PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Tradycyjne tynki czy ?cianki GK ?[/b]



szila
04-07-2004, 23:43
Proszę czy możecie minie uświadomić co wybrać i co jest lepsze - tynki tradycyje agregatem lub nakładane ręcznie czy może gotowe ścianki gipsowo kartonowe?
Zastanawiam się też jak to wygląda od strony finansowej?
dziękuję za pomoc:)

janzar
05-07-2004, 09:12
tynki tradycyje agregatem

KrzysiekS
05-07-2004, 13:10
Ja mam tynki tradycyjne układane recznie i jestem zadowolony.

Plyty GK - o ich wadach i nielicznych zaletach pisano na forum i chyba wyczerpano temat.

Aleksandryta
05-07-2004, 13:13
Absolutnie polecam tynki tradycyjne, ręcznie kładzione! Żadnych gips kartonów! A tynki gipsowe widziałam właśnie niedawno w domu rodziny posiadającej małe dzieci - tragedia. Wgłębienia w ścianach, rogi ścian zmasakrowane ach!, aż nie chce się pisać :-?

szila
05-07-2004, 19:41
Dziękuję Wam serdecznie, teraz już wiem o co chodzi.Tylko zastanawiam się czy wybrać tynki wapienne czy zwykłe?

Agnieszka1
06-07-2004, 13:54
Absolutnie polecam tynki tradycyjne, ręcznie kładzione! Żadnych gips kartonów! A tynki gipsowe widziałam właśnie niedawno w domu rodziny posiadającej małe dzieci - tragedia. Wgłębienia w ścianach, rogi ścian zmasakrowane ach!, aż nie chce się pisać :-?

Widac znajomi mieli ekipe partacka - rogi scian zmasakrowane bo fachmeni nie dali naroznikow. Przy gladziach zawsze nalezy na narozach dawac narozniki - one kosztuja dodatkowo ale kanty sa w ksztalcie kata prostego a nie zwichrowane.
Wogole kto teraz robi gladz bez naroznikow - to wola o pomste do Boga!

A jesli chodzi o plyty g-k. Zamiast tynkow - plyty gk na "placki".
Polecane ludziom, ktorzy spiesza sie i nie chca marnowac czasu na tynkowanie. Problemem moze byc powieszenie ciezszej polki na scianie. Jest to tez tansze od tynkow i gladzi.

Gladz i tynki tradycyjne mysle lepsze , ale nie kazda ekipa umie je wykonywac. Czesto okazuje sie ze "fachowcy" poprawiaja gladz po 3 razy i nadal nie jest dobrze.
pozdrawiam :D

A ja u siebie bede budowac z silki :D no i nie mam problemu z wyborem - jednokrotna gladz, bo silka jest tak prosta ze nie wymaga tynkowania :D

KrzysiekS
06-07-2004, 13:58
Moim zdaniem gładzią nie należy paprać porządnych tynkow cementowo wapiennych.

Tynki mają byc tak połozone i z zastosowaniem takiej mieszanki, aby gładz nie była potrzebna.