PDA

Zobacz pełną wersję : Co z tą ziemią zrobić?



08-07-2002, 12:58
Dzień dobry, przejdę od razu do rzeczy: mam dwie działki (ok.3000m każda) na terenie dużego miasta, płacę podatki od ich posiadania, no i chciałbym zbudować dom ale...
1. Nie są to działki dudowlane.
2. Na jednej z nich stoi wielki słup z przewodami elektrycznymi.
3. W planie zagospodarowania przestrzennego jedna z działek przeznaczona jest na drogę (nie gminną tylko jakąś ważniejszą), a druga leży w tzw. pasie zieleni ochronnej torów kolejowych (dwa żadko używane tory do huty-przetaczanie wagonów).
Grunty w tej okolicy posiadają dużą wartość - te budowlane oczywiście. Co ja mogę zrobić w takiej sytacji? Czy gmina może "przejąć" odemnie ww. grunty i dać mi działkę na której mogę zbudować dom? Przecież nie chę czekać Bóg wie ile czasu aż coś się samo ruszy. Co zrobić, aby coś drgnęło w tej sprawie? Urzędnicy w gminie nic nie podpowiedzą (czyniłem próby), wię zostaje mi Szanowne Forum. Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i przepraszam za niefachowe opisanie problemu (laik w tym temacie). Piotr.

RAN
09-07-2002, 06:31
Zaproponuj Gminie aby zgodziła się na zaminę działek. Niech Gmina da za twoją działkę inną działkę budowlaną. Musisz jednak uważąć aby twojej nie wycenili zbyt nisko. Jest to jeden ze sposobów rozwiązania problemu. Może ktoś dorzuci więcej.

Alanta
10-07-2002, 09:14
Wszystkie te sprawy reguluje ustawa o wywłaszczeniach, poszukaj jej w internecie.