PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy kierownik budowy



podlasianka77
25-07-2013, 18:01
Witam.
Przeszukałam całe forum i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, co trzeba zrobić, żeby zmienić kierownika budowy.
Jesteśmy zmuszeni do tego, żeby poszukać nowego, gdyż poprzedni zmarł nagle i zostaliśmy bez kierownika. Na razie budowa jest wstrzymana ze względu na oczekiwanie na ekipę od dachu i właściwie mamy już nowego kierownika, ale czy to trzeba zgłosić i gdzie?
Pozdrawiam.

aglig
29-07-2013, 14:48
Witam.
Przeszukałam całe forum i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, co trzeba zrobić, żeby zmienić kierownika budowy.
Jesteśmy zmuszeni do tego, żeby poszukać nowego, gdyż poprzedni zmarł nagle i zostaliśmy bez kierownika. Na razie budowa jest wstrzymana ze względu na oczekiwanie na ekipę od dachu i właściwie mamy już nowego kierownika, ale czy to trzeba zgłosić i gdzie?
Pozdrawiam.
Słabo szukałaś, kiedyś cały elaborat na ten temat napisałam.
Ogólnie prawo budowlane prawdę ci powie:

Art. 44. [Obowiązek zawiadamiania] 1. Inwestor jest obowiązany bezzwłocznie zawiadomić właściwy organ o zmianie:
1) kierownika budowy lub robót,
2) inspektora nadzoru inwestorskiego,
3) projektanta sprawującego nadzór autorski,
podając, od kiedy nastąpiła zmiana.
2. Do zawiadomienia należy dołączyć oświadczenia osób, wymienionych w ust. 1, o przejęciu obowiązków

podlasianka77
29-07-2013, 14:52
To znalazłam, ale nasz kierownik zmarł, więc kto ma to oświadczenie napisać. Temat już właściwie nieaktualny, bo nowy kierownik zobowiązał się wszystko załatwić w nadzorze budowlanym.

sSiwy12
29-07-2013, 16:32
2. Do zawiadomienia należy dołączyć oświadczenia osób, wymienionych w ust. 1, o przejęciu obowiązków


Jak zmarł, to jak może przyjąć obowiązki ?

sSiwy12
29-07-2013, 16:33
Ps. Zmianę zgłasza inwestor

podlasianka77
29-07-2013, 18:50
Teraz już to wiem, ale dzięki za chęci pomocy.