PDA

Zobacz pełną wersję : Intalator lub firma ze znajomoscia KNX we Wrocławiu



cr9
22-08-2013, 10:24
Szukam kontaktu na firmę lub osobę z Wrocławia/okolic, która ma doświadczenia z KNX (i ewentualną integracją z innymi podsystemami).
Planuje budowę domu. Być może inteligentnego.
Na początek KNX do sterowania ogrzewaniem (ew. klimatyzacją) plus rolety. Potem kolejne elementy.
Istotne jest aby dobrze zaprojektować instalację, która umożliwi dalsza rozbudowę systemu.
Będzie też instalacja alarmowa i chciałbym, żeby "rozmawiała" z KNX w zakresie przesyłania informacji o otwartych oknach/drzwiach oraz obecności w pomieszczeniach.

cr9
26-08-2013, 11:08
Czyżby taka "nędza" panowała na rynku ? Nie ma żadnej firmy, która wie coś o KNX we Wrocławiu ?
Przy okazji - czy ktoś się zetknął z publikacjami/poradnikami "inteligentny dom" p. Mariusza Sz. ?
Warto to kupować ?

dendrytus
26-08-2013, 22:25
Czyżby taka "nędza" panowała na rynku ? Nie ma żadnej firmy, która wie coś o KNX we Wrocławiu ?

Może po prostu nie latamy po forach i nie szukam tam potencjalnych klientów, jak konkurencja
Użyj Google lub Zumi.



Przy okazji - czy ktoś się zetknął z publikacjami/poradnikami "inteligentny dom" p. Mariusza Sz. ?
Warto to kupować ?
Tak. Nie jest tak dobra jak np. niemiecka literatura o KNX, ale i cena nie jest niemiecka.

Sztywniak
26-08-2013, 23:18
Czyżby taka "nędza" panowała na rynku ? Nie ma żadnej firmy, która wie coś o KNX we Wrocławiu ?
Przy okazji - czy ktoś się zetknął z publikacjami/poradnikami "inteligentny dom" p. Mariusza Sz. ?
Warto to kupować ?

Polecam. Pozwoli Ci zaoszczędzić sporo nerwów i przewidzieć wiele rzeczy o których w życiu byś nie pomyślał.

cr9
28-08-2013, 09:42
Polecam. Pozwoli Ci zaoszczędzić sporo nerwów i przewidzieć wiele rzeczy o których w życiu byś nie pomyślał.

Czy masz na myśli poradnik "Jak nie zapomnieć o jednym kabelku" ?

Co do KNX to chodzi mi przede wszystkim o praktyczne informacje a nie "opowieści z mchu i paproci".
Przeglądając sieć natykam się ciągle na "kopiuj/wklej" z kilku tłumaczeń niemieckich lub angielskich materiałów opisujących dosyć ogólnie KNX.
Autorzy często nie zadają sobie nawet trudu, żeby zmienić opisy na kopiowanych grafikach czy schematach.

Przeszedłem bez problemu przez podstawowe szkolenie EIB (mam nawet certyfikat i licencje na ETS lite ;) ) więc nie interesuje mnie ogólny opis a konkrety.
Te poradniki nie są tanie ale chyba wypróbuje jeden - zobaczymy czy nachalny marketing jaki panuje na tej stronie potwierdzi moje obawy czy mnie miło zaskoczy.

cr9
28-08-2013, 09:56
Może po prostu nie latamy po forach i nie szukam tam potencjalnych klientów, jak konkurencja
Użyj Google lub Zumi.


Tak. Nie jest tak dobra jak np. niemiecka literatura o KNX, ale i cena nie jest niemiecka.

Jajego w życiu bym się nie domyślił bez "fachowej" pomocy, że wujek google wie wszystko :cool:

A już na poważnie (bo wpisy na forach "poszukaj sobie w googlu" uważam za głupie) - pytam na forum bo poszukuje kogoś z Wrocławia kto instalował w domu KNX i może takową firmę polecić na podstawie realnych a nie wirtualnych (googlowych) doświadczeń.

ps. Jeżeli firmy "nie latają po forach" to już ich sprawa. Ja obecnie szukam firmy ze znajomością KNX z Wrocławia. Być może taka firma szuka klientów.

Maanniutek
03-09-2013, 13:52
Witam
Oczywiście polecam system LCN wyjdzie dużo taniej niż dobrze znany KNX, my wykonujemy instalacje na tych systemach i mamy z tego certyfikację. Bezproblemowo można to integrować z wieloma systemami m. in. alarmowymi szczególnie satel. Wykonujemy także instalacje wyjazdowe. System ten nie posiada jednostki centralnej zarządzającej tylko każdy element tego systemu potrafi pracować autonomicznie dzieki czemu można w dowolnej chwili rozbudowywać system a nie zakładać całość na raz. W razie pytań służę pomocą.

dendrytus
03-09-2013, 20:00
Witam
Oczywiście polecam system LCN

Mamy jakiś problem z przyswajaniem przeczytanego tekstu?
Wątek jest o
"Intalator lub firma ze znajomoscia KNX we Wrocławiu"

Maanniutek
04-09-2013, 18:44
Nie problem tylko że skoro klient dopiero buduje to można też podpowiedzieć inne rozwiązania np tańsze o których może nie słyszał a są tak samo dobre.

dendrytus
04-09-2013, 21:58
Nie problem tylko że skoro klient dopiero buduje to można też podpowiedzieć inne rozwiązania np tańsze o których może nie słyszał a są tak samo dobre.

Bezproblemowo można to integrować z wieloma systemami m. in. alarmowymi szczególnie satel.
.................
W razie pytań służę pomocą.

Zdradzisz jak integrujesz satela? I jak można tym sterować z najpopularniejszych systemów mobilnych android i iOs.
Mam ochotę się pośmiać.

Maanniutek
04-09-2013, 22:13
Do integracji jak i dostępu online służy Domian a do satelita dodatkowo potrzebny jest moduł rs232. Jeśli chodzi o sterowanie to właśnie testowane są aplikacje pod androida. Jednak można sterować za pomocą wizualizacji bezproblemowo. A aplikacje po iPhone i Windowsa są działające.

stkop
05-09-2013, 10:04
Do integracji jak i dostępu online służy Domian...

Domian? Czy chodziło CI o Domiq? Base + rozszeżenia? http://domiq.pl/products

Po za tym forumowicz wyraźnie pytał o KNX... więc całe to OT jest bez sensu.

cr9
07-09-2013, 09:31
Domian? Czy chodziło CI o Domiq? Base + rozszeżenia? http://domiq.pl/products

Po za tym forumowicz wyraźnie pytał o KNX... więc całe to OT jest bez sensu.

Tak to na forach bywa. Ale oczywiście sugestie o możliwych innych rozwiązaniach są zawsze interesujące.

Kończąc OT ...przechodzę do OT.
Skontaktowałem się z Thenbenem i jestem w trakcie przegryzania się przez sterowanie ogrzewaniem za pomocą ich systemu z bramką Open Therm (OT) KNX.
Od tego ( plus sterowania roletami zewnętrznymi i integracji z systemem alarmowym) chcę zacząć.
Inne wodotryski mam zamiar uruchamiać w drugiej fazie.
Oczywiście muszę już teraz uwzględnić je w projekcie instalacji.

Maanniutek
07-09-2013, 20:22
Domian? Czy chodziło CI o Domiq? Base + rozszeżenia? http://domiq.pl/products

Po za tym forumowicz wyraźnie pytał o KNX... więc całe to OT jest bez sensu.

Tak sorki pisałem tel i jakiś głupi słownik mi przeprawial chodziło o domiq

kasprzyk
12-09-2013, 22:34
Tak to na forach bywa. Ale oczywiście sugestie o możliwych innych rozwiązaniach są zawsze interesujące.



Witam
W takim razie zastanów się jeszcze nad producentem, którego masz "pod nosem" - co prawda oni fizycznie instalacji nie wykonują i to nie jest KNX, ale warto poświęcić godzinkę, podjechać, zobaczyć walizkę prezentacyjną - bądź przyjadą na miejsce.
Piszę o Nexo firmy Nexwell - przy ul Klecińskiej www.nexwell.pl
Pzdr

Jariwo
21-09-2013, 22:51
Jestem z Opola, ale we Wrocku też działamy.
Jeżeli zrobisz rozeznanie u siebie i nadal będziesz szukał wykonawcy to polecamy swoje usługi
Pozdrawiam
Jarek