PDA

Zobacz pełną wersję : Mozaika w łazience



z.gerdziel
01-08-2013, 21:50
Cześć!
Razem z żoną planujemy w łazience założyć mozaikę. Ściany są pomalowane na jasny beż, wszelkie dodatki w kolorze drewna , dlatego aby wystrój w całości współgrał zdecydowaliśmy się na 1,5 metrowy pasek mozaiki drewnianej. Zdaję sobie sprawę, że drewno jest materiałem, który nie lubi wilgoci i obawiam się, że w trakcie eksploatacji zaczną się kłopoty. Na pewno te drewniane kwadraciki w mozaice są impregnowanie, ale czy to wystarczy? Czy w ogóle ktoś używał tego w swojej łazience? Wiem, że oferta jest spora, ale szklane, czy ceramiczne wyglądają troszkę tandetnie (przypomina mi to wystrój na miejskiej pływalni) ..
Dzięki za pomoc!

kkarpiu
03-08-2013, 07:58
Ja w łazience założyłem mozaikę ceramiczną na ścianach pod prysznicem. Grunt to dobra zaprawa, przygotowanie podłoża i w przypadku łazienek izolacja przeciwwilogiciową. Ja swoją mozaikę mam zamontowaną na folii, nie polecam tych na siatkach, bo są one klejone za pomocą kleju syntetycznego, który się rozpuszcza w wilgoci. Nie wiem jak Ci się sprawdzi mozaika drewniana w łazience, ponieważ nie napisałeś gdzie konkretnie chcesz umieścić ten 1.5 metrowy pasek? Czy będzie to miejsce narażone na ciągły kontakt z wodą? Na pewno efekt będzie zacny, ale moja ceramiczna w niczym nie przypomina tego wystroju z pływalni.
Pozdrawiam :)

GUMISIOWA
03-08-2013, 19:03
z gerdziel-odniose się najpierw do drewna w łazience:D
Mamy dwie łazienki-w obu mam dębowe blaty-użytkowane od 20 miesięcy-lakierowane specjalnym lakierem(twardym) do schodow.Włazience "rodzinnej" na blacie długo stala wanienka niemowlaka i dzieciątko było kapane na drewnianym blacie-oczywiście nie raz woda się wylała -została przetarta-po dzień dzisiejszy nie mam absolutnie zadnych problemów z drewnem w łazience:yes:

Co do mozaiki ceramicznej-wszystko zależy na co się zdecydujesz:yes:-jedne są basenowe inne nie:yes:
Jestem przekonana ze te drewniane mozaiki sa odpowiednio przygotowane pod łazienki:yes:

204330

204331

wklejam malutkie zdjęcia swoich z blatami i mozaika:yes:
jakby coś wyczyszcze:D:yes:-użytkowane 20 miesięcy
dodam ze moja mozaika jest na siatce i nie jest zafugowanan ponieważ czesc mozaiki to ceramika a czesc trawertyn i granit-nie chcąc zajechać fuga dziur trawertynu-po prostu nie zafugowalismy jej ale została polozona na kleju do kamienia-bialy-nie widać go wogole i z mozaika na wannie nic się nie dzieje:)

z.gerdziel
06-08-2013, 19:19
Ja w łazience założyłem mozaikę ceramiczną na ścianach pod prysznicem. Grunt to dobra zaprawa, przygotowanie podłoża i w przypadku łazienek izolacja przeciwwilogiciową. Ja swoją mozaikę mam zamontowaną na folii, nie polecam tych na siatkach, bo są one klejone za pomocą kleju syntetycznego, który się rozpuszcza w wilgoci. Nie wiem jak Ci się sprawdzi mozaika drewniana w łazience, ponieważ nie napisałeś gdzie konkretnie chcesz umieścić ten 1.5 metrowy pasek? Czy będzie to miejsce narażone na ciągły kontakt z wodą? Na pewno efekt będzie zacny, ale moja ceramiczna w niczym nie przypomina tego wystroju z pływalni.
Pozdrawiam :)
Łazienkę mam niewielką i mozaika drewniana ma być tylko jej delikatnym elementem. Planuję założyć ją nad umywalką ( która znajduje się w rogu) i na tej samej wysokości przeciągnąć jeszcze po ścianie obok. Miejsce to nie będzie narażone na stały kontakt z wodą.
Pozdrawiam

z.gerdziel
06-08-2013, 19:30
z gerdziel-odniose się najpierw do drewna w łazience:D
Mamy dwie łazienki-w obu mam dębowe blaty-użytkowane od 20 miesięcy-lakierowane specjalnym lakierem(twardym) do schodow.Włazience "rodzinnej" na blacie długo stala wanienka niemowlaka i dzieciątko było kapane na drewnianym blacie-oczywiście nie raz woda się wylała -została przetarta-po dzień dzisiejszy nie mam absolutnie zadnych problemów z drewnem w łazience:yes:

Co do mozaiki ceramicznej-wszystko zależy na co się zdecydujesz:yes:-jedne są basenowe inne nie:yes:
Jestem przekonana ze te drewniane mozaiki sa odpowiednio przygotowane pod łazienki:yes:

204330

204331

wklejam malutkie zdjęcia swoich z blatami i mozaika:yes:
jakby coś wyczyszcze:D:yes:-użytkowane 20 miesięcy
dodam ze moja mozaika jest na siatce i nie jest zafugowanan ponieważ czesc mozaiki to ceramika a czesc trawertyn i granit-nie chcąc zajechać fuga dziur trawertynu-po prostu nie zafugowalismy jej ale została polozona na kleju do kamienia-bialy-nie widać go wogole i z mozaika na wannie nic się nie dzieje:)


Witaj, muszę przyznać, że masz bardzo ładnie urządzoną łazienkę. Idealny stan drewnianego blatu w łazience to zasługa dobrej impregnacji. Zastanawiam się czy takim lakierem możliwe byłoby pomalowanie mozaiki? Pewnie tak, a czym ten lakier była nakładany? Pędzel czy pistolet. Muszę przyznać, że zainspirowałaś mnie swoją mozaiką na wannie. Można wiedzieć, gdzie ją zakupiłaś, jakaś sieciówka, czy hurtownia?
Pozdrawiam

GUMISIOWA
06-08-2013, 20:02
Witaj, muszę przyznać, że masz bardzo ładnie urządzoną łazienkę. Idealny stan drewnianego blatu w łazience to zasługa dobrej impregnacji. Zastanawiam się czy takim lakierem możliwe byłoby pomalowanie mozaiki? Pewnie tak, a czym ten lakier była nakładany? Pędzel czy pistolet. Muszę przyznać, że zainspirowałaś mnie swoją mozaiką na wannie. Można wiedzieć, gdzie ją zakupiłaś, jakaś sieciówka, czy hurtownia?
Pozdrawiam

Bardzo dziękuje za ciepłe słowo:)

Blaty nie były dodatkowo impregnowane-są po prostu pomalowane pędzlem i lakierem do schodów(tym samym mam polakierowane dębowe schody).Te lakiery są po prostu twardsze;)-firma Domalux;)
Oczywiście blaty nie są kupne gotowe tylko robione na zamówienie-klejone z fosztów;)
Pewnie mozaikę tez można przelecieć-tyle że te drewniane które widziałam zawsze były matowe wiec pewnie jakos technologicznie sa impregnowane natomiast moje blaty sa w półmacie;)

Jeśli chodzi o moja mozaikę to jak wszystko u mnie-raczej z łapanki-weszłam wytargowałam rabat i wyszłam z mozaika,która była na stanie:rolleyes:
Sieć sklepów Sanimex-w Bielsku już ich nie ma ale wiem ze maja duży oddzial w Katowicach i caly skład w Gliwicach:)

Pozdrawiam

syberia
06-08-2013, 20:38
Drewno w łazience najlepiej zaolejować . Ja mam w łazience parkiet dębowy olejowany i wszystko jest ok .

i.buczyńska
08-09-2013, 18:09
Cześć Wam. Ponieważ sama jestem podczas remontu łazienki, zajrzałam sobie do Waszego wątku. Pomysł z olejowanym drewnem jest naprawdę super i chyba wykorzystam drewniane dodatki w swojej malutkiej łazience. Zakładając, że na podłodze byłoby takie drewno, a łazienkowa podłoga... oczywiście będzie często myta... jak sądzicie, ile lat moze wytrzymać takie olejowanie? Pozdrawiam

andria
07-02-2015, 10:06
Super to wygląda, nadaje specyficzny klimat łazience.

Krzysztof.Piznal
03-06-2015, 11:19
Mozaika drewniana w łazience jak najbardziej. Moim zdaniem bardziej nadaje się olejowana niż lakierowana. Najważniejsze jest jednak dobre zafugowanie takiej mozaiki. Trochę wody i będzie wszystko puchło.

Baśka M.
23-08-2016, 20:58
Bardzo ładny efekt jest, kiedy się wśród dużych, jednobarwnych płytek zrobi pasek mozaiki w różnych odcieniach ulubionego koloru, najlepiej losowo wymieszanych :) Świetny efekt, zwłaszcza jak się potem konsekwentnie wyposażenie dobiera w takim akcencie kolorystycznym.