PDA

Zobacz pełną wersję : Powtórne malowanie



Iglo1977
25-07-2013, 15:53
Mam sobie drewniaczka-letniaczka, 10 letni, chcę go pomalować, oryginalny kolor mi się nie podoba to raz, dwa tam gdzie wystawiony na słońce jakiś taki wyblakły i jakby go prawie nie było.. Zdjęcie przedstawia stan sprzed 4 lat.
Czy muszę się dowiedzieć od poprzedniego właściciela czym był pomalowany żeby położyć taki sam typ farby, bejcy, czegokolwiek? Wiem, że jaśniejszy być nie może, ale jakie mam możliwości zmiany koloru z zachowaniem widzialności słojów drewna, faktury itp biorąc pod uwagę to co jest?
Domek ma 70m2, jaką orientacyjna ilość farby wchodzi w grę? Wiem ,że dokładnie nie da się podać, ale raczej 20l czy 50?
Pozdrawiam serdecznie, Maciej.

202714

la***is
30-07-2013, 07:36
Mam sobie drewniaczka-letniaczka, 10 letni, chcę go pomalować, oryginalny kolor mi się nie podoba to raz, dwa tam gdzie wystawiony na słońce jakiś taki wyblakły i jakby go prawie nie było.. Zdjęcie przedstawia stan sprzed 4 lat.
Czy muszę się dowiedzieć od poprzedniego właściciela czym był pomalowany żeby położyć taki sam typ farby, bejcy, czegokolwiek? Wiem, że jaśniejszy być nie może, ale jakie mam możliwości zmiany koloru z zachowaniem widzialności słojów drewna, faktury itp biorąc pod uwagę to co jest?
Domek ma 70m2, jaką orientacyjna ilość farby wchodzi w grę? Wiem ,że dokładnie nie da się podać, ale raczej 20l czy 50?
Pozdrawiam serdecznie, Maciej.


202714

Patrząc na zdjęcie, na 95%, domek był pomalowany impregnatem, aby go odświeżyć, wystarczy powierzchnię desek przetrzeć papierem ściernym, bez całkowitego usuwania starej powłoki, uzyskamy wtedy, powtórnie, chłonność drewna. Odradzam stanowczo, wszelkiego rodzaju lakiery, lakierobejce czy lazury, tylko ludzie pozbawieni elementarnej wiedzy w tym temacie, decydują się na takie środki, pod wpływem reklam producentów, nie znając późniejszych konsekwencji takiego wyboru. Jeżeli byś chciał zmienić kolor, powinieneś wybrać impregnat wysoko pigmentowany (o silnym kryciu), albo na bazie ropy naftowej, albo na bazie wodnej, co do potrzebnej ilości, zapewne potrafisz czytać i liczyć, więc sobie poradzisz....
pozdrawiam

Iglo1977
13-08-2013, 12:50
Dzięki wielkie, zwłaszcza, że myślałem właśnie o wykorzystaniu lazury..:cool: