PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ogrzewaniem mieszkania na strychu



damian4422
30-07-2013, 14:30
Witam, jestem w trakcie remontowania strychu a dokładniej przeróbce go na mieszkanie i mam problem z ogrzewaniem. Dołączam prowizoryczny schemat jak wygląda podłączenie. Tam gdzie jest przejście na strych i założony rozdzielacz nie dochodzi wgl ciepła woda. Tzn rurka robi się delikatnie ciepła ale to jest tylko kilka stopni i tylko od dołu. Wystaje ok 50cm ponad welbunek i na końcu jest zamontowana rozdzielnie. Zasilanie jest z rurki 1calowej a do grzejników w prostej linii idą rurki pex16mm. Czy to może być wina mało wydajnej pompki czy jest jakiś błąd w instalacji? Na parterze jest ok tylko do góry nie podaje wody ciepłej zaznaczonym na schemacie kolorem niebieskim.

203466

gentoonx
30-07-2013, 14:38
mało tych danych, ale pomyślmy

ze schematu wynika, że układ masz otwarty woda mam nadzieje jest w układzie, sprawdź odpowietrzenie grzejników i rozdzielacza

co się dzieje na strychu jak zamkniesz wszystkie grzejniki na dole?

damian4422
30-07-2013, 17:56
Nic nie daje zakręcenie grzejników na dole. Na górze mam założone odpowietrzniki automatyczne. Pompka ma już ok 10 lat i jest to KSB 25-40. W układzie na dole jest 8 grzejników w tym 3 aluminiowe a reszta to jeszcze starsze metalowe gdzie wchodzi sporo wody. Instalacja jest na rurach calowych a do grzejników dochodzą 0,5cala. Na dole działa też grawitacyjnie ale nie ma wtedy takiej skuteczności grzewczej. Pompka nie chodzi cicho. Słychać delikatnie jak cos by tarło ale działa tak już ok 2 lat i nic sie nie dzieje...

gentoonx
30-07-2013, 19:25
to że odpowietrzniki są automatyczne jeszcze nic nie znaczy. pompka musiałaby być strasznie uwalona, jeśli przy zamkniętym dole nie daje rady choć trochę na górę pchnąć, a wtedy dół też gówniano by latał. 25-40 to nie potęga, ale znowuż instalacja nie jest wcale potężna

Jaka wysokość naczynie nad grzejnikami na poddaszu?

gersik
31-07-2013, 10:12
Pompa raczej do wymiany. Masz ją założoną na zasilaniu czy na powrocie? Czy masz zawór różnicowy? Jeśli często zagotowaleś wodę może nie zamykać. Najlepiej wstaw fotki kotłowni i rozdzielacza na piętrze.

damian4422
02-08-2013, 21:06
Naczynie bd ok 1m powyżej grzejnika. Pompa założona jest na zasilaniu. Na razie nie ma rozdzielaczy. założony jest czwórnik gdzie od dolu jest zasilanie, po bokach podpiecia do grzejników a u góry odpowietrzniki...

gersik
03-08-2013, 10:37
Postaraj się to rozrysować w miaę dokładnie i opisz lub podaj zdięcia.

damian4422
25-09-2013, 18:12
Bardzo przepraszam za mą nieobecność. Grzejnik zaczął grzać ale nie do końca. Pompa została wymieniona na Grundfosa 25-60. Czy to normalne ze na powrocie jest wieksze ciśnienie niż na zasilaniu? Od czego to zależy?