PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie 4-pokoje - jak ustawić ściany w sypialni i szafę w przedpokoju.



sasanala
29-07-2013, 21:58
Zamierzamy kupić mieszkanie 4-ro pokojowe. Mam rysunki rzutów od dewelopera i zastanawiam się jak ustawić wejście do największej sypialni i jak o ile przesunąć ścianę dzielącą największą i środkową sypialnię.
Zastanawia mnie też hol i ustawienie szafy, to wrysowane przez dewelopera wydaje się dziwne.
Proszę o jakieś sugestie.

http://images65.fotosik.pl/30/ad035099098824acgen.jpg
http://images64.fotosik.pl/30/ba651c45664c26cbgen.jpg

sasanala
01-08-2013, 00:06
A może taki układ?

203816

Ścianę między sypialniami przesunęłam w lewo, wyrzuciłam tradycyjne drzwi na rzecz przesuwnych.
Zmieniłam układ szafy w przedpokoju.
A - tu myślałam o zabudowie g-k i wstawieniu tam witryny z pucharami męża.
B - tu pomyślałam, że może być niska ścianka czy szafka a na niej akwarium
C - tutaj może lustro?

Co o tym myślicie? Proszę o rady.

kinka
01-08-2013, 07:42
Proponuję zrobić ściankę i dużą szafę przy wejściu,tym samym zasłoni ona widok na salon z drzwi.Na przeciw może być komoda i duże lustro oraz witrynka z pucharami a na rogu kuchni akwarium.Ściankę w sypialni przesunęłam,aby powiększyć pokój,reszta bez zmian.
Przy twoim układzie nie mam miejsca na telewizor.
http://img844.imageshack.us/img844/6572/ic9b.jpg

sasanala
01-08-2013, 09:08
kinka dziękuję za odpowiedź. Podoba mi się to ustawienie szafy w przedpokoju.
W tym układzie wklejonym przeze mnie myślałam o tym żeby między kuchnią a salonem dać ściankę typu barowego. Od strony salonu przy tej ściance stałaby kanapa a na ścianie naprzeciwko telewizor. Przy oknie w salonie stół. Chodzi o to że to okno jest takie do samej podłogi przeszklone.
Nie wiem czy tak jak postawiłaś kanapę to jest to dobry pomysł w tej sytuacji.

Jak myślisz, czy przy takim długim holu jak w tym mieszkaniu, drzwi do naszej sypialni i do łazienki powinny być przesuwne chowane w ścianę czy mogą być normalne?

kinka
01-08-2013, 09:56
Korytarz według planu ma ok 110-120cm,więc bez problemu drzwi do łazienki mogą być normalne,w sypialni też jest wnęka,więc nie ma potrzeby stosowania drzwi przesuwnych.Obawiam się że na tej ściance(barku) nie zmieści się kanapa,niewiem czy dobrze rozumiem że to okno za kanapą jest do samej podłogi.....?
http://img856.imageshack.us/img856/7492/xh8q.jpg

sasanala
01-08-2013, 10:57
Korytarz według planu ma ok 110-120cm,więc bez problemu drzwi do łazienki mogą być normalne,w sypialni też jest wnęka,więc nie ma potrzeby stosowania drzwi przesuwnych.Obawiam się że na tej ściance(barku) nie zmieści się kanapa,niewiem czy dobrze rozumiem że to okno za kanapą jest do samej podłogi.....?
http://img856.imageshack.us/img856/7492/xh8q.jpg

Tak, to właśnie okno jest do samej podłogi.

Nie mamy sofy dużej, jakaś z Ikea, ale nie ma jej w ofercie, z tego co pamiętam to 200 cm długości.

kinka
01-08-2013, 12:55
To może jeszcze tak:
http://img17.imageshack.us/img17/7374/ehh5.jpg
(okno w kuchni też jest do podłogi?)

sasanala
01-08-2013, 13:07
Okno w kuchni jest "normalne". Myślałam o tym, żeby pod oknem pociągnąć blat i rząd szafek pod spodem.
Ta ścianka barowa to tak na szybkie zjedzenie śniadania przed pracą, a przy posiłkach dla całej rodziny, to musielibyśmy nosić wszystko na stół w salonie (ale teraz też nosimy, bo w kuchni stolik jest w wersji mikro, i nie uważam tego za uciążliwe).

sasanala
01-08-2013, 13:21
kinka w tym ostatnim układzie, który wkleiłaś, to ściana z tv musiałaby być chyba wysoka? Czy taka "barówka" wystarczy?

