PDA

Zobacz pełną wersję : WZ dla domku letniskowego - brak zaopatrz. w wodę vs. studnia do 30m zrobiona bez pap



Jurandog
06-08-2013, 12:41
Witajcie,
Mam taką "ciekawą" sytuację.. Dostałem od rodziców działkę rekreacyjną. Chciałbym na niej wybudować domek letniskowy. Zwróciłem się do urzędu gminy z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy (oczywiście brak MPZP). We wniosku wskazałem studnię głębinową jako źródło zasilania w wodę. UG wezwał mnie do uzupełnienia wniosku o określenie czy jest to studnia głebinowa czy do 30m oraz czy jest to studnia planowana czy istniejąca. Dopiero w tym momencie zacząłem zgłębiać temat studni. Fakty są takie:
1. Na działce jest studnia abisynka do 30m wybudowana ok. 1996 roku - jak się okazało bez zgłoszenia i nie została naniesiona na mapę
2. We wniosku napisałem:
- sposób zasilania w wodę, zużycie w m3/mies.: studnia głębinowa, ~3m3
- istniejąca infrastruktura techniczna na działce: studnia głębinowa.
3. Zgodnie z nowym prawem geologicznym obowiązującym od 01.01.2012 na budowę studni (nawet do 30m) wymagane jest pozwolenie na budowę.
4. Byłem w UG i próbowałem podpytać co z tym zrobić. Panie nic nie chciały mi powiedzieć.. żadnych wskazówek dot. wymagań na dostawę wody. Nic :/
5. Muszę złożyć nowy wniosek bo nie zdążyłem w terminie się uporać, a mój wniosek o przedłużenie terminu rozpatrzono negatywnie.
6. Nie chcę robić przyłącza wody do domku - woda od kilku lat nie nadaje się do picia ino do mycia. Pitną trzeba przywozić w baniaku.

Proszę o poradę co z tym teraz zrobić.
1. Czy w nowym wniosku w temacie zaopatrzenia w zeznać, że ta studnia jest i kiedy została wybudowana?
2. Czy może napisać, że zaopatrzenie w wodę - nie dotyczy i w istniejącej infrastrukturze nic o studni nie wspominać? Zdemontować pompę i zamaskować rurę studni i rżnąć głupa przed UG. Skoro w przypadku domków letniskowych nie jest wymagane zasilanie w wodę - choć to leży w gestii władz lokalnych i definiować powinien to MPZP. Planu nie ma, a panie w UG nie są skore do udzielania wskazówek.
3. Czy może wpisać, że zaopatrzenie w wodę z własnej planowanej studni do 30m? Jak dadzą warunki to będę się martwił o pozwolenie na bud. studni itd.