PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja grawitacyjna w łazience z przewodów elastycznych



kedlaw0
23-07-2013, 07:10
Witam. W moim projekcie domu architekt zaplanował wentylację w łazience na parterze i poddaszu wentylację grawitacyjną za pomocą przewodów elastycznych o średnicy 150 mm. Czy takie coś będzie działać? Jak taki system się wykonuje? Na dachu kończy się kominkami wentylacyjnymi? Nie ma szans na podpiecie się do komina bo jest daleko.

Konto usunięte_12*
24-07-2013, 22:00
Mniemam, że te rury twój "architekt" umieścił pionowo?
Taka "wentylacja" bez dodatkowego ocieplenia nie będzie działać i na dodatek mogą z niej lecieć skropliny "na głowę".
A kominki wentylacyjne nadają się głównie do odpowietrzania "kanalizy" ;)

kedlaw0
25-07-2013, 11:18
To masz może pomysł jak z tego wybrnąć?

Konto usunięte_12*
25-07-2013, 21:59
To masz może pomysł jak z tego wybrnąć?
1. "podziękować" za dodatkowe koszty wybranemu "architektowi" :mad:
2. zatrudnić dobrego fachowca od W.M. (wentylacja mechaniczna)

gentoonx
25-07-2013, 23:19
skoro piszesz o kominach tzn że twój "projektant" zaproponował ci w całym domu WG.

jedyne wyjście kopnąć go w dupę i znaleźć innego, bardziej świadomego w tym co robi.

kedlaw0
26-07-2013, 01:33
W tym problem, że ja już zacząłem budować a pozwolenie mam od lutego. Teraz dopiero murarz mi zwrócił na to uwagę. Postaram się wrzucić skan projektu ale w weekend bo teraz jestem poza domem w pracy.

kangaxx
26-07-2013, 12:31
przecież nie musisz tak robić wg jak jest w projekcie, wykonujesz wm i kierbud ma to klepnąć w dzienniku, likwidacje kominów wg musisz tylko a architektem uzgodnić, chyba ze nie bedziesz ich likwidował

kedlaw0
26-07-2013, 17:05
Nie będę robił WM bo mnie nie stać. 10m metrów elastycznego przewodu wentylacyjnego ocieplonego kosztuje około 400zl.

gentoonx
26-07-2013, 18:23
No to masz problem, ale pamiętaj - na własne życzenie

Niby XXI wiek a dalej bryndza, nie stać mnie ale buduję ;).

Dobrze chociaż że masz świadomego murarza

skoro nie chcesz WM typowej bo bieda aż piszczy, to może chociaż zrób jaką nawiewno-wywiewną, czy samą wywiewną z jakim wymiennikiem gruntowym - zawsze to możliwość kontrolowanej wentylacji będzie jakaś.

Wivaldi
26-07-2013, 20:16
Nie będę robił WM bo mnie nie stać. 10m metrów elastycznego przewodu wentylacyjnego ocieplonego kosztuje około 400zl.
No to Waldek masz naprawdę problem.

Konto usunięte_12*
26-07-2013, 21:11
Nie będę robił WM bo mnie nie stać. 10m metrów elastycznego przewodu wentylacyjnego ocieplonego kosztuje około 400zl.
No cóż - wydasz "tylko" 400 zł i nie będziesz miał żadnej wentylacji ;)
Opłaci się :confused:
Wygląda na to, że jednak ten "projekt" ci się podoba :bash:

kangaxx
26-07-2013, 21:15
Nie będę robił WM bo mnie nie stać....
to zrób inaczej, nie wstawiaj okien, będziesz mia łekstra wentylację i do tego taniej wyjdzie :)

gentoonx
26-07-2013, 22:02
Scian też nie stawiaj, bo jak okien nie ma to łotworami wiater pizga po chałupie, to po co w koszty iść na ściany. Nie ma ścian to i dachu nie ma na czym oprzec - następna oszczędność. No i zostają tylko te kominy co je masz w projekcie, coby było o co sie oprzeć :)

Dobiliśmy chlopaka ;)

Na poważnie - lepsza jakakolwiek wentylacja jak żadna

Wivaldi
27-07-2013, 08:25
Scian też nie stawiaj, bo jak okien nie ma to łotworami wiater pizga po chałupie, a

Łodejć łobuzie łod łokna, ło cie łobleje łodą łod łogórków.:offtopic:

kominiarz
28-07-2013, 19:58
Fachowcy od WM !

Czemu w budynkach już eksploatowanych z WM coraz częściej wyczuwa się większy smrodek niż w budynkach WG ?

Czyżby oszczędność i wyłączona, czy może są jakieś inne przyczyny?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedz.

Konto usunięte_12*
29-07-2013, 16:47
Czemu w budynkach już eksploatowanych z WM coraz częściej wyczuwa się większy smrodek niż w budynkach WG ?
.
Za fachowca od WM się nie uważam, ale na tyle się orientuję, że większośc budowlanych "fachofców" uważa za WM wentylację wyciągową ;)

surgi22
29-07-2013, 17:06
Fachowcy od WM !

Czemu w budynkach już eksploatowanych z WM coraz częściej wyczuwa się większy smrodek niż w budynkach WG ?

Czyżby oszczędność i wyłączona, czy może są jakieś inne przyczyny?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedz.
To może trochę tak jak z łazienkami - niby dużo osób ma w domu a w tramwaju tego nie czuć. A WM jak zrobiona dobrze i włączona to działa- nie czuć smrodka- sprawdzone.

KrzysztofLis2
30-07-2013, 08:08
Latem to pewne, że w domach z WG jest więcej świeżego powietrza, niż przy WM. Bo przy WG, która nie działa, trzeba otwierać okna i przewietrzać w ten sposób.

kangaxx
30-07-2013, 10:13
Fachowcy od WM !

Czemu w budynkach już eksploatowanych z WM coraz częściej wyczuwa się większy smrodek niż w budynkach WG ?

Czyżby oszczędność i wyłączona, czy może są jakieś inne przyczyny?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedz.

kominiarz a dlaczego w budynkach z wg wali z klopa a w tych z wm nie wali ?
a dlaczego w innych budynkach z wg o dziwo nie wali?

kangaxx
30-07-2013, 10:14
Za fachowca od WM się nie uważam, ale na tyle się orientuję, że większośc budowlanych "fachofców" uważa za WM wentylację wyciągową ;)

bo to prawda, kazda wentylacja wymuszona jakimś wentylem jest mechniczna

Konto usunięte_12*
30-07-2013, 16:15
bo to prawda, kazda wentylacja wymuszona jakimś wentylem jest mechniczna
Owszem, ale oni "fachofcy" tylko taką znają :D
A są przecież jeszcze inne, czasami znacznie lepsze.

kominiarz
31-07-2013, 23:20
kominiarz a dlaczego w budynkach z wg wali z klopa a w tych z wm nie wali ?
a dlaczego w innych budynkach z wg o dziwo nie wali?

sugerujesz, że cirka 80% domostw z WG w naszym pięknym Kraju ma niehigieniczne warunki tylko dlatego, że nie ma WM ?

kominiarz
31-07-2013, 23:25
bo to prawda, kazda wentylacja wymuszona jakimś wentylem jest mechniczna

WG wspomagana wentylatorkiem mechanicznym nie jest wentylacją mechaniczną, lecz nadal grawitacyjną

kangaxx
31-07-2013, 23:38
znasz różnicę pomiędzy słowami

...wymuszona...
a

...wspomagana... ?

kangaxx
31-07-2013, 23:44
sugerujesz, że cirka 80% domostw z WG w naszym pięknym Kraju ma niehigieniczne warunki tylko dlatego, że nie ma WM ?
nie sugeruję braku higieny, sugeruję brak możliwości kontrolowania tego co wg robi o ile robi i brak skuteczności wynikający od posranego projektu poczynając, poprzez błędy wykonawcze, po ostateczne przeróbki, "udoskonalenia" i inne zmiany dokonywane już po wprowadzeniu się do domu przez mieszkańców