tosia125
02-08-2013, 07:31
A ja mam pytanie, kto będzie w tym mieszkaniu mieszkał? i jakie macie plany na przyszłość? czy tylko 2? czy 3? 4? ja powiem szczerze, że nie wiem, jak można planować układ, kiedy nie wiadomo, jakie ma spełniać funkcje?!
czy jesteście otwarci na znajomych? czy zapraszacie często? czy dużo gotujecie? itp.
ważne moim zdaniem do zdecydowania, jaki układ w kuchni jest to jaką chcecie lodówkę? ja bym zrobiła ladę pod oknem np. bo pod okno i tak nic nie podłożysz już ani nie wstawisz lodówki, a na przeciwległą ścianę owszem.. na tym etapie już musicie myśleć jakie chcecie meble i co mieć w kuchni i łazience nie wiem czy to prostokątne z "d" to szafa w łazience?

sasanala
02-08-2013, 08:39
A ja mam pytanie, kto będzie w tym mieszkaniu mieszkał? i jakie macie plany na przyszłość? czy tylko 2? czy 3? 4? ja powiem szczerze, że nie wiem, jak można planować układ, kiedy nie wiadomo, jakie ma spełniać funkcje?!
czy jesteście otwarci na znajomych? czy zapraszacie często? czy dużo gotujecie? itp.
ważne moim zdaniem do zdecydowania, jaki układ w kuchni jest to jaką chcecie lodówkę? ja bym zrobiła ladę pod oknem np. bo pod okno i tak nic nie podłożysz już ani nie wstawisz lodówki, a na przeciwległą ścianę owszem.. na tym etapie już musicie myśleć jakie chcecie meble i co mieć w kuchni i łazience nie wiem czy to prostokątne z "d" to szafa w łazience?

Mieszkać będą 4 osoby.
W łazience to jest P czyli pralka.
Na razie nie myślę o konkretnych meblach w kuchni tylko chcę ustalić od ogółu do szczegółu czyli zaczynam od układu ścian itp., ogólnie gdzie co ma być itd.
A pod blatem w kuchni mogą być szafki, dlaczego piszesz, że nic tam nie "podłożę"?

tosia125
02-08-2013, 08:57
nie pod blatem w kuchni tylko pod oknem w kuchni masz przestrzeń nie do wykorzystania, ja bym osobiście zrobiła blat w literę L na ścianie na oknie i obok
( ja mam dwa okna na jednej i drugiej ścianie i blat na tych ścianach, no i jeszcze na salon... żeby tą przestrzeń z oknami wykorzystać) no chyba, że chcesz wysoką zabudowę, która teraz jest modna, właśnie dlatego teraz musisz przemyśleć co ma być w kuchni... i w jakim ma być stylu

ja np. mam blaty do wysokości okna i lodówkę wolnostojącą na ścianie, bo jest duża (ale ja uwielbiam gości dużo piekę i gotuję i robię od czasu do czasu dużą imprezę i mam lodówkę, gdzie na jednej półce spokojnie zmieszczę dwie duże blachy ciasta... a właśnie nie wiem co Wy lubicie i jak żyjecie? z kolei mam koleżankę, która praktycznie wcale nie gotuje ma małą kuchnię, a dla niej i tak jest za duża...)

4 osoby to dużo, może wanna narożna tam gdzie pralka i muszla wc? dwie umywalki i pralka na ścianie gdzie teraz jest wanna? muszla wc na wprost drzwi? nie znam wymiarów i szczerze mówiąc to "nie moja działka w upychaniu", ale forumowa Elfir robi cudne projekty w gospodarowaniu przestrzenią... dwie umywalki się przydają można z mężem jednocześnie użytkować..

sasanala
02-08-2013, 09:33
Myślałam o zabudowie w kuchni w U, czyli dodatkowo pod oknem blat, a pod blatem szafki (nie będzie kaloryfera). Naprzeciwko okna wysoka zabudowa.
Mamy dużo sprzętów kuchennych, potrzebuję na nie dużo miejsca. Gotujemy też sporo, codziennie dla siebie, raczej nie jemy na mieście. Ale gości raczej nie przyjmujemy, tylko święta i czasem przyjaciele najbliżsi do nas przyjdą.
W łazience myślałam o wannie naprzeciwko wejścia, pralka z jakąś zabudową nad nią naprzeciwko zlewu. Tam gdzie zlew, to duży blat, lustro nad nim, a pod blatem szafki. Ubikacji tu nie będzie.

tosia125
02-08-2013, 09:56
No widzisz to od razu wiele wyjaśnia, ta kuchnia w U to chyba bardzo dobre rozwiązanie, jak gotujecie sami to kaloryfer jest zbędny w mieszkanku raczej dużo osób rezygnuje i nie narzekają.. wiec to też chyba ok

miałam zaproponować ten kibelek, żeby zlikwidować, ale to już Wy się musicie czuć..

kinka
02-08-2013, 10:47
A ja bym tutaj nic nie zmieniała zupełnie,osobne wc jest potrzebne,kuchnia w "U" to bardzo dobry pomysł.

tosia125
05-08-2013, 06:57
osobne wc zostawić, chodziło mi o muszę w łazience..

sasanala
25-09-2013, 22:10
Zdecydowaliśmy, że pralkę przeniesiemy do WC jako, że i tak jest to mało reprezentacyjne miejsce. Pralka będzie zabudowana w szafce, albo będzie ścianka postawiona i w powstałej wnęce stanie pralka. Ogólnie mówiąc będzie to taki słupek z pralka i półkami zamknięty drzwiczkami z mlecznej szyby.
Ma to wyglądać tak:

214624
214625

Tylko pojawia się teraz temat jak zasłonić rozdzielnię c.o.
To będzie skrzynka (na razie niestety nie wiem jakiej wielkości) schowana w ścianie. Nie bardzo chcę tam wieszać szafkę, bo półek już będzie wystarczająco w tym słupku z pralką.
Powiesić tam drugie lustro? Pierwsze będzie nad umywalką. (Od razu powiem, że umywalka nie może być na tej samej ścianie co rozdzielnia, tak przynajmniej twierdzi deweloper).

sasanala
29-10-2013, 22:36
Zastanawiam się nad ustawieniem salonu i wcale nie jest to łatwe. Po pierwsze dlatego, że nie ma opcji zmiany mebli, idziemy z tymi, które mamy. A po drugie dlatego, że nazwa salon jest mocno przesadzona, niestety w mieszkaniu w bloku, to raczej graciarnia lub pokój wielofunkcyjny.

Mam 2 opcje ustawienia mebli. Podpowiedzcie proszę, która jest sensowniejsza.
1.
221528

W tej opcji fajne jest to, że telewizor jest na wprost kuchni i będąc tam można czasami coś obejrzeć.

2.
221529

W tej opcji mniejsza odległość do noszenia rzeczy na stół, ale z kuchni nie widać tv.

joliska
30-10-2013, 05:45
Nawet w mieszkaniu w bloku można bez trudu urządzić pokój dzienny, niebędacy graciarnią :yes: :yes: :yes:
Pokaż meble, które masz, bo trudno wyrokować o ustawieniu ich w ciemno... Na pewno nie podoba mi się pomysł rozstawiania wszystkiego pod ścianami i robienie "wartowników" z wysokich szafek ;) Czy szafy i szafek nie można wstawić do którejś sypialni?

kinka
30-10-2013, 08:00
Po co pakować stół do 20m pokoju jak w kuchni masz na niego miejsce.Graciarnia ma właśnie miejsce u ciebie na rzutach,po co ci tyle szafek tak upchniętych i ten fotel z boku do czego ma służyć? Zastanów się co ci jest niezbędne a z reszty zrezygnuj.

http://img34.imageshack.us/img34/7760/couu.JPG

ps.lepiej by tutaj pasował narożnik niż kanapa z fotelem.

sasanala
30-10-2013, 08:39
Po co pakować stół do 20m pokoju jak w kuchni masz na niego miejsce.Graciarnia ma właśnie miejsce u ciebie na rzutach,po co ci tyle szafek tak upchniętych i ten fotel z boku do czego ma służyć? Zastanów się co ci jest niezbędne a z reszty zrezygnuj.

http://img34.imageshack.us/img34/7760/couu.JPG

ps.lepiej by tutaj pasował narożnik niż kanapa z fotelem.

Stół nie może tak stać, musi być kuchnia oddzielona ścianką.
A odnośnie graciarni, no cóż, przechodzę z meblami, które mam, wszystkie są wypełnione po brzegi. Po prostu tyle potrzebuję miejsca na trzymanie rzeczy. Nie mam jak zrezygnować z tych mebli. Brakuje pokoju na "pracownię" i już.
Fotel ma służyć do siedzenia dla gości, w sensie, że wtedy będzie przesuwany w pobliże kanapy.


A tak jak narysowałaś to rzeczywiście fajnie to wygląda, ale to jest salon z domu a nie mieszkania, przynajmniej nie takiego jak u mnie, że nie ma gdzie trzymać książek, dokumentów, albumów i mnóstwa innych rzeczy.

sasanala
31-10-2013, 15:44
Czy szafy i szafek nie można wstawić do którejś sypialni?

No nie da się, nie mogę wstawić tego do pokoju dzieci.

Ponieważ nie miałam do tej pory tak otwartej na salon kuchni, chodzi mi raczej o taką podpowiedź czy pod oknem lepiej ustawić stół czy kanapę, czy ważne jest żeby tv był naprzeciw kuchni czy to niepraktyczne, itp.

Z mebli z salonu i tak rezygnuję (ku oburzeniu męża) ze stołu stojącego obecnie przy kanapie, więc i tak mniejsza graciarnia będzie niż obecnie :)

sasanala
02-11-2013, 14:23
A może taki układ?

222035222036

Tutaj przeniosłam szafkę wiszącą do przedpokoju i myślę czy nie zrobić z niej szafki na buty. Wisiałaby jakiś 20 cm nad podłogą. Ta szafka ma jest kwadratowa w rzucie z przodu, dzielona na 4 równe drzwiczki, które są gładkie białe i nie widać co jest w środku.
A do salonu wstawiłam takie małe słupki na książki z przeszklonymi drzwiczkami.
Szafka tv jest duża, ale na razie mamy stary duży telewizor, stoi tam też wieża. W momencie jak zamienilibyśmy tv na płaski, można wtedy wymienić szafkę tv na jakąś subtelniejszą.
W przypływie funduszy może kiedyś kanapę i fotel zamienimy na narożnik. Teraz jednak weźmiemy te meble, które pasowały nam w obecnym mieszkaniu a w nowym niekoniecznie.

Co sądzicie?

kinka
02-11-2013, 19:13
Jak zamierzasz oglądać tv z takiego kąta? Upierasz się przy barku w kuchni który niczemu nie służy,a niepotrzebnie zabiera miejsce.
Chcesz zasłonić kuchnię to postaw ścianę,przynajmniej się ją wykorzysta,np
http://img32.imageshack.us/img32/5908/92h.JPG

sasanala
02-11-2013, 22:12
Jak zamierzasz oglądać tv z takiego kąta? Upierasz się przy barku w kuchni który niczemu nie służy,a niepotrzebnie zabiera miejsce.
Chcesz zasłonić kuchnię to postaw ścianę,przynajmniej się ją wykorzysta,np
http://img32.imageshack.us/img32/5908/92h.JPG

Wydaje mi się, że ten dodatkowy blat w kuchni, to byłaby super sprawa. Po prostu dodatkowa przestrzeń robocza do przygotowywania posiłków itp. mając jednocześnie wgląd na salon czyli na to co ewentualnie robią dzieci czy możliwość rozmowy z kimś w salonie.
A odnośnie tv, to myślałam o przekręcaniu go w zależności od tego czy ogląda się z kuchni czy z salonu...
Ta szafka wysoka, którą ucięłaś nie zmieści się w tym miejscu niestety, meble są wrysowane w proporcjach.

sasanala
02-11-2013, 22:16
W proporcjach wychodzi mi to tak:
222137

kinka
03-11-2013, 08:59
Blatu roboczego jest wystarczająco,nie potrzebny jest barek tylko po to żeby stał bo raczej korzystać z niego nikt nie będzie przy takim ustawieniu.Myślę że po prostu chcesz go mieć i tyle,zastanawia mnie dlaczego stół nie może stać w tym miejscu,który też może być blatem roboczym i to większym.Dla mnie takie ustawienie jest nie do przyjęcia upychanie wszystko po kątach a z kanapy widok na zlew i płytę.

sasanala
03-11-2013, 13:26
Blatu roboczego jest wystarczająco,nie potrzebny jest barek tylko po to żeby stał bo raczej korzystać z niego nikt nie będzie przy takim ustawieniu.Myślę że po prostu chcesz go mieć i tyle,zastanawia mnie dlaczego stół nie może stać w tym miejscu,który też może być blatem roboczym i to większym.Dla mnie takie ustawienie jest nie do przyjęcia upychanie wszystko po kątach a z kanapy widok na zlew i płytę.

Tego blatu roboczego nie ma tak oszałamiająco dużo. Bo narożna część to z niej za bardzo się nie skorzysta, bo jest niewygodnie. Jest tylko z prawej strony zlewu 60 cm blatu. Więcej jest obok kuchenki, ale tam pewnie z brzegu będzie słupek z piekarnikiem więc też 60 cm blatu będzie mniej.

A z tą ścianką dzielącą kuchnię i salon to jest taka sprawa, że mąż chce mieć kuchnie całkowicie oddzieloną pełną ścianą i najlepiej drzwiami. Nie ma dla niego mowy o otwartej całkowicie kuchni. I tą ściankę wymyśliłam jako kompromis. Bo z kolei ja chciałabym mieć wgląd na salon, na to co się tam dzieje, co robią maluchy. Mąż jest w stanie zaakceptować taką opcję małe ścianki, no i stąd taka koncepcja ;)