PDA

Zobacz pełną wersję : Mury szczelinowe - wybór okien



crnd
29-08-2013, 00:45
Witam

Poszukuję okien do nowobudowanego domu jednorodzinnego. Mury zewnętrzne i termoizolację mam wykonaną może trochę nietypowo. Ściany zewnętrzne składają się z podwójnego muru (tzw. mur szczelinowy) tj. dwie ściany z pustaka MAX oddzielone warstwą 10 cm styropianu. Teraz zastanawiam się, jak powinienem dobrać okna do tak wykonanych murów?

Pomyślałem, może dobrym pomysłem w tym przypadku byłoby zainwestowanie w jak najszerszy profil (3-szybowe, 6- lub 7-komorowe), ale i tak nie znajdę takiego, który zakryłby całą przestrzeń 10cm styropianu. Najszersze profile jakie spotkałem miały 93 mm.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak przebiega montaż okien w tej sytuacji? Czy osadza się je centralnie w warstwie styropianu (co mi się nie wydaje), czy też jest tutaj częściowe przesunięcie na zewnątrz bądź do wewnątrz i wsparcie okien na jednej ze ścian?

MMichal
29-08-2013, 06:43
Witam


W sumie to dwa tematy/pytanie:
1 - miejsce spozycjonowania stolarki

Masz zatem mur trójwarstwowy a dla takiej konstrukcji optymalnym miejscem jest warstwa ocieplenia ( w sumie z punktu widzenia termiki to miejsce jest najlepsze dla każdej konstrukcji).

2 - rodzaj okien

I tutaj już nie pomogę, dobierz właściwości użytkowe okien do Twoich potrzeb - i TE okna, które je spełnią, będą najlepsze dla Ciebie :) może nie doczytałeś ale zarówno ilość komór jak i szerokość całkowita, o których piszesz nie stanowią wyznacznika dla całego okna.

Pozdrawiam

Arthizmoo
05-09-2013, 15:49
Ja w swoim 3W zastosowałem okna Vetrex z profilem 9cm. Mam 19cm izolacji z wełny która zasłonięta jest przez węgarek z cegły. Tak więc mam 10 cm ocieplenia pomiędzy ścianą nośną a węgarkiem. Okno planuję wstawić na konsolach JB-D tak aby od zewnątrz między ramą okna a węgarkiem został centymetr luzu w który włożę taśmę rozprężną. Ponieważ węgarek tworzy cegła z zaprawą (jest nierówna) taśma powinna ładnie to uszczelnić.

Fotka dla wyobrażenia, tak to wyglądało parę tygodni temu.

210338