PDA

Zobacz pełną wersję : Co pierwsze układać - drewno czy gres?



husar
08-08-2013, 12:45
W zasadzie mój problem ma dwa oblicza:

1. Zakładając na części powierzchni deskę o gruubości 1,5 cm, a na reszcie gres o gr. 0,8-0,9cm, to czy wylewki leć na jednym poziomie, czy zrobic jaką różnicę w pomieszceniach? Było o tym kilka postów, ale w zasadzie żadnej ostatecznej odpowiedzi.

Na razie idę w kierunku zeby leć na równo. Wówczas pojawia się drugie pytanie:

2. Czy najpierw układać drewno, bo gościu od płytek będzie miał łatwiej się spasować do jednego, czy na odwórt? Ze względu na bałagan wolałbym najpierw układać płytki, ale intuicyjnie wyczówam problem, że człowiekowi "od deski" może być trudniej dopasować się do płytek.

Dominik

lolek30
08-08-2013, 14:41
..najpierw gres , choćby z tego powodu że jak położysz drewno najpierw to potem mokry klej może w obszarze połączenia płytek z gresem niezbyt dobrze wpłynąć na drewno które ma odpowiednie wymagania wilgotnościowe. Zaopatrz się w kawałek deski podłogowej którą zamierzasz kłaść daj fachowcowi od płytek i mu powiedz żeby gres był o 1 mm wyżej niż ta deska (będzie to luz na klej do deski). Albo zamów fachowca od klejenia desek i umów go z płytkarzem..

toma1
08-08-2013, 20:07
Ja mam wszystkie plytki już poukładane teraz układam deske lita z wysokoscia deski nie mam problemu bo do wyboru sa rozne grubości deski.