PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać taki sufit?



arkogol
14-08-2013, 11:12
206650206651

Witam, jak w temacie i na załączonych zdjęciach. Zastanawiam się, jak wykonać taki sufit. Nie mam bladego pojęcia. Widać, że jest to gips. Zarówno sufit jak i wykończenie krawędzi wygląda mi na gips. Wzorek jest raczej ręcznie robiony, ponieważ nie widać regularności, a na suficie nie można spotkać także żadnych łączeń płyt. Jest to jedna całość. Jak więc zatem użyskać taki wzór? Kolejna sprawa, to gipsowa listwa łącząca sufit ze ścianą. Czy są już gotowe foremki do tego typu rzeczy, czy robi się to w jakiś inny sposób? Będę wdzięczny za pomoc :)

CityMatic
14-08-2013, 11:35
206650206651

Witam, jak w temacie i na załączonych zdjęciach. Zastanawiam się, jak wykonać taki sufit. Nie mam bladego pojęcia. Widać, że jest to gips. Zarówno sufit jak i wykończenie krawędzi wygląda mi na gips. Wzorek jest raczej ręcznie robiony, ponieważ nie widać regularności, a na suficie nie można spotkać także żadnych łączeń płyt. Jest to jedna całość. Jak więc zatem użyskać taki wzór? Kolejna sprawa, to gipsowa listwa łącząca sufit ze ścianą. Czy są już gotowe foremki do tego typu rzeczy, czy robi się to w jakiś inny sposób? Będę wdzięczny za pomoc :)

Witam
Przede wszystkim dobry materiał, coś takiego :http://www.cekol.pl/porady/pokoj/faktury-ozdobne.html
potem wprawa w wykonywaniu takiej faktury i narzędzie w postaci packi z ząbkami lub wałek.

A to na łączeniu to styropianowy profil ładnie wykończony na styku łaczeń i pomalowany.
Pozdrawiam

jm.yarec
20-08-2013, 00:43
Witam.
Ja do wykonywania takich struktur używam pac plastikowych - można łatwo zmienić kształt "zębów" z kwadratowych lub trójkątnych na dowolny inny a zatem i faktury gotowej powierzchni, a do sufitów używam CEKOLu z dodatkiem farby akrylowej (łatwiej się lepi i rozprowadza). A przed pracą na suficie - potrenować na pionowej powierzchni (kawałek płyty karton-gips).