PDA

Zobacz pełną wersję : Aranżacja półek w salonie



edak
26-08-2013, 15:12
Witam :-)
Jak trzy lata temu jak wykańczałam dom, wymyśliłam sobie takie podświetlane półeczki w salonie. Rozumiem, że teraz są już passe, ale póki co muszą zostać. Podpowiedzcie mi proszę, co ja mam na nich postawić, żeby to w miarę dobrze wyglądało. Pomysłów mi brak, niestety :-(

duś
26-08-2013, 15:58
a co planowałaś tam postawić, jak je wymyślałaś?

(półki zawsze można zasłonić szafką zlicowaną i otwieraną na tip-on), choć trochę ich tam u ciebie dużo)

książki. choć przez to podświetlenie trzeba je będzie regularnie odkurzać.
jeśli masz w domu jakieś cenniejsze pamiątki (strzelam - kryształowy wazon), coś co jest ładne, coś co nadaje się do wyeksponowania, to też się nada.

żona m
26-08-2013, 16:06
Witam :-)
Podpowiedzcie mi proszę, co ja mam na nich postawić, żeby to w miarę dobrze wyglądało. Pomysłów mi brak, niestety :-(

Umarłam w butach. To jest mistrzostwo swiata normalnie. Zdecydować sie na pólki, zlecić ich wykonanie i prosić o pomoc, bo nie wiadomo co na nich postawic.

edak
26-08-2013, 16:21
Umarłam w butach. To jest mistrzostwo swiata normalnie. Zdecydować sie na pólki, zlecić ich wykonanie i prosić o pomoc, bo nie wiadomo co na nich postawic.

No cóż - pomyłka rzecz ludzka :-( teraz bym ich nie zrobiła, ale są i muszę jakoś z tym żyć :-( takie półki skopiowałam od jednej z forumowych koleżanek. Wyglądały ciekawie. Miałam nadzieję, że też znajdę coś interesującego, żeby tam postawić, ale się nie udało.

To była wówczas moja inspiracja:

edak
26-08-2013, 16:23
a co planowałaś tam postawić, jak je wymyślałaś?

(półki zawsze można zasłonić szafką zlicowaną i otwieraną na tip-on), choć trochę ich tam u ciebie dużo)

książki. choć przez to podświetlenie trzeba je będzie regularnie odkurzać.
jeśli masz w domu jakieś cenniejsze pamiątki (strzelam - kryształowy wazon), coś co jest ładne, coś co nadaje się do wyeksponowania, to też się nada.


Kryształów nie mam, nie lubię ... wogóle nie przepadam za bibelotami, dlatego teraz mam problem :-o

LasekD
26-08-2013, 18:46
Oto moja a właściwie żony aranżacja:)
208648

Elfir
26-08-2013, 18:49
Kryształów nie mam, nie lubię ... wogóle nie przepadam za bibelotami, dlatego teraz mam problem :-o

Ksiązki (światło mozna wyłączyć). Wkleić szyny z przesuwnymi szybkami, żeby się ksiazki nie kurzyy.

Też mnie zastanawia - na inspiracji są bibeloty, a ty takowych nie lubisz, więc dlaczego to zdjęcie cię zainspirowało?

GUMISIOWA
26-08-2013, 19:54
edak-napisalam u ciebie:yes:

duś
26-08-2013, 22:47
z tym kryształowym wazonem to był tylko strzał. moja przyjaciółka dostała kiedyś komplet kryształowych barwionych kieliszków - to rzeczywiście unikatowa perełka i moim zdaniem coś takiego zasługuje na eksponowanie. równie dobrze mogłoby tam stać żelazko z duszą czy stary aparat telefoniczny.

wszystko zależy od charakteru wnętrza i stanu posiadania właścicieli.

jaksie
27-08-2013, 06:40
książki, ważne dla was bibeloty, np. pamiątki z wakacji i nie mam tu na myśli oczywiście pieska z muszelek ;) rodzinne zdjęcia w ładnych ramach?

Ja mam odwrotny problem, za dużo ważnych dla mnie ozdób, ale uczę się wystawiać je cyklicznie ;)

asizo
27-08-2013, 08:56
Nic nie stawiać tylko wkleić lustra w te wnęki.

variola
27-08-2013, 11:44
Jak nie książki (bo chyba na nie za wąsko) to może
zdjęcia rodzinne - możesz powyciągać od babć jakieś stare powojenne zdjęcia przodków,przemieszać ze współczesnymi zdjęciami w mocno zróżnicowanych ramkach(eklektycznie:) ) , albo jakąś kolekcje grafik, lub kolekcję płyt (np. gramofonowych) zależy od stylu wnętrza, ludowszczyznę, wazoniki z ikei, nowoczesne dekoracje itp
Dziewczyny pewnie bardziej by Ci pomogły gdybyś wstawiła zdjęcia całego pokoju, można wtedy coś do stylu dopasować.

żona m
30-08-2013, 23:00
Oto moja a właściwie żony aranżacja:)
208648

Jakby w zimę kaloryfery słabo grzały to macie cieplej od tych halogenów. Jadyna zaleta.

duś
30-08-2013, 23:21
dobrze że w pasku jest napisane "aranżacja półek...", bo nie wiem na co patrzeć... kolor daje po gałach, do tego łuczki, wnęki, figurki, sztuczny storczyk, zeszłoroczne bazie, "obraz", fotki, świeczki, świeczniki, miseczki i wazoniki. nawet nie podejmuje się poszukiwać tego, czego nie dostrzegłam (i nie zapamiętałam) na 1 rzut oka. stanowczo za dużo "szczęścia"...

easy78
01-09-2013, 07:21
Proponuję małe, różne kaktusiki w równych doniczkach.

Elfir
02-09-2013, 00:34
kaktusiki potrzebują światła dziennego

easy78
06-09-2013, 15:34
postawione w takim miejscu będą raczej wymieniane na nowe niż uprawiane ;) więc bezpośredni brak światła aż tak im nie zaszkodzi (piszę to jako posiadaczka tylko i wyłącznie kaktusów ;) )