PDA

Zobacz pełną wersję : okucia mebli kuchennych GTV czy BLUM - pilne!



sylwek1974
20-08-2013, 08:46
Witam,
muszę na dniach podjąć decyzję co do wyboru zabudowy kuchni - ok. 6 mkw mebli wszystkie fronty mdf lakierowany na połysk., w tym m.in. 7 szuflad.
Mam 2 wyceny:
1) 9000 pln ale gość pracuje tylko na okuciach bluma
2) 8000 pln od drugiego który montuje GTV i mówi że Blum jest przereklamowany a jego dożywotnia gwarancja to "pic na wode".

Będe wdzięczny jak mi ktoś wytłumaczy czy warto dopłacać aż 1000 zł do zawiasów, hamulców, prowadnic szuflad i Bóg wie czego tam jeszcze znanego producenta?

Diedra
20-08-2013, 12:02
2) 8000 pln od drugiego który montuje GTV i mówi że Blum jest przereklamowany a jego dożywotnia gwarancja to "pic na wode".

Ale co ma na myśli ten Twój stolarz mówiąc "przereklamowany"? U mnie wszystko działa dokładnie tak, jak obiecuje producent, nic nie jest przereklamowane O_o Przereklamowany może być np proszek do prania, który mimo obietnic producenta nie usuwa plam.

firewall
20-08-2013, 12:13
gtv to tandeta ale działająca, choć kultury pracy nie ma. Blum to zupełnie inna półka jakościowa.
To zależy co masz mieć. Jeśli same zawiasy to nie ma sensu dokładać, ale jezeli w tym są zawiasy, szuflady bluma z hamulcami etc. to warto dołożyć.

sylwek1974
20-08-2013, 12:54
Zawiasy mam tylko w dwóch szafkach: pod zlewem i narożnej 90/90 czyli raptem 4 skrzydła ale w projekcie jest również 7 szuflad które małżonka chce koniecznie solidne z hamulcami. jesli chodzi o szafki górne uchylane obaj stolarze proponują podnośniki gazowe, choć ten droższy dokłada jeszcze po 2 hamulce stwierdzając że tu jeszcze ostatecznie można się bez aventosa obejść ( w moim przypadku oszczędność o kolejny 1000 pln). Ale ciekawi mnie bezstronna opinia czy rzeczywiście zawiasy i szuflady firmy blum są tak solidne a ten gtv to tania chińszczyzna czy jednak te rożnice się aby troche nie zatarły?

firewall
20-08-2013, 13:00
gtv to elementy które daje się do najtańszych mebelków bo nie robią dużego kosztu, a przy takich meblach cena jest najważniejsza. Sam mam gtv i działa lata, ale blum daje komfort. Przy prostych meblach nie ma co szaleć. Co innego gdy fronty robi się fornirowane lub lite drewno to wtedy blum jest wręcz obowiązkowy. Na blumach regulacja frontów jest bardzo łatwa i przyjemna. Amortyzatory gazowe po jakimś czasie i tak padną i będą do wymiany.

sylwek1974
20-08-2013, 13:07
no to ja jestem pośrodku własnie niestety, bo meble sa proste (MDF lakier w połysku), cena ma znaczenie ale nie wyobrażam sobie krzywych frontów np. po 2 latach użytkowania

agnieha22
29-08-2013, 11:10
Ale blum daje dożywotnią gwarancje ,a gtv chyba nie, orientuje sie ktos może? Mam ten sam problem miałam miec zawiasy i tip tony bluma a stolarz w koncu zamontował gtv twierdzi ze z blumem jest róznie a gtv się nie psuje. Ja mam szafki na dotyk tip ton i szuflady . Dordzcie czy faktycznie nie pokrzywia się szafki, a co za tym idzie mogą rozbić szybe jak podnosniki zaczną uderzać co już widziałam u koleżanki.

firewall
29-08-2013, 11:17
A cena w związku z tym zjechała w dół?

Elfir
29-08-2013, 13:45
do wyboru jest jeszcze polski "Rejs"