PDA

Zobacz pełną wersję : bardzo wąska kuchnia w bloku jak zaaranżować i mała łazienka by nie stracić 2 pokoi?



EmiliaBorak
12-08-2013, 20:04
Jestem świeżo po zakupie mieszkania, zleżało mi na 2 pokojach i oddzielnej kuchni, udało się znaleźć takie w rozsądnej cenie jak na Warszawę, ale mam problem z aranżacją, nie pomyślałam o tym zupełnie wcześniej ciesząc się na własne 4 kąty ( w końcu!) :( kuchnia jest ciasna i wąska, a łazienka dość mała... jak zaaranżować tą przestrzeń by była funkcjonalna, i ją optycznie powiększyć??? Nie mam o aranżacji bladego pojęcia, a oglądając meble mam wrażenie , że większość jest robiona na duże kuchnie.... POMOCY, będę wdzięczna za każdą radę!!

EmiliaBorak
12-08-2013, 20:08
kuchnia ma 5,78m2 niestety jest w prostokącie i to wąskim:/

Magda 34
13-08-2013, 12:25
O rany:o Rozumiem Cię. Też miałam problem ze swoją kuchnią ;) Możesz zajrzeć do mojego wątku:)


Nie widzę dokładnie wymiarów. Jak wysoko masz okno od podłogi?Proponowałabym zaaranżować tę kuchnię tak, jak masz na projekcie, ewentualnie w układzie równoległym. Z tym, że po jednej stronie szafki 60 cm, a po drugiej węższe szuflady 40 cm.

Niestety nie napisałaś jakie masz oczekiwania. Czy tam ma być stolik, ile osób będzie tam mieszkać? Jak chcesz mieć więcej blatu to może przemyśl lodówkę i osobną zamrażarkę podblatową. :rolleyes:

Pozdrawiam

EmiliaBorak
13-08-2013, 17:18
pomieszczenie ma szerokość 177cm i długość 323 najdłuższa ściana, a druga w najwęższym miejscu 303 plus wgłębienie 20cm. Chętnie zobacz e Twój wątek, podaj linka:))):lol2:

na razie będziemy mieszkać we dwoje z mężem, ale planujemy dziecko:) Nie wiem czy się w tej kuchni się zmieści stolik:P Fajnie by było gdyby była ładna i funkcjonalna:)

szerokość kuchni wynosi 177cm, długość-najdłuższa ściana wynosi ma 323cm, a krótsza ta jak by we wnęce 303cm i na tej ścianie są wyprowadzenia wody, prądu itp. Mieszkańców na chwilę obecną 2( małżeństwo młode), ale może się zwiększyć liczba, o kogoś małego:) Nie wiem czy się zmieści stół.. zależy mi na jak największej ilości szafek i funkcjonalności, i ciekawe czy się zmieści lodówka:P

http://mlodebrodno.pl/mieszkania (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmlodebrodno.pl%2Fm ieszkania) <- link do tego samego mieszkania:) lepiej widać wymiary i wszystko inne:)

Aleksandryta
13-08-2013, 18:24
Nie musisz spamować wystarczy edytować swój pierwszy post, żeby coś dodać. Podałaś linka do wszystkich mieszkań, więc w końcu, który numer mieszkania? :rolleyes: przecież pokazane jest w projektach mieszkań jak zabudować kuchnię i na drugiej ścianie jakiś mały stół..przy tych gabarytach kuchni nie da się nic innego wymyśleć

EmiliaBorak
13-08-2013, 19:16
o faktycznie myslałam że konkretne mieszkanie wstawiam:) układ jak np w 69 mieszkaniu ,ale wymiary ciut inne "szerokość kuchni wynosi 177cm, długość-najdłuższa ściana wynosi ma 323cm, a krótsza ta jak by we wnęce 303cm i na tej ścianie są wyprowadzenia wody, prądu itp."
,a te wizualizacja są dla kawalerek jednopokojowych:/ zupełnie inne wymiary i wygląd :(

Magda 34
13-08-2013, 19:47
Emilia,
nie widzę w tym pomieszczeniu innego sensownego układu, jak ten, który masz w projekcie. Ja bym wyrzuciła tą pralkę z łazienki i przeniosła ją do kuchni. Wówczas od drzwi zaczęłabym od lodówki, później zmywarka, zlew, pralka, płyta i szafka. Jeżeli chcesz mieć tam miejsce do posiłków to można zrobić taki podłużny stolik przy ścianie na przeciwko zabudowy kuchennej, o głębokości 40-45 cm, ale będziecie siedzieć twarzami do ściany. Coś trochę jak w barze. Ewentualnie można wstawić stolik 60 cm dla dwóch osób. A jeśli zrezygnujesz ze stolikana rzecz dodatkowych szafek, to można tam takie zrobić na głebokość 40-45 cm. Gdybyś jednak sciała więcej dodatkowego blatu, możesz zakręcić szafkami dolnymi pod oknem, na kształt litery L

W łazience, gdybyś wyrzuciła pralkę do kuchni, to można wstawić niewielką wannę, albo zrobić przysznic. :)

Moja walka z kuchnią jest pod linkiem : Moja wnętrzarska rewolucja :-)

EmiliaBorak
13-08-2013, 20:51
Bardzo dziękuje za odpowiedz !:))) Na pewno skorzystam z rad, a "wnętrzarska rewolucja" to faktycznie rewolucja;) Ale To mieszkanie musi być piękne:)):yes:

Elfir
13-08-2013, 21:00
Ja bym zrobiła w l-kę i pociągnęła zlew az pod okno.

kinka
13-08-2013, 21:01
Ja bym nieco przesunęła wejście do pokoju aby zmieścić szafę (łóżko 140cm),łazienka z większym prysznicem,a kuchnia w "L",stół w pokoju dziennym.
http://img197.imageshack.us/img197/3653/w9d.bmp

duś
13-08-2013, 21:16
ja chyba też bym wolała L. ewentualnie pólki na przeciwległej ścianie lub płytka wisząca szafka na szklanki, kubki itp. (coś w stylu tej na szkło u efilo).

@kinka
tylko, jeśli pomieszczenie obok (sypialnia) także ma 206 cm szerokości, to niespecjalnie jest skąd ukraść kilka cm. wstawisz łóżko 160 i po obu stronach masz raptem 20 cm... to nie ma szansy być wygodne czy tym bardziej funkcjonalne. łóżko "na wpych"... oj nie nie...

P.S. przepraszam, że się wtrącam, ale to takie zboczenie zawodowe - wkleiłaś rzut swojego mieszkania z dokładnym adresem i innymi bardzo w sumie szczegółowymi danymi jego dotyczącymi. nie wiem, czy twoja wizyta na forum jest jednorazowa czy będziesz tu zaglądać również w przyszłości i być może zamieszczać zdjęcia wykończeniówki itd. oraz tym bardziej nie chcę uchodzić za czarnowidza, więc twojej wyobraźni pozostawiam, jakie może to nieść zagrożenia czy niebezpieczeństwa.

kokopelia
05-09-2013, 10:23
Wrzucę linka do galerii wąskich kuchni, jakie udało mi się znaleźć. Może zainspirują i przekonają do jakiegoś rozwiązania?

210279