PDA

Zobacz pełną wersję : Podjazd



i.buczyńska
29-07-2013, 17:43
Cześć którą kostkę zdecydowanie polecanie na utwardzenie podjazdu : granitową czy betonową. Głównie chodzi mi o to, która będzie bardziej solidna, nie będzie się kruszyć i wycierać. Proszę o rzetelne opinie, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Podjazd głównie dla 1 góra 2 samochodów osobowych.
I.B

lukep3
30-07-2013, 18:53
Cześć którą kostkę zdecydowanie polecanie na utwardzenie podjazdu : granitową czy betonową. Głównie chodzi mi o to, która będzie bardziej solidna, nie będzie się kruszyć i wycierać. Proszę o rzetelne opinie, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Podjazd głównie dla 1 góra 2 samochodów osobowych.
I.B

tu nie ma co porównywać - granit to kamień kilkakrotnie twardszy od betonu - rozwiązanie na lata; beton na jakiś czas ; granit ściera się bodajże kilka mm na 100 lat

dzabij
30-07-2013, 19:27
Pod każdym względem granit. Wytarty jest chyba nawet ładniejszy niż taki "nowy" z kopalni :-)

Jedyny minus jaki zaobserwowałem - trochę trudniej się odśnieża, bywa że łopata delikatnie "haczy" o wystające elementy kostek. Poza tym moim zdaniem same zalety.

ludwik.g
30-07-2013, 19:30
Zdecydowanie granit! u siebie ładnych pare lat temu założyłem kostkę brukową, dlatego że była w przystępnej cenie, ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to na pewno nie byłby to beton. Używałem kostek w dwóch kolorach, aby oddzielić podjazd od drogi do domu i nie wiem co za tym idzie, ale te jaśniejsze kostki są bardziej narażone na zniszczenia. Po przeprowadzonych małych pracach remontowych, przy których dużo się działo kostka nie wygląda już na nową, ma liczne wgłębienia.

judyta87
30-07-2013, 19:45
Wśród bogatej oferty znaleźć można także bruk klinkierowy? Wypowie się ktoś na jego temat? Pozdrawiam
Judyta

lukep3
30-07-2013, 20:21
Wśród bogatej oferty znaleźć można także bruk klinkierowy? Wypowie się ktoś na jego temat? Pozdrawiam
Judyta

wytrzymałość to opcja pośrednia między granitem a betonem lecz wyjdzie w cenie granitu...

ludwik.g
03-08-2013, 06:52
Judyta bruk klinkierowy to jeden z lepszych materiałów do utwardzania podjazdu. Przede wszystkim wystarczy Ci na ładnych pare lat, czego nie można zagwarantować przy użyciu bruku betonowego., który się wyciera, kruszy, traci kolor. Beton używany jest przede wszystkim na miejskich dróżkach, ale na prywatnej posesji warto zainwestować w coś lepszego.
Ludwik