PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc w wyborze pokrycia dachowego



agr.loonb.elo
04-08-2013, 19:56
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Nie długo będę stal przed wyborem pokrycia dachowego, początkowo myślałem o blacho dachowce ale teraz
coraz bardziej zastanawiam się nad dachówką ceramiczna, niby cenowo przy wyborze dachówki
wyjdzie mi więcej ale estetycznie podoba mi się dużo bardziej ceramika..
Posiadam dach kopertowy o powierzchni 330m2 i dostałem kilka wycen na kompletny dach (bez więźby):

Roben Monzaplus Maduro - 30 000

Koramic l15 brazowa angoba - 31 500

Brass Rubin 9v brazowa angoba - 33 500

Brass Rubin 13v tekowy - 39 500

Creaton Premion braz glazurowany - 41 000

Podoba mi sie kolorystycznie Roben do tego najatrakcyjniejsza cena ale dekarz mi go odradza.. twierdząc ze dachówki
sa bardzo krzywe do tego wyczytałem ze na glazurze od Robena
zdarza się ze po zimie można zobaczyć nie mily widok w postaci małych rysek
(pajeczynki) i estetycznie to nie wyglada dobrze, a wydajac tyle kasy w dach nie chcial bym takiej wtopy właśnie..
Dekarz poleca abym wybral dachowke barwiona w masie wskazujac na Creatona ale braz dachowki premion zbytnio mi sie
nie podoba a do tego ta cena.. Znajomy ze skladu budowlanego rowniez odradza Robena (krzywy) poleca Mi Rubina 13v twierdzac ze jest bardzo ladna, trwala i do tego barwiona w masie, kolor podoba mi sie ale ta cena prawie 10 tys roznicy pomiedzy robenem ehhh..
glowa boli od myslenia juz, a do tego nawet ostatnio snia mi sie po nocach dachowki heh :D

Czy warto doplacic np do Rubina 13v te prawie 10 tys czy moze lepiej nie przepłacać i jednak zdecydować sie na Robena?
Jest az tak znaczna roznica jakosciowa?? Zastanawia mnie tez Rubin 9v jak on wam sie wydaje,
ma ktos moze zdjecia z realizaji?? Dodam ze dokładając te 10 tys do dachówki zmusza mnie do przesunięcia planu z tegorocznym wstawianiem okien..

Z gory dziekuje za pomoc i wszelkie rady !

andrzej belka
11-08-2013, 13:39
wszystko zalezy od dachu , piszesz ze masz dach kopertowy ale nie piszesz czy masz jakies kosze i inne miejsca gdzie widac ciecia dachowek, bo jesli to zwykla koperta to po co barwiona w masie ? , ale odnosnie jakosci to zgadza sie ze rubin 13v jest jedna z lepszych dachowek.