rownego, niektore firmy to robią, pozdrawiam

Jerzysio
04-07-2004, 12:31
Tak, tak Robert ma rację - zeszlifować ( dużo nie jest ) rowki zaszpachlować, sprawdzić poziomy podłogi i jesli coś w dalszym ciągu nie gra przeciągnąć 4 mm masą, jesli będzie OK to dajesz podkład pod panele
i wystarczy!
Pozdrawiam
J
PS
A swoją drogą tym orłom za górkę należy się oper !!!

thalex
04-07-2004, 12:35
Jeżeli będą tam panele i nie jest istotny końcowy poziom-wysokość powierzchni to myślę, że;

Na czystą i obficie zamoczoną powierzchnię wylać cienką 3mm. warstwę zaprawy cementowej z dodatkiem kleju np atlas i zatopić w niej siatkę do tynkowania styropianu. Niezłocznie po tym wylać następną warstwę wyrównującą do najwyższych miejsc na istniejącej wylewce aby uzyskać jednakowy poziom na całej powierzchni.

Nie jestem fachowcem w tych sprawach ale w ten sposób poprawiałem po nich moją wylewkę w piwnicy w jednym z pomieszczeń ale problem nie był w równości ale w twardości powierzchni. Warstwa ma grubość 1,5cm. i już minął rok i nie odpryskuje, nie wiem co będzie później.

Ale napewno jeszcze ktoś napisze więcej i bardziej konkretnie

Agnieszka Matuszek
04-07-2004, 21:50
Tak, tak Robert ma rację - zeszlifować ( dużo nie jest )
...
Pozdrawiam
J


A czym to mozna szlifowac? Sa jakies cykliniarki do betonu? Da sie to zrobic samemu (maszyne pozyczyc np. z OBI), czy raczej wziasc fachowca? Jak fochowiec, to jak sie ksztaltuja koszty (za 1h? za 1m2? za 1mm?).

dzieki za odzew :)
pozdrawiam
Agnieszka

robert skitek
04-07-2004, 22:33
wyspecjalizowane firmy do posadzek maja takie narzedzia - ale nie pomoge jesli idzie o koszty. pozdrawiam

Thomas
04-07-2004, 23:11
Agnieszko,

Miałem podobny problem, rozwiązania które brałem pod uwagę:

- zakup młota pneumatycznego (w castoramie lub innym miejscu - koszt około 300 PLN w promocji i trzeba to skuć - całkiem prosta robota - a miejsce po skuciu wyrównać wylewką.

- możesz też wynająć młot pneumatyczny i zrobić to samo za pomocą męskiej połowy albo kogoś wynająć.

Co do wgłębień i rowków to wyrównaj to wylewką samopoziomującą lub klejem w czasie układania podłogi.

Daruj sobie podnoszenie podlogi, podłogę na legarach i inne podobne zastępcze rozwiązania.

Magus
05-07-2004, 12:40
A moze by tak plyta pilsniowa na legarach - i bedzie rowno, a pewnie i tanio. Na to panele spoko pojda :)

Co o tym sadzicie?

pozdro
magus

Jerzysio
08-07-2004, 11:28
Płyta pilśniowa na legarach!? Chyba masz na myśli coś innego, pilśnia jest za miękka żeby zastosować ją na legarach. Poza tym wszystkim garb ma 4m2, a cała antresola 48m2. Ludzie nie wpędzajcie w koszty Agnieszki podsuwając jej tego typu rozwiązania.
Pozdrawiam
J

Magus
08-07-2004, 11:39
Płyta pilśniowa na legarach!? Chyba masz na myśli coś innego, pilśnia jest za miękka żeby zastosować ją na legarach. Poza tym wszystkim garb ma 4m2, a cała antresola 48m2. Ludzie nie wpędzajcie w koszty Agnieszki podsuwając jej tego typu rozwiązania.
Pozdrawiam
J

Racja - pomyslilem sie :oops: nie pilsnia, ale OSB, albo wiorowka (mam nadzieje, ze tym razem dobrze) 22mm. Widzialem ta antresole.
W rzeczywistosci jest to ok 35m2 (ktos musial ja zle policzyc) i ma ksztalt litery L. Jedno ramie to 2,8m x 5,8m , a drugie 2,4m x 4,8m (sklejone bokiem 2,4) Garb wystepuje w polowie tego werzszego ramienia - zreszta polowa tego ramienia jest pod skosem, a nad garbem pozostaje ok 1m wysokosci i schodzi przy koncu do 10cm.

Pozostala czesc antresoli ma odchyly nie przekraczajace 1cm :) wiec zw pozostalej czesci nie jest zle (jest chyba tylko dodatkowo maly spadek, ale mialem za krotka poziomice aby dokladnie sprawdzic).

Ile by kosztowalo wyporzyczenie cykliniarki do betonu?, a moze rzeczywiscie drewniana podloga na wysokosci garba?

pozdro
Magus

woprz
08-07-2004, 11:45
frezarka do betu - tak sie nazywa tu ustrojstwo

sama sie w to nie baw bo na pewno nie zrobisz tego dobrze

poszukaj na http://www.zaremba.com.pl/zaremba.html
właściciel działa na tym forum możesz go poszukać przez wyszukiwarkę on ci na pewno doradzi jak zrobić to tanio i dobrze

Jerzysio
08-07-2004, 11:47
Jeśli dobrze zrozumiałem to antresola w miejscu garbu ma 1 m wysokości !? No to zabudować to schowkiem i po kłopocie ( o ile jest miejsce na komunikacje.
Pozdro
J

OSB proszę bardzo.

Magus
08-07-2004, 11:51
Niestety garb jest mniej wiecej na srodku tego ramienia antresoli, tak wiec polowa rzeczywiscie moze byc schowana w schowku, ale ta druga - uzytkowa - nie.
Tak na prawde grab ma szczyt przy brzegu natresoli (tego wezszego ramienia) i schodzi do krawedzi, wiec jest nieco wiekszy niz 2x2 m (tak mysle, ze ma promien ok 2.4m (przypuszczam, ze beton byl wylewany w tym miejscu i nie zostal rowno rozprowadzony :(
Tak wiec cala uzytkowa czesc wezszego ramienia antresoli jest w zasadzie pod wplywem garbu ...

Magus

Jerzysio
08-07-2004, 12:02
W takim razie proponuję sprawę garbu postawić na FORUM :D
A tak naprawdę to zeszlifować go i spokój. No chyba żeby część antresoli
podwyższyć, że niby tak specjalnie. Kantóweczka, płyteczka i co tam na wierzch, może być !
Pozdro
J

wbrat
13-04-2006, 12:07
Podciągam temat, gdyż też mam problem z wylewką. Jak się okazało po zamontowaniu drzwi, murarze za wysoko wylali mi beton na ganku i do tego jeszcze w niektórych miejscach ze spadkiem w stronę domu... Najprawdopodobniej będę musiał zebrać ok. 1-2 cm tego betonu, ale zupełnie nie wiem czym. Macie jakieś pomysły?

Geno
13-04-2006, 12:16
Podciągam temat, gdyż też mam problem z wylewką. Jak się okazało po zamontowaniu drzwi, murarze za wysoko wylali mi beton na ganku i do tego jeszcze w niektórych miejscach ze spadkiem w stronę domu... Najprawdopodobniej będę musiał zebrać ok. 1-2 cm tego betonu, ale zupełnie nie wiem czym. Macie jakieś pomysły?
Albo kuć albo wypożyczyć frezarkę do betonu.

wbrat
13-04-2006, 12:21
Albo kuć albo wypożyczyć frezarkę do betonu.

Kucie odpada - już sobie wyobrażam co z tego by wyszło... :o.
Uda mi się zeszlifować 2 cm betonu za pomocą frezarki?

Geno
13-04-2006, 12:22
Albo kuć albo wypożyczyć frezarkę do betonu.

Kucie odpada - już sobie wyobrażam co z tego by wyszło... :o.
Uda mi się zeszlifować 2 cm betonu za pomocą frezarki?

Uda - w Wawie nie powinieneś mieć problemu z wypożyczeniem lub wynajęciem.

wbrat
13-04-2006, 12:25
Albo kuć albo wypożyczyć frezarkę do betonu.

Kucie odpada - już sobie wyobrażam co z tego by wyszło... :o.
Uda mi się zeszlifować 2 cm betonu za pomocą frezarki?

Uda - w Wawie nie powinieneś mieć problemu z wypożyczeniem lub wynajęciem.

No to jestem uspokojony :). Dzięki! :)

sSiwy12
13-04-2006, 12:30
Witam. A może tak poprosić o pomoc lub radę, najbliższego kamieniarza - tego od nagrobków. Mają odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a co ważniejsze, posiadają "mobilne" narzędzia.
Pozdrawiam

siwy z gosławic
13-04-2006, 20:38
A ja z nierównym stropem poradziłem sobie tak.
Rurki 1/2 cala położyłem na stropie i je wypoziomowałem, tam gdzie były duże górki to wyciołem kątówką rowek na rurkę. Zrobiłem beton i dodałem do niego dużo plastyfikatora, nastepnie ten beton wylałem na stropie i po rurkach ściągnołem łatą. Gróbość wylewki wyszła mi od 2 do 20 mm. Koszty to 1 litr plastyfikatora, 5 worków cementu i x piasku. Podłoga (54m2) wyszła równiutka i na to położyłem styropian i wylewka 5 cm.
Wiadomo że na takie coś to płytek raczej nie położysz ale pod panele może być.

wbrat
14-04-2006, 08:08
A ja z nierównym stropem poradziłem sobie tak.
Rurki 1/2 cala położyłem na stropie i je wypoziomowałem, tam gdzie były duże górki to wyciołem kątówką rowek na rurkę. Zrobiłem beton i dodałem do niego dużo plastyfikatora, nastepnie ten beton wylałem na stropie i po rurkach ściągnołem łatą. Gróbość wylewki wyszła mi od 2 do 20 mm. Koszty to 1 litr plastyfikatora, 5 worków cementu i x piasku. Podłoga (54m2) wyszła równiutka i na to położyłem styropian i wylewka 5 cm.
Wiadomo że na takie coś to płytek raczej nie położysz ale pod panele może być.

U mnie absolutnie nie można nic dolewać. Jedynie zebranie betonu wchodzi w grę. Ale generalnie pomysł niegłupi :).

cebulek
17-04-2006, 16:46
jestem za dobrą szlifierka i frezarka.w kazdej wypozyczalni narzedzi budowlanych mozna wypozyczyc takie urzadzenia i tam takze mozna sie zapytac o fachowcow od takich prac. bo ewentualny zakup takich maszyn napewno nie wchodzi w gre-cena za komplet to jakies 20 tys.zl.mozesz jeszcze rozejrzec sie za firmami ktore wykonuja posadzki z zywic-oni napewno maja taki sprzet i mysle ze powinni cos takiego wykonac.np.eurostep lub ozdoba i syn z lodzi-w warszawie takze cos znajdziesz.pozdrawiam