PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA - montaż i podłączenie zmywarki



marpanek
05-07-2004, 16:17
Czy można podłączyć zmywarkę razem ze zlewem?, jeżeli tak to jakie warunki muszą być spełnione , chodzi mi o wodę i o ścieki, dzięki :roll:

neptunek
06-07-2004, 07:10
Jakie warunki?? zimna wode podlaczasz na trojniku do doprowadzenia zimnej wody do zlewu, a scieki ze zmywarki podlaczasz do syfony od zlewu - sa takie specjalne syfony ktore maja z boku podejscie wlasnie na podlaczenie zmywarki. I to wszystko - dziala bez problemow.

RysieK
06-07-2004, 11:48
Cześć
Sprawdź jeszcze w instrukcji czy warunki gwarancji dopuszczają podłączenie do syfonu.

Pozdrawiam
RysieK

marpanek
06-07-2004, 17:40
Dzięki za odp., ja jeszcze nie wybrałam zmywary, ale jestem na etapie przeróbek, no i muszę zdecydować się na szafki kuchenne, co gdzie....
pozdrowionka dla wszystkich. :D

gutekgg
22-02-2009, 19:40
Zamówiliśmy meble do kuchni z BRW Nika Melos brzoza orange. Kuchnia jest wymiarowa i ładnie dopasowały się dodatkowe szafki z zestawu Nika. Panele mają być zrobione z drewna. Blat zamówimy całościowy na wymiar u stolarza. Właściwie to wszystko byłoby bez problemu poza miejscem na zmywarkę.
Zostawiliśmy miejsce na zmywarkę pod całkowita zabudowę. Zmywarkę mamy kupioną. Problem w tym ze w tym zestawie nie ma gotowego frontu do zmywarki.
Myśleliśmy o kupnie szafki z drzwiczkami 45cm i przerobić ją na obudowę do zmywarki ale tez nie ma takiej w zestawie.

Zmywarki 45cm mają standardowe wymiary paneli przednich ale w instrukcji do mojej zmywarki jest panel o wymiarach 680 wysoki i szeroki na 444 mm.
Dziwna sprawa może ktoś się spotkał z problemem zabudowy zmywarki z takim panelem.
Widziałem w zestawach BRW panele do zmywarek o wymiarach wymiary: wys. 71 cm szer. 45 cm lub mniejsze gdy zmywarka ma panel nie chowany wys. 57 cm szer. 45 cm.
Czy ja kupiłem jakąś niewymiarową zmywarkę czy to normalne wymiary przedniego panela. Jak to jest z tymi zmywarkami.
Zmywarka model Mastercook ZBI-445IT.

Artis
16-11-2009, 10:45
Witam

założyłem ten sam temat w innym dziale i chyba ten będzie bardziej odpowiedni, więc sorry za dublowanie.

Jestem na etapie zabudowy kuchni i mam pewien problem ze zmywarką 45 cm. Wszystkie szafki będę miał na stopkach. wymiary standardowe tzn 10 cm wysokość + 72 cm szafki i potem blat. Zmywarka Bosch SRV z panelem którą mam zamiar kupić ma swoje regulowane stopki i nie za bardzo wiem jak to ugryźć. Ja myślałem, że zbuduje sobie szafkę pod zmywarkę an stopkach i włożę w nią zmywarkę. Okazuje się jednak, że zmywarka ma wysokość od 81 do 87 cm. Czyli mam rozumieć, że ona musi stać na ziemi i nie będzie to ciąg takich samych szafek?. jak to rozwiązać?

dzabij
16-11-2009, 12:55
Tak, zmywarka to tak jakby osobna szafka sama w sobie, czyli nie należy jej obudowywać tak jak np. piekarnika. Na pierwszy rzut oka u Ciebie wszystko pasuje, bo zmywarka akurat ładnie wejdzie pod blat (72+10 = 82, a zmywarka jest od 81 cm). Potem do czoła zmywarki przykręca się front a od podłogi montuje się najlepiej jeden ciągły, wspólny dla całego ciągu roboczego cokół i wszystko jest ładnie zamaskowane.

dzabij
16-11-2009, 13:00
Jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy masz zamiar nie dawać cokołu a całość zostawić od dołu otwartą ? Jeżeli tak to faktycznie sprawa sie komplikuje.

Artis
16-11-2009, 13:21
no sprawa sie komplikuje, bo ja będę mieć kuchnie bez cokołu. tzn zamiast cokołu, kuchnia będzie na nóżkach. więc jak zmywarka będzie z cokołem bo trochę lipa wyjdzie.

monikaa13
15-03-2010, 19:04
Czy można zamontować zmywarkę pod płytą indykcyjną? Czy są jakieś przeciwskazania?

joszko77
15-03-2010, 19:35
hmm ,trudno powiedziec,a co radzi producent ?
jezeli sie nie grzeje od spodu ,to w sumie czemu nie.:)

monikaa13
15-03-2010, 19:54
Na razie prodecenta brak :D

maartaa
15-03-2010, 19:58
z tego co czytałam - bo też rozważałam taką opcję - to raczej nie można.

joszko77
15-03-2010, 19:59
ech ale prad i para wodna ,no nie wiem

Łukasz_K
15-03-2010, 21:23
użytkując zarówno płytę indukcyjną i zmywarkę - raczej stanowczo nie polecam.
pod płytą są wentylatory, które ją chłodzą - a ze zmywarki idzie duża ilość ciepła i pary wodnej. to by było krótkie działanie płyty indukcyjnej zapewne.

mmena
16-03-2010, 14:19
Mam Siemensa. W instrukcji jest napisane, ze nie mozna.

monikaa13
16-03-2010, 16:03
Ok. dzięki zatem będzie gdzie indziej.

millid
17-03-2010, 13:37
wiedziałam, że ktoś tak ma, ale trochę czasu zajęło mi przeszukanie wątku :roll:
czerwona kuchnia seweryn80

http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-kuchniami,t69089-1320.htm

artmag
17-03-2010, 19:24
Seweryn ma płytę gazową nad zmywarką.

millid
17-03-2010, 19:35
racja, mój błąd :oops:
jakoś mi umknęło, że to ma byc indukcja, a kołatało mi się, że gdzieś widziałam pod płytą po prostu..

mateuszs
26-06-2010, 20:00
Mam pytanie:
Oglądałem dziś różne modele zmywarek do zabudowy i po otwarciu drzwi wszystkie zamykały się automatycznie bardzo szybko i z dużą siłą.
Czy po założeniu panelu z płyty MDF zrobią się na tyle ciężkie, że nie będą się zamykać automatycznie?
Może jest jakaś regulacja tej "mocy" domykania?

asizo
26-06-2010, 21:01
Hmm, ja mam w zabudowie zmywarkę Boscha i drzwi nie zamykają sie automatycznie. Mogą być nawet tylko leciutko uchylone, na 5cm i się nie zamykają. Zamykaja się dopiro, gdzy są uchylone tyle, ze widac tylko wyświetlacz. Ale i tak się same nie zamkną zupełnie - trzeba docisnąć.

Jerzysio
26-06-2010, 22:41
Po włożeniu panela będą zamykać się "normalnie".
Pzdr
J

mateuszs
27-06-2010, 07:41
Dziękuję bardzo - już bałem się siniaków na rękach - talerz do zmywarki i bum z drzwi :-)
Pozdrawiam

Nadulka
27-06-2010, 08:15
Pózniej trzeba domykać,bo już tak łatwo nie zamykają się.
Póki są bez obciążenia to faktycznie,wkładając coś do zmywarki trzeba uważać;)

Andboga
30-06-2010, 17:03
Witam wszystkich bardzo serdecznie.Jestem tutaj pierwszy raz.Proszę o wyrozumiałość.
A oto mój problem.Szafka z zlewem dwu komorowym (80 cm szer) ,piec(50 cm szer) , i jeszcze 8 cm do ściany.Chcę zamontować zmywarkę 45 cm szer.
Interesuje mnie zlew jednokomorowy z okapnikiem.Pod nim zmywarka , może być do zabudowy.Czy ktoś może pomóc jak to wszystko połączyć.Piec mogę przesunąć o te 8 cm.Bardzo proszę o poradę.

tosia125
01-07-2010, 08:02
ja mam zlew 1,5 i okapnik a i tak musiałam kroic szafke troszke :/
nie wiem czy uda sie to zmiescic
zamiesc rysunek bedzie latwiej

Andboga
01-07-2010, 15:11
Chciałem dodać że oczywiście ma być całkiem nowa szafka.Starą wywalam.

helism
01-07-2010, 17:25
Ze zmieszczeniem tego wszystkiego nie widzę problemu: 80+8=88, 45+40=85, zostaje 3 cm. Trzeba tylko znaleźć zlew do podbudowy 40 (sama komora zlewu wtedy ma mniej niż 36,4. Jeżeli kąty we wnęce są proste powinno się zmieścić. Problemem może być użytkowanie tego wszystkiego: kuchenka dostępna z 2 stron, mycie garów/warzyw przy samej ścianie, albo zmywarka przy scianie - z tym wszystkim się trzeba liczyć. Nie ma co tu teoretyzować tylko, jeżeli nie da się zrobić inaczej, brać się do działania. Ewentualne problemy i tak wyjdą w tzw "praniu".
Podłączenie do zmywarki powinno być w szafce pod zlewem. Jeżeli kuchenka jest gazowa to problemem mogą być rurki. Zbyt mało danych, żeby coś doradzać. Przydałby się szkic z przyłączami.

furni
01-10-2011, 11:52
Nabyłem właśnie zmywarkę pod zabudowę Bosch spv43m10eu (http://www.bosch-home.pl/SPV43M10EU.html) i mam mały dylemat jak mocuje się front do tego modelu. Producent nie popisał się fachowością sporządzenia instrukcji obsługi. Jak się domyślam ma jedną do wszystkich modeli. W instrukcji zaznaczone jest ze trzeba do frontu przykręcić haczyki na dole, przylepić dwa plasterki z pianką tłumiącą i przykręcić 6 śrubkami od wewnątrz drzwiczek. I tu problem. Bo o ile są otwory na haczyki u dołu drzwiczek zmywarki to nie ma żądnego otworu na wylot na pozostałe wkręty do przymocowania frontu.
Mam tylko nadzieję że bosch wkłada zdecydowanie więcej wysiłku w wykonanie sprzętu niż instrukcje.

Czy orientuje się ktokolwiek jak się montuje front do drzwiczek w tym modelu zmywarki?

Wito2008
07-10-2011, 19:59
z tego co pamiętam , trzeba było wykręcicić wkręty z drzwi i je zastąpić dłuższymi