PDA

Zobacz pełną wersję : Nadszedł czas wznowienia budowy,po kilku latach przerwy...



-Krys-
04-08-2013, 12:56
Witam.
Mam spory problem i nie wiem od czego powinienem zacząć. Ale może po kolei ...
Mam teścia i on ma siostrę. Wspólnie rozpoczęli budowę "bliźniaka" wg planu,z tym że wg planu bliźniak miał być jedno piętrowy, a oni dobudowali jeszcze drugie piętro. Oczywiście trzeba było poprawić projekt budynku,no i tym zajął się projektant który niestety nie zdążył tego dokończyć gdyż zmarł. Sprawa stanęła w martwym punkcie. Dom stoi w stanie "zamkniętym". Okazało się także, że jeszcze schody są za strome i trzeba je poprawić i stąd moje kilka pytań:

-Czy jeśli po stronie ciotki także są złe schody to trzeba je poprawić, zakładając że ja to zrobię abym mógł ruszyć z poprawkami projektu?
-Czy w między czasie mogę już zacząć jakiś remont od dołu,powiedzmy od garażu i ewentualnie tam sobie przebywać (spać) aby być na miejscu i wykańczać to co było zgodne z pierwszym projektem?
-Jak w moim przypadku powinna wyglądać droga załatwiania wszystkich formalności?

Proszę o pomoc
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Krystian

marek49ae
16-02-2014, 19:02
A kierownik budowy co na to? Dziennik budowy jest?? Najlepsza by była osoba ze znajomościami w całym ''światku'' budowlanym w Twoim starostwie która to poprowadzi, potrzebne będzie zgłoszenie samowoli budowlanej(jako istotne odstępstwa od projektu) i projekt zamienny. Jestem na etapie kończenia formalności, gdzie dom był wybudowany z istotnymi odstępstwami, tylko że ja go kupiłem w trakcie budowy. Poprzedni kierownik został pogoniony(nie był nigdy na placu budowy, nie wiedział co tam się buduje), poszukałem nowego, który powoli doprowadza to do ładu. Za projekt zamienny zapłaciłem 4000zł, 700zł geodeta za sprawdzenie tego co jest w rzeczywistości, warunki zabudowy były dobre. Kara za samowolę symboliczna 100zł( nie ja to budowałem). Nadzór budowlany zaakceptował projekt zamienny, teraz kierownik budowy dokonuje odbiorów instalacj(już ja to robiłem) i będziemy wystepować o zezwolenie na użytkowanie. Koszt kierownika 1000zł+ 1000 za pomoc w doprowadzeniu do ładu formalnego.