PDA

Zobacz pełną wersję : Spękana wylewka w mieszkaniu. Co radzicie?



sebaw221
04-08-2013, 10:04
Witam wszystkich!


Nazywam się Sebastian. Jest to mój pierwszy post na forum. Planuję remont w mieszkaniu o powierzchni 53 m^2 mieszczącym się na 3 piętrze. Obecnie mieszkanie zostało całkowicie wybebeszone. Zostały wyrzucone zbędne graty, została usunięta tapeta, boazeria z przedpokoju i łazienki :lol: itd. Skuliśmy także płytki PCV z podłóg i tutaj pojawia się zasadnicze pytanie. Moim oczom ukazała się posadzka w tragicznym stanie.

W Pokoju nr 1, 2 i Kuchni stara szlichta jest na tyle spękana, że chodząc po niej mam wrażenie, że wpadnę do sąsiada piętro niżej. :jawdrop: Inne pokoje są w porządku. Co prawda są widoczne rysy i małe spękania więc zastanawiam się czy jest sens ją usuwać, gdyż jest stabilna. Może da się ją uratować? Małe nierówności chciałem zlikwidować zalewając je wylewką samopoziomującą o niewielkiej grubości.

Proszę podpowiedzcie co mam robić?

Zastanawiałem się nad skuciem wadliwej wylewki i położeniem nowej, a następnie na całości mieszkania wylać wspomnianą wylewkę samopoziomującą? Czy może w pokojach 1, 2 i kuchni wylewkę cementową zrobić wyższą o 1 cm od reszty, a sampoziomującą rozlać tylko w przedpokoju i dużym pokoju? I czy w ogóle można rozlać wylewkę samopoziomującą na tamte "małe spękania"??

Czy to dobry pomysł?

wylewka w pokoju 1, 2 i kuchni składałaby się z:

- folia PE
- styropian
- zbrojenie
- podkład