PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka tarasowa



groowing
24-08-2013, 00:30
Witam szanownych Kolegów,
mam taki oto kłopot, otóż przygotowano mi ładny szalunek pod taras na gruncie (obrzeże betonowe szczelne, utwardzone kruszywo a pod nim czysty piasek) przy okazji prac brukarskich na nowym osiedlu (Siechnice koło Wrocławia). Chciąłbym zrobić wylewkę pod gres. Całość ma wymiary 2 x 6 x 0,1 m. Potrzeba sporo zaprawy, której nie zamieszam w wiaderku. Okoliczna betoniarnia (ABET) chce za to straszne pieniadze (ok. 1100 zł z przywózką i laniem) a ekipa z betoniarką + materiał jeszcze więcej. Prosiłbym o radę czy mogę wyłożyć to folią oraz steropianem takim jak daje się pod posadzki np. 6 cm wtedy zostałaby mi mniejsza warstwa do wylania i mniejsze koszty. Jaka w tym wypadku byłaby minimalna warstwa wylewki - chodzi o ewentualny dobór grubości płyt steropianowych.

http://www.tvk-gaj.pl/~amfiliada/1.jpg

turalyon
24-08-2013, 07:40
No to szukaj innej ekipy. 1,2m3 betonu to na pewno nie 1100zł. Styropianu bym nie dawał - 10cm wylewki pod taras to w sam raz

groowing
24-08-2013, 13:38
A jaki będzied koszt samej zaprawy zakładając, że wezmę gotową w workach ?

Andrzej733
24-08-2013, 14:51
Taki koszt betonu to normalna cena patrząc na metry sześcienne..betoniarnie doliczaja za niepełna gruszkę i dlatego takie koszty wychodzą. Jak nie masz znajomych w hurtowniach to poczekaj na gościa co będzie gres kładł..albo dogadaj się z ludźmi od kostki aby wymieszali w betoniarce mocny beton

dozrc
24-08-2013, 15:51
Gdybyś chciał zrobić to z gotowych mas (szacowane zużycie 18kg/m2/1cm) to wyjdzie to jeszcze drożej. Jeśli w tym roku to ma być pokryte płytkami to szedłbym raczej w cementy szybkosprawne + kruszywo płukane. Zwykłe betony muszą mieć co najmniej 1 miesiąc przed wyklejaniem okładzin szczelnych. Grubość samonośnego jastrychu zbrojonego siatką może wynosić mniej, ok. 5cm, ale nie przesadzałbym z tym schodzeniem z grubości kosztem styropianu. Na XPSie to tak, ale koszt będzie podobny jak betonu.

A tak w ogóle, taras na gruncie pokryty płytkami to słabe rozwiązanie. Przemyśl czy nie lepiej drewno lub galanteria betonowa.

groowing
27-08-2013, 22:02
Wiem, wiem, moze beton pekac ale jednak zdecyduje sia na gres, jaladniej to wyglada i jest najbardziej funkcjonalne. Znalazlem goscia od posadzek z mixokretem i moze mi to zrobic za 1100 zł juz z materiałem - czy to dobra cena ? Dla przypomnienia 12m2 (1,2m3 betonu). Czlowiek ów daje gwarancje, że nie popęka.

beton44
27-08-2013, 22:52
Odpuść sobie ten gres.
Tam są po prostu wzorcowe warunki do ułożenia kostki brukowej... Naprawdę będzie najlepiej...

Ten gres to tam się nie sprawdzi, naprawdę /czyli odlezie po jakimś czasie...

groowing
28-08-2013, 14:05
Chyba jednak pojde za Wasza rada i uloze plyty chodnikowe. Za ulozenie wraz z podsypka i transportem materiału gosc chce 500 zł. Materiał drugie tyle wiec taniej niz wylewka + plytki ale efekt gorszy. Bruk ulega zabrudzeniu, trzeba go impregnowac a plytki mozna myc :)

Konto usunięte_12*
02-09-2013, 20:54
Bruk ulega zabrudzeniu, trzeba go impregnowac
No to daj tam bruk klinkierowy. Tyle, że znowu wyjdzie nieco drożej.
Będzie jednak ładniejszy od kostki betonowej i trwalszy.

misia_wroc
11-09-2013, 07:13
Witam szanownych Kolegów,
mam taki oto kłopot, otóż przygotowano mi ładny szalunek pod taras na gruncie (obrzeże betonowe szczelne, utwardzone kruszywo a pod nim czysty piasek) przy okazji prac brukarskich na nowym osiedlu (Siechnice koło Wrocławia). Chciąłbym zrobić wylewkę pod gres. Całość ma wymiary 2 x 6 x 0,1 m. Potrzeba sporo zaprawy, której nie zamieszam w wiaderku. Okoliczna betoniarnia (ABET) chce za to straszne pieniadze (ok. 1100 zł z przywózką i laniem) a ekipa z betoniarką + materiał jeszcze więcej.
http://www.tvk-gaj.pl/~amfiliada/1.jpg

1100 zł za 1,2m3 betonu?? Dzwoniłam w zeszłym tygodniu do betoniarni w Oławie i powiedzieli mi cenę 250 zł m3 plus pompa za 400 zł/h (netto). Transport gratis do Marcinkowic. Pytałam co prawda o większą ilość.
Ale potem policzyłam sobie ile będzie mnie kosztowało zrobienie betonu samodzielnie i nie oszczędzając na materiałach (np. wybrałam dobry cement z Górażdże) i kupując je samodzielnie koszt był w ok. 180 zł/m3. A przy takie cenie dalsze pytania nie są chyba potrzebne ;-)

smigloxxx
12-09-2013, 16:39
Dobrze pisze kolega ,,dozrc" Jak dasz za małą warstwę betonu i bez siatek to ta wylewka będzie dla ciebie koszmarem będzie pękać więc nie oszczędzaj za bardzo na grubości .