PDA

Zobacz pełną wersję : Producent zamienny REHAU



dżaMajka
29-07-2013, 13:37
Witam.

Jestem zainteresowana gruntowym wymiennikiem ciepła z powłoką antybakteryjną. Jednak znalazłam jedną firmę, która istnieje na rynku i dostarcza takie wymienniki. Rehau jest taką firmą, niestety ceny są bardzo wysokie. Stąd bierze się moje pytanie. Czy znacie może innego producenta, który posiada również takie produkty tak dobrej jakości jednak w niższej cenie?

Będę wdzięczna za pomoc

Pozdrawiam Maja.

malcol
07-08-2013, 17:02
No, właśnie ja też czegoś takiego szukałem, zamienników jest dużo, kłopot jednak z tą powłoka antybakteryjną. A jak dam zwykła rurę to są obawy, że będzie się tam smród zbierał. Ewentualnie można GWC żwirowy.

ArsTECH
31-01-2020, 09:19
Po co walczyć z groźbą pogorszenia powietrza. GWC powinien uszlachetniać powietrze.
Jak tylko nie ma problemu z wysokim (<1m) poziomem wód gruntowych to tylko żwirowy.
Badania jakości powietrza w instalacjach żwirowego wymiennika ciepła, pracujących nieprzerwanie od 30 lat wykazały stałą skuteczność oczyszczania i uszlachetniania powietrza. Kolektory łączące GWC z budynkiem nie stanowią tu zagrożenia bo są suche (wilgoć wkrapla się w złożu nie w rurach)