PDA

Zobacz pełną wersję : Odmalowanie ścian



~Igor
08-08-2013, 15:58
Witam.Mam pomalowane ściany farba dulux farba ma nazwe tropikalna pomarancza.Ściany były malowane rok lub dwa lata temu.Remont był generalny wszystko było zdzierane i położone na nowo.Co zrobić z ubytkami w ścianie wokół kontaktu są to małe dziurki ale są też i te większe?Gdy świeci słońce ściany wyglądają źle tzn:kolor jest jaśniejszy niż był i do tego widać jakieś mazy,bladość ścian po prostu brzydko to wygląda i nie wiem co z tym zrobić.Odmalowac wszystkie ściany jeszcze raz czy jak?Czym mogę zabudowac te rury które są na zdjęciu są to rury od kaloryferów,ta rura co idzie do ściany to jest do drugiego kaloryfera który jest obok w pokoju.

gandw
08-08-2013, 17:10
Małe ubytki możesz wypełnić np. białą gładzią szpachlową, po wyschnięciu i przeszlifowaniu można malować. Można też użyć tańszego gipsu szpachlowego, ale jest trochę trudniejszy w użyciu. Rury możesz obudować płytami gipsowo-kartonowymi - mały stelaż metalowy dookoła, przyciąć, przykręcić płyty, zaszpachlować, wyrównać i pomalować. Ściany najlepiej byłoby pomalować jeszcze razy, jak wybierzesz ten sam odcień to może wystarczy raz, a nowo szpachlowane miejsca dwa razy.

~Igor
10-08-2013, 09:52
Jak będę odmalowywął wszystkie ściany to gruntować je i ile warstw farby nałożyć i jak to zrobić żeby uniknąć efektu takich bladych ścian/jasniejszych/brzydkich gdy np świeci słońce?

ludwik.g
14-08-2013, 09:59
Cześć!
Należy pamiętać, że sztuczne światło w pomieszczeniach zmienia nieco kolor farby. Światło zimne osłabia ciepłe barwy. Wydaje mi się, że po zeskrobaniu starej farby, zagruntowaniu ścian, należy położyć dwie warstwy farby - niestety farby Dulux tak mają. Ja w swoim salonie (około 25 m2) musiałem położyć dwie warstwy farby akrylowej, bo nie pokryła wszystkiego w 100%.
Pozdrawiam
Ludwik

~Igor
14-08-2013, 18:13
Zeskrobywac farby nie będę bo ściany są nowe (była połozona gładź szpachlowa więc są równe i dobre).Ta farba która jest na zdjęciach jest w dobrym stanie ponieważ nie zdrapuje nie sypie się bardzo dobrze się trzyma więc chyba nie ma sensu zeskrobywac tej farby co o tym myslicie?Myślałem żeby wypełnić te małe ubytki gładzią szpachlową i odmalowac wszystkie ściany tym samym kolorem czy ciemniejszym?Pokój nie jest duży jest średni.Ile warstw farby położyć i jak malować bo pewnie będę sam to robił i czy wybrać inną firmę farby np magnat czy malowac tym samym kolorem?Jakie wałki,pędzle i inne potrzebne rzeczy kupić?

r.zielas
14-08-2013, 20:38
Jeżeli farba dobrze się trzyma podłoża i nie sypie się, to możesz ją zostawić. Skrobanie farby ze ścian nie ma sensu! Dołożysz sobie tylko dodatkowej roboty. Dobrym pomysłem jest zagruntowanie tych ubytków wokól kontaktu. Zgodzę się z tym co napisano powyżej, że farby Dulux wymagają podwójnej warstwy, dlatego możesz dokupić ten sam odcień lub nieco jaśniejszy, bo do średnich pomieszczeń sprawdzi się właśnie jasny odcień ścian (da więcej światła i optycznie go powiększy). Musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt malarski: korytko, gazety no i wałek na długim kiju, najlepiej welurowy.

~Igor
15-08-2013, 11:53
Piszesz o jaśniejszej farbie ale czy nie będzie tzw bladych ścian gdy np zaświeci słońce bo jak juz ktos wyzej napisal sztuczne światło troche zmienia kolor ścian a dla mnie się to nie podoba lubie taki ciemniejszy kolor ale czy jeżeli pomaluje po tej farbie innym kolorem to nie wyjdzie jakiś zły kolor i czy bedzie to dobrze wygladało czy lepiej nie ryzykowac i dać ten sam kolor?Wałek welurowy a jakiej długości włos i szerokość jaka wałka?Jak malować żeby uniknąć zacieków i żeby później nie trzeba było poprawiać?

gandw
15-08-2013, 21:23
Jeśli zmieniasz kolor na całkowicie różny to można wpierw pomalować białą farbą i dopiero właściwą. Jeśli kolor nie będzie zbytnio się różnił to po prostu malujesz dwie warstwy i powinno być ok. Dobry wałek i staranna praca i na pewno będzie dobrze - nie nabieraj zbyt dużo farby na wałek to nie zrobisz zacieków - ale znów nie przesadzaj żeby suchym nie malować. Spróbuj może innej marki farby, Dulux ma wiele negatywnych opinii.

r.zielas
16-08-2013, 10:51
Jasny czy ciemny kolor ścian to kwestia gustu, jeżeli podobają Ci się mocniejsze kolory to ok. Ja zasugerowałem jaśniejsze, bo według mnie lepiej to wygląda. Teraz na ścianach masz tropikalną pomarańczę i jeżeli chcesz wzmocnić ten kolor możesz położyć drugą warstwę farby. Kolor całkowicie innyn możesz uzyskać “dziwny kolor”, którego trudno będzie się pozbyć.Na gładkie ściany polecam użyć wałka z włosiem o długości ok. 6-10 mm. Przy malowaniu staraj się nie nabierać dużej ilości farby, aby równomiernie ją rozprowadzić od sufitu aż do parkietu .

~Igor
21-08-2013, 16:56
Jakie meble będą pasować do tego koloru ścian pewnie jak je jeszcze odmaluje 2 warstwami to bedzie ciemniejszy kolor a wiec jakie meble beda pasowac?Prosze o podanie jakiś linków czym mam się kierować i jakies porady czym się kierować przy zakupie mebli.W pokoju bedę spał i ogolnie przebywał cały dzien.Chciałbym żeby było młodzieżowo ale i elegancko.Z nowych mebli w pokoju jest biurko kolor oceniam na olche i ładna nowa kanapa dwuosobowa kolor szary w ładny wzorek.Podłoga to panele koloru ciemny dąb a na podłodze miedzy sofą a tą ściana co jest na zdjeciach lezy szary dywanik nie pokrywa całej podłog i jest do dekoracji.Z mebli ktore chcialbym zostawic to własnie sofa i ten dywanik a z biurkiem chyba mozna sie pozegnac ale tez jest nowe.W pokoju chciałbym zawiesic telewizor 32-42 cale.Na biurku komputer.Na pewno ze dwie komody myslałem zeby jedną postawić przy kanapie czy to dobry pomysł a druga gdzieś indziej i jakas szafa na garderobe.

~Igor
21-08-2013, 17:08
Myślałęm żeby dać na tej ścianie co jest na zdjeciu lub drugiej fototapete tylko jaką byscie doradzali i na której ścianie?Tam gdzie sofa czy tam gdzie będzie wisiało TV?

r.zielas
10-01-2014, 19:28
Jakie meble będą pasować do tego koloru ścian pewnie jak je jeszcze odmaluje 2 warstwami to bedzie ciemniejszy kolor a wiec jakie meble beda pasowac?Prosze o podanie jakiś linków czym mam się kierować i jakies porady czym się kierować przy zakupie mebli.W pokoju bedę spał i ogolnie przebywał cały dzien.Chciałbym żeby było młodzieżowo ale i elegancko.Z nowych mebli w pokoju jest biurko kolor oceniam na olche i ładna nowa kanapa dwuosobowa kolor szary w ładny wzorek.Podłoga to panele koloru ciemny dąb a na podłodze miedzy sofą a tą ściana co jest na zdjeciach lezy szary dywanik nie pokrywa całej podłog i jest do dekoracji.Z mebli ktore chcialbym zostawic to własnie sofa i ten dywanik a z biurkiem chyba mozna sie pozegnac ale tez jest nowe.W pokoju chciałbym zawiesic telewizor 32-42 cale.Na biurku komputer.Na pewno ze dwie komody myslałem zeby jedną postawić przy kanapie czy to dobry pomysł a druga gdzieś indziej i jakas szafa na garderobe.

Hej Igor.

No i jak tam meblowanie? Widziałem u znajomych podobny kolor na ścianie, z tym że dwie ściany były w takim pomarańczowym kolorku, a dwie beżowe, i muszę przyznać, że nawet nieźle to wyglądało. Do tego było brązowo-ciemne łóżko i biała szafa (lustro+lacobel). Wyglądało niczego sobie! A tobie jak idzie?

Pozdro.