PDA

Zobacz pełną wersję : Jak długo bez tynku?



Foxal
09-07-2002, 00:08
Ociepliłem rok temu dom styropianem na który dałem klej, siatkę i podkład tynkarski atlasowski. Zamierzałem w tym roku położyć tynk mineralny cienkowarstwowy, ale mam trochę krótką kołderkę finansową i muszę ustalić priorytety. Albo zrobię tarasy nad pomieszczeniami użytkowymi ( zaizolowane papą od roku i mogą następnej zimy nie wytrzymać ) albo położę tynki. Powierzchnia ścian nie wykazuje żadnych zmian. Nieliczne pęknięcia na powierzchni, które były efektem źle położonych płyt naprawiłem. Czy mogę pozostawić jeszcze jedną zimę nie otynkowany budynek?

Danajot
09-07-2002, 06:54
moim zdaniem - tak, jeśli styropian jest zabezpieczony siatką i klejem, to można zostawić.

finiszant
09-07-2002, 08:19
mam pytanie, na które chyba znam odpowiedż, ale mnie nurtuje i wirci dziurę w zdrenowanej kieszeni, bo czy da się przeżyć zimę w domu ze ścianą jednowarstwową z samego Maxa (niby porotyzowany ale na polską nutę), czy takie 28 cm wystarczy, zby przetrwać mrozy bez przemarzania ścian?????. W końcu ludzie latami mieszkają w niocieplonych domach z materiałów o wiele gorszym k (np. w tzw hasiowych pustakach).
Finiszant