PDA

Zobacz pełną wersję : Podciąg - zbrojenie



ARTUR_EMI
29-08-2013, 14:30
Witam
Potrzebuje wykonać podciąg długości 3 metrów pomiędzy ścianami nośnymi , na podciągu będzie oparty strop teriva .
Jak wykonać zbrojenie ?
Plan jest taki :
górne pręty związane z górą wieńca
środkowe pręty związane z dołem wieńca
dolne pręty dociąć dokładnie pomiędzy ścianami czy na końcach wygiąć i włożyć w wieniec ?
Podciąg wyższy od wieńca o 5 cm

piotrek0m
30-08-2013, 07:16
To jest pytanie do projektanta, który przeliczy obciążenia.

Mi majster zrobił "po swojemu" podciągi niezgodnie z projektem, kierownik tego nie przyjął i dopiero konstruktor przeliczył i rozrysował na nowo ich wykonanie... na moje pytanie czy ten podciąg wykonany "po swojemu" by wytrzymał obciążenie - tak - by wytrzymał i katastrofą to nie groziło, ale spękaniami na suficie w miejscu styku Terrivy z podciągiem już jak najbardziej. Chodzi też i o to, żeby dobrać warunki pracy podciągu do stropu z którym sąsiaduje, żeby to się równo uginało i pracowało i nie groziło spękaniami - choć zawsze można podwiesić sufit...

מרכבה
30-08-2013, 19:01
Z opisu wynika że podciąg będzie utwierdzony w wieńcu.
Co robi ... rozciąganie dołem na środku ... i tam te 4 czy 5 fi 14 trzeba ... dać ...
potem jakieś 1m od końców ... odgiąć te pręty do góry pod kątem 45 st... aby przeniosły rozciąganie górą .
no i strzemiona fi 8 .. 1m od końców co 10 cm potem co 15 cm .
Przekrój podciągu
min 20cm szerokość i 30cm wysokości ...

Gregory222
11-10-2013, 09:19
ja zrbiłem belka 5,7 m nad garażem
zbrojenie 6 x fi 16 dołem 2 podgięte przy końcach i skręcone z górnym zbrojeniem
górą 3 x fi 16 strzemiona 1,3 metra po bokach co 8 reszta co 13 cm wyskoie na 35 cm
belka 24x na 40 cm beton to pewnie C30/37 albo i mocnieszy wyszedł
chyba mogę spac spokojnie