PDA

Zobacz pełną wersję : Mały kwadratowy pokój nastolatki - proszę o pomoc :)



zaz101
22-08-2013, 21:53
Witam :)
Mam problem z urządzeniem mojego pokoju. Planuję kupić/zrobić szersze łóżko - 120 cm i przy okazji trochę odświeżyć pokój - jakieś malowanie, firanki.
Niestety nie mam żadnego dobrego pomysłu jak poustawiać meble, żeby wszystko wyglądało w miarę ok. Zrobiłam wizualizację jak planowałam ustawić meble z nowym łóżkiem, ale jakoś kiepsko to wygląda :confused: . Na wizualizacji są moje obecne meble (oprócz łóżka), jednak myślę że biurko mogła bym zamienić na narożne - takie chyba bardziej by pasowało?
Meble mam (i chcę mieć :) ) białe i proste, mniej więcej takie jak na wizualizacji. Zastanawiam się nad obiciem łóżka jakąś kolorową tkaniną (ale najpierw trzeba mieć łóżko, więc to zadanie na póżniej :P ). Na ścianie z oknami chciałabym zrobić karnisz na całą ścianę z lekkimi białymi firankami do ziemi. Zastanawiam się czy wziąć zwykły karnisz czy szynę - co wg. was wyglądałoby lepiej?

Dodam że moją zmorą jest kolor podłogi i szafy wnękowej - okropne pomarańczowe drewno (takie jak w załączniku, tylko więcej różowych i pomarańczowych tonów, jutro postaram się zrobić zdjęcie)
Chętnie wysłucham propozycji kolorów ścian, bo po ostatnim remoncie, kiedy sama je wybierałam, stało się dla mnie całkowicie jasne, że jestem ostatnia osobą która się do tego nadaje ;) W oknach są zielone roletki i zastanawiałam się nad utrzymaniem pokoju w odcieniach zieleni-jasnego fioletu albo zieleni-miętowego/rozbielonego turkusu, ale nie wiem jak to będzie miało się do tej pomarańczowej podłogi :/ Patrzyłam na koło barw i dobrym połączeniem byłby ten fioletowy, nie jestem pewna co do tej zieleni bo teraz mam jedną ścianę jasnozieloną i wygląda to naprawdę kiepsko(ale może mam zły odcień).

Bardzo proszę o pomoc - zawsze mam milion pomysłów jak ja urządziłabym dane wnętrze, ale jeśli chodzi o mój pokój, mam totalna pustkę w głowie. Pewnie brakuje mi dystansu ;)

Jestem otwarta na wszystkie pomysły :) (ucieszę się jesli ktoś w ogóle dobrnie do końca :) )

Elfir
23-08-2013, 13:42
Szafę wnękową można okleić, pomalować.

jakie prace wykonujesz przy biurku?

zaz101
23-08-2013, 16:23
Szafę wnękową można okleić, pomalować.

jakie prace wykonujesz przy biurku?

Komputer, dodatkowo lubię mieć dużo przestrzeni na rozwalenie książek i rysowanie - dlatego jest takie duże. Co do szafy - zastanawiałam się nad pomalowaniem, jednak wydaje mi się to skomplikowane. Na razie traktuję to jako ostateczność.

Elfir
23-08-2013, 17:18
http://images62.fotosik.pl/98/49ef170277bbe497.jpg