PDA

Zobacz pełną wersję : dom całoroczny drewniany postanowione !!



styrylski
18-08-2013, 21:09
Witam serdecznie .
Podjęliśmy z żona decyzje o zakupie działki w lipowej koło Szczyrku 1000m2 budowlana ,i chcemy zbudować domek całoroczny ocieplony z kominkiem ,objezdzilismy juz trochę firm w okolicy i stanęło na domku tomek r2 firmy talbud.

Cały czas zastanawiam sie czy domki tego typu są wytrzymałe czy nie pognija będziemy w nim przebywać przewarznie co 2 weekend No chyba ze bedzie trochę wiecej wolnego to będziemy tam spędzać wiecej czasu ale narazie planujemy mieszkać tam na weekendy latem oraz zima.Prosilbym Was drodzy forumowicze o jakieś sugestie dotyczące wyboru materiałów budowlanych do ocieplenia takiego domku czy lepszy styropian czy moze wełna ,oni proponują w standardzie ocieplenie steropianem 5cm ,czy moze grubsze ocieplenie jest potrzebne .

Cały.czas martwię sie ze te drewno które proponują czy nie jest za cienkie ,swierkowe zewnętrzna deska 18mm a wewnętrzna 12mm??

Na co zwrócić uwagę przy takiej budowie żeby domek służył nam długie lata , i czy wiecie cos o tej firmie bo w internecie za duzo opini nie znalazłem .


Czekam na porady i sugestie pozdrawiam serdecznie

borge
20-08-2013, 08:59
niedaleko mojej wsi stoi domek Talbudu 'Ania2', bylem w srodku, rozmawialem z wlascicielem, jest zadowolony
ja odpuscilem bo wykonczenie w 'bułazerii' ; ) to nie moje klimaty
deskami sie nie martw, te wymiary to standard, wazne ze sciana jest warstwowa, welna czy styropian plus folia ale wazne zeby dobrze bylo wykonane
przegladalem w ubieglym roku znany portal aukcyjny i znalazlem oferte "Talbudu' z atrakcyjnymi cenami, sporo nizszymi niz w ich cenniku, ceny zawsze warto negocjowac, teraz jest rynek inwestora, wykonawcy znacznie bardziej sklonni do ustepstw

pozdrawiam

s_e_b_a_s_t_i_a_n
02-09-2013, 14:02
Witam serdecznie .
Podjęliśmy z żona decyzje o zakupie działki w lipowej koło Szczyrku 1000m2 budowlana ,i chcemy zbudować domek całoroczny ocieplony z kominkiem ,objezdzilismy juz trochę firm w okolicy i stanęło na domku tomek r2 firmy talbud.

Cały czas zastanawiam sie czy domki tego typu są wytrzymałe czy nie pognija będziemy w nim przebywać przewarznie co 2 weekend No chyba ze bedzie trochę wiecej wolnego to będziemy tam spędzać wiecej czasu ale narazie planujemy mieszkać tam na weekendy latem oraz zima.Prosilbym Was drodzy forumowicze o jakieś sugestie dotyczące wyboru materiałów budowlanych do ocieplenia takiego domku czy lepszy styropian czy moze wełna ,oni proponują w standardzie ocieplenie steropianem 5cm ,czy moze grubsze ocieplenie jest potrzebne .

Cały.czas martwię sie ze te drewno które proponują czy nie jest za cienkie ,swierkowe zewnętrzna deska 18mm a wewnętrzna 12mm??

Na co zwrócić uwagę przy takiej budowie żeby domek służył nam długie lata , i czy wiecie cos o tej firmie bo w internecie za duzo opini nie znalazłem .


Czekam na porady i sugestie pozdrawiam serdecznie

Najważniejsze żeby drewno, które służy do konstrukcji domu było odpowiednie. Musi być suszone oraz heblowane a jego wilgotność nie powinna przekroczyć 20%. Warto sprawdzić wilgotność specjalnym urządzeniem, które można wypożyczyć. Prawidłowo wykonane domy drewniane (http://www.bastpol.com.pl) nie ustępują żywotnością domom murowanym.