PDA

Zobacz pełną wersję : szklana kabina prysznicowa na wymiar - problem



rychuka
11-08-2013, 06:45
Witam.

Mam problem z kabiną prysznicową. Zleciłem wykonanie szklanej zabudowy wnęki prysznicowej. Zabudowa to część szklana stała + drzwi (135 stopni). Wykonawca doradziła zastosowanie zwykłych zawiasów + silikonowy prożek pod nimi. Po montażu okazało się, że zabudowa cieknie:
- przy łączeniu części stałej ze ścianą
- przy łączeniu uszczelki magnetycznej ze ścianą
- pod drzwiami
- przez zawiasy

Woda przeciekała gdy lałem prysznicem na szyby.

Wykonawca przyjechał i pierwsze co powiedział, to to, że na szybę nie leje się bezpośrednio wody (ciekawe jak mam ją umyć czy opłukać) !
Następnie gdzie się dało pociapał silikonem a na zawiasy powiedział, że nie ma rady bo one takie są (mają dziury) i będą przeciekać, wszyscy ponoć takie montują i nikt nie narzeka :(.

Po operacji woda przecieka mniej ale nadal (w tych samych miejscach).

Teraz moje pytanie do właścicieli tego typu kabin / zabudów:
- czy u Was też występują przecieki
- czy faktycznie nie istnieją zawiasy do prysznica które nie mają dziur ...

Pozdrawiam

Charlie
11-08-2013, 10:05
:) Twój wykonawca nie zna się na tym co robi - zawiasy uszczelnia się ale przed montażem w szkle.
Uszczelnienia szkło/ściana nie powinny przepuszczać H2O - skopana robota.
Próbę wody powinno robić się przed zapłaceniem wykonawcy !!!

rychuka
11-08-2013, 20:00
:) Twój wykonawca nie zna się na tym co robi - zawiasy uszczelnia się ale przed montażem w szkle.
Problem w tym, że te zawiasy mają wewnątrz "dziurę" na wylot.

Próbę wody powinno robić się przed zapłaceniem wykonawcy !!!
Gość niestety powiedział, że silikon musi wyschnąć a w umowie miałem zapisaną płatność niezwłocznie po montażu :(.

miki818
12-08-2013, 22:15
Nie chce Cię dobijać ale teraz to już chyba za wiele nie możesz zrobić. Z ciekawości ile takie szkło kosztowało? Bo może podobnie wyszłoby zrobione pod zamówienie u któregoś z uznanych producentów kabin a zawiasy miałbyś bez otworów, porządne uszczelki i sprawny serwis ...

maly john
21-08-2013, 20:52
Wiecie może, gdzie da się dokupić uszczelkę do prysznica? W Leroy Merlin mi się nie udało. Wygląda tak:

207765

konarski
23-08-2013, 12:59
W Chinach.

maly john
26-08-2013, 13:59
Dzięki stary. A gdzieś bliżej? Wiem, że nowy jestem na forum, ale bez złośliwości ok? Można samemu wymienić np wszystkie uszczelki?

jaksie
27-08-2013, 06:42
My zamówiliśmy właśnie u przedstawiciela firmy.

maly john
28-08-2013, 12:35
"Przejąłem" ten prysznic po poprzednim właścicielu mieszkania. Zastanawiam się w ogóle jak to możliwe, że uszczelki nie ma, woda leje się na pół łazienki, i nikt nic ztym nie zrobił. Sporo kamienia jest też na szkle. Chyba poprostu zainwestuję w nową kabinę. Z tych tańszych.

Nie ogarniam wyszukiwania tematów. Jest ich za dużo dla nowicjusza :) Znajdę tu gdzieś zestawienie producentów kabin? Przy następnej wypłacie chciałbym temat ogarnąć :)

maly john
28-09-2013, 09:16
Proszę o opinię na temat kabin prysznicowych sanitaline. Ma ktoś?
215106

Marejko
29-09-2013, 14:50
U mnie też przeciekało, ale zamówiłem zupełnie innego gościa, który naprawił szkody wyrządzone przez osobę, która to montowała. Ten facet albo sie nie zna, albo wie, że spartaczył i stara się wybrnąć w idiotyczny sposób.

To jest do zrobienia, ale poszukaj kogo innego.

maly john
03-10-2013, 20:51
W starym mieszkaniu nie zauważyłem, że kabina cieknie dopóki drzwi od łazienki nie zaczęły trzeć o ościeżnicę :( Masakra. Też była wina instalatora... Generalnie nie mam szczęścia do kabin, dlatego ponawiam pytanie:

kojarzy ktoś kabiny SanitaLine? Ewentualnie jaką markę polecacie?

markowy
07-10-2013, 09:31
W starym mieszkaniu nie zauważyłem, że kabina cieknie dopóki drzwi od łazienki nie zaczęły trzeć o ościeżnicę :( Masakra. Też była wina instalatora... Generalnie nie mam szczęścia do kabin, dlatego ponawiam pytanie:

kojarzy ktoś kabiny SanitaLine? Ewentualnie jaką markę polecacie?

Zastanawiam się nad wyborem między kabiną DUKA a właśnie SanitaLine. Za pierwsza przemawia znana marka, drugą bardzo chwalili w salonie.

maly john
06-11-2013, 22:19
Zastanawiam się nad wyborem między kabiną DUKA a właśnie SanitaLine. Za pierwsza przemawia znana marka, drugą bardzo chwalili w salonie.
I co wybrałeś?

2112wojtek
08-11-2013, 11:47
I co wybrałeś?
Wybór pewnie będzie trudny, bo to firmy na podobnym poziomie technologicznym i z podobnym doświadczeniem.
Dla wyjaśnienia - Sanita Line to nazwa serii kabin niemieckiej firmy Vigour. . Vigour robi nie tylko kabiny.
Duka- to włoski zakład specjalizujący się głównie w szkle.Firma korzysta z okuć wykonywanych przez zewnętrznych podwykonawców, sygnując je jedynie swoją marką. Ten sam zabieg co np. Rocca robi z bateriami.
W zależności od modelu , w obu firmach dostaniesz szkło zarówno z uszczelkami winylowymi jak i elastomerowymi i uszczelniane okucia.
Osobiście nie widzę różnicy między produktami obu firm, może tylko "dizajn" włoski jest nieco bardziej fantazyjny. Niemcy z kolei starają się zachować wysoką kontrolę jakości i posiadają całkiem sprawny serwis.

maly john
08-11-2013, 16:46
Wybór pewnie będzie trudny, bo to firmy na podobnym poziomie technologicznym i z podobnym doświadczeniem.
Dla wyjaśnienia - Sanita Line to nazwa serii kabin niemieckiej firmy Vigour. . Vigour robi nie tylko kabiny.
Duka- to włoski zakład specjalizujący się głównie w szkle.Firma korzysta z okuć wykonywanych przez zewnętrznych podwykonawców, sygnując je jedynie swoją marką. Ten sam zabieg co np. Rocca robi z bateriami.
W zależności od modelu , w obu firmach dostaniesz szkło zarówno z uszczelkami winylowymi jak i elastomerowymi i uszczelniane okucia.
Osobiście nie widzę różnicy między produktami obu firm, może tylko "dizajn" włoski jest nieco bardziej fantazyjny. Niemcy z kolei starają się zachować wysoką kontrolę jakości i posiadają całkiem sprawny serwis.

Rangi na forum zdecydowanie nie są nadawane "od czapy". Wielkie dzięki.

wiosenna tęcza
08-11-2013, 17:03
Wybór pewnie będzie trudny, bo to firmy na podobnym poziomie technologicznym i z podobnym doświadczeniem.
Dla wyjaśnienia - Sanita Line to nazwa serii kabin niemieckiej firmy Vigour. . Vigour robi nie tylko kabiny.
Duka- to włoski zakład specjalizujący się głównie w szkle.Firma korzysta z okuć wykonywanych przez zewnętrznych podwykonawców, sygnując je jedynie swoją marką. Ten sam zabieg co np. Rocca robi z bateriami.
W zależności od modelu , w obu firmach dostaniesz szkło zarówno z uszczelkami winylowymi jak i elastomerowymi i uszczelniane okucia.
Osobiście nie widzę różnicy między produktami obu firm, może tylko "dizajn" włoski jest nieco bardziej fantazyjny. Niemcy z kolei starają się zachować wysoką kontrolę jakości i posiadają całkiem sprawny serwis.

Oglądałam jakiś czas temu wanny Vigour. To jest chyba tak, że ta firma w Polsce występuje tylko w sieci Łazienki z pomysłem, czyli w dużych miastach, w kilkunastu salonach. I tu rodzi się pytanie - czy marka związana z jednym dystrybutorem jest pewna. Cieszy mnie, co napisałeś, bo design Vigoura (konkretnie wanny) jest po prostu fajny.

matejko
29-10-2015, 13:48
Woda przeciekała gdy lałem prysznicem na szyby.


U nas dokładnie to samo, gdy wynajmowałem mieszkanie z narzeczoną. Po kąpieli zawsze pełno wody na podłodze. Trzy razy przyjeżdżali do nas robić ten prysznic – nigdy nie zrobili tak, żeby dobrze było ;/ jak już wybudowaliśmy swój dom i wybieraliśmy prysznic, to opowiedzieliśmy o problemie w poprzednim mieszkaniu w fazie z Warszawy i jakoś mogli zrobić prysznic, z którego nie ciekła woda!

finlandia
03-01-2020, 12:35
Ja zamawiałam szklaną kabinę prysznicową niecałe pół roku temu. Na szczęście nic nie przecieka, ale tak jak wspominał Charlie, próbę wody zrobiliśmy przed zapłaceniem za montaż. To była zdaje się firma :spam: i do dziś nie mam problemów z nieszczelnością kabiny. Także wszelkie przecieki to chyba niestety kwestia feralności wykonania....
Wybaczcie moderację, ale spamerów tępimy bezwzględnie.