PDA

Zobacz pełną wersję : Gumolit na starych deskach



08-07-2002, 22:59
Mam podłoge ze starych desek i chciałbym położyć na nich gumolit co położyć pod tym gumolitem gdyż deski są nierówne

Danajot
09-07-2002, 06:50
nie wiem czy to jest dobry pomysł, widziałam już coś takiego- stary dom, podłoga z desek a na niej gumolit, ściany wewnętrzne były mokre do wys.1 m . Po zerwaniu wszystkiego okazało się, że dechy leżały na ziemi, nie było żadnej posadzki,izolacji,nic. Dom stał pusty 3 lata, niewietrzony i nieogrzewany , wody gruntowe dość wysoko (blisko rzeka). Gumolit sprawił, że podłoga nie miała jak oddychać i woda powychodziła na ściany wewnętrzne.
Reasumując wydaje mi się, że to zły pomysł.

29-08-2002, 09:24
to jest mieszkanie na piętrze i nie ma żadnej wilgoci

18-09-2002, 19:07
musza byc rowne deski-przecyklinowane bo gumoleum bedzie pekac na szparach miedzy deskami.deski musza byc stabilne.powodzenia

18-09-2002, 19:16
jest to rozwiazanie poprawne-u mnie w domu gumoleum lezy na deskach nascie lat.deski pod gumoleum sa w idealnym stanie.jeszcze raz powodzenia

gt12345
02-08-2020, 19:35
Odświeżam temat. Planuję remont podłogi w kuchni i korytarzu. Dom z początków lat 90, podłoga z desek sosnowych polakierowana, po 10 latach położone gumoleum. Teraz chcę go wymienić. Widać na nim miejsca gdzie są szpary pomiędzy deskami i nierówności desek. Podłoga w dobrym stanie. Choć dość duże szpary pomiędzy deskami do - 4mm. Na pewno chcę je dobić i przykręcić wkrętami do legarów, deski skrzypią w kilku miejscach. Jak wyrównać podłogę aby nie było widać pojedynczych desek na nowym gumoleum? Może jakieś szpachle do drewna / cyklinowanie / jakieś maty pod gumoleum? Czy lepiej może cyklinować, lakierować ale pytanie jak z trwałością wypełnienia szpar czy nie będzie ono wychodzić po jakimś czasie przy pracy desek. To jest dom na wsi i nie uniknę wchodzenia w butach do korytarza i kuchni, od drobin piachu pewnie taka odnowiona podłoga szybko znów będzie do remontu. Będę wdzięczny za porady, wypowiedzi.

Patryk86
26-08-2020, 15:32
Ja bym jednak postawił na porządne maty pod linoleum