PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty PIR pod krokwiami ???



stam222
22-07-2013, 23:45
Witajcie,
Zakładam nowy temat bo jestem ciekawy czy macie/mieliście z tym już do czynienia.
Chodzi mi mianowicie o płyty z pianki poliuretanowej. wiedza moja puki co jest czysto teoretyczną bo dach zakładał będę dopiero za kilka dni a ocieplać pewnie w przyszłym roku, nie mniej jednak już interesuję mnie i planuję co i czym zrobię. Planuję dom (w sumie już zacząłem) energooszczędny i tak się zastanawiałem na ociepleniu poddasza warstwą prawie 40-to centymetrową (18cm pod krokwiami i 20 nad). Wiadomo, że kiedy położę 20 cm pod krokwie+ płyta KG to odejdzie trochę powierzchni, więc zacząłem szukać jakiejś alternatywy i padło na PIR. Problem i zarazem pytanie jak by tu zamontować te płyty do krokwi i tutaj pewnie jeszcze nie było by pewnie problemów ale jak do tej płyty gdzie powierzchnia jest powlekana folią aluminiową zamontować KG?
Widzieliście może co i jak? jakieś pomysły, rady?
Pzdr.

Andrzej Wilhelmi
24-07-2013, 23:31
Skoro planujesz dom energooszczędny to zastosuj na dachu ocieplenie nakrokwiowe z płyt PIR np. grubości 16 cm i po problemie. Pozdrawiam.

stam222
25-07-2013, 00:01
na tym etapie to już chyba za późno

Andrzej Wilhelmi
25-07-2013, 20:52
Nigdy nie jest za późno. Pozdrawiam.

stam222
25-07-2013, 21:45
Wiedziałem,że mi tak łatwo nie przejdzie i , że mi nie odpuścisz. Ja to mam chyba hopla na punkcie mostków termicznych i rozwiązanie z ociepleniem na-krokwiowym nie bardzo mi leży. Nie zamierzam robić podbitki pod krokwiami (boazerii) a pozostawienie gołych krokwi od spodu takie mostki będzie tworzyć. No i niestety cały misterny plan poszedł .... Więc nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć rozwiązanie jakby tu zamontować PIR z odblaskiem a do tego płyty G-K .
Jakieś pomysły?

Andrzej Wilhelmi
25-07-2013, 22:48
A co ma podbitka do mostków. Czy będzie podbitka czy nie to mostek na krokwi o ile 35 cm drewna można nazwać mostkiem. Mostki będą również w drzwiach wejściowych np. zamek. Szyby w oknach to też mostki. Nie ma perpetum mobile a ogrzewanie domu to pokonywanie strat. Niema lepszego rozwiązania jak izolacja nakrokwiowa. Pozdrawiam.

stam222
25-07-2013, 22:54
Trzeba to wszystko głęboko przemyśleć...

Andrzej Wilhelmi
25-07-2013, 23:50
W tej kwestii całkowicie się z Tobą zgadzam. Pozwolę sobie dołączyć kilka zdjęć z moich realizacji. Remont dachu zabytkowej kamienicy i nowoczesny budynek. Pozdrawiam